Új akvárium, és ehhez garni választás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.20. 00:22

persze már megvan hogy mi hogy is lesz nagyjából :)
lehet a mohát ragasztani is zselés alapú ragasztó kell hozzá azt hiszem, és sokkal egyszerűbb mint a kötözés ;)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.25. 11:41

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Kezdő garnélásként szeretnék indítani egy 35l-es akváriumot (csak garnéláknak). Ahogy átnézegettem a leírásokat, a következő garnik tetszenek:
Red cherry, Yellow fire, blue jelly, pinokkió. Kérdésem, az, hogy ezeket lehet-e együtt tartani. Illetve tudtok-e még kezdőnek ajánlani szép színes garnikat (kezdőként szempont a változatosság, aztán később úgyis kialakul melyik tetszik a legjobban :) ) beszerezhetőség is számít, Budapesten.
Előre is köszönöm!
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.11.25. 12:48

Kezdőként mindenképpen Neocaridina fajok közül érdemes választani( persze nem muszáj), tehát például az első háromból, vagy vannak még a rilik, stb.

Keverni nem ajánlott, mert nagy valószínűség szerint összeívnak, keverednek. Inkább egyet válassz, amelyik a legszimpibb, aztán majd bővíted az akváriumokat, esetleg Babaulti, Malaya vagy Tigris garnikat tehetsz mellé , de akkor lágyabb víz kell.

Sok sikert és örömet a garnikhoz!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.25. 13:43

Köszönöm a tanácsokat!

A Yellow nagyon tetszik, kék színűből tetszik a Blue Tiger, ha jól értem ők meglesznek egymás mellett. A pinokkió nem mehet harmadiknak? Vagy helyette harmadiknak jó az Amano?

Már nagyon várom az indulást :)

Galagonya írta:Kezdőként mindenképpen Neocaridina fajok közül érdemes választani( persze nem muszáj), tehát például az első háromból, vagy vannak még a rilik, stb.

Keverni nem ajánlott, mert nagy valószínűség szerint összeívnak, keverednek. Inkább egyet válassz, amelyik a legszimpibb, aztán majd bővíted az akváriumokat, esetleg Babaulti, Malaya vagy Tigris garnikat tehetsz mellé , de akkor lágyabb víz kell.

Sok sikert és örömet a garnikhoz!

Üdv:)Gábor
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.11.25. 15:21

Megértelek, a Blue Tiger nekem is az egyik kedvencem, de inkább már haladó szint. Igényesebbek a víz tisztaságára és a hőmérsékletre(max. 25°C), valamint jóval lágyabb vizet kedvelnek. Én későbbre tartogatnám őket, mondjuk egy év tapasztalattal a következő akváriumhoz. Sima tigrissel viszont megpróbálkozhatsz, ha tudod kicsit lágyítani a vizet, mondjuk 10nk-ra.

Egyébként a Yellow Fire mellé nyugodtan mehet a Pinokkió garnéla, ha jól tudom a csapvíz(pihentetett) megfelel nekik is, Amano is mehet, de két faj is bőven elég 30literre. Szaporodni csak a Yellow fog csapvízben, a Pinokkió és az Amano nem.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.25. 17:26

Értem, akkor tényleg nem próbálkozok velük kezdéskor, de nagyon jó lenne egy kis kék szín az akváriumba, esetleg tudsz olyat, ami nem túl érzékeny és megpróbálkozhatnék vele a yellow-okkal eggyütt?
Egyébként gondoltam, hogy veszek vízkezelőt az induláshoz, bár nemtudom, hogy a garnélák mennyire bírják a kezelt csapvizet. Esetleg felmerült bennem, hogy ilyen csapra szerelt vízlágyítót nem lehet bérelni valahonnan, vagy annak nem sok értelme van?
Úgy tervezem, hogy beindítom növényekkel, szűrővel, vegyi és biológiai vízkezelővel és 2 hétig futtatom, csak utána rakok bele garnélákat. Kicsit tartok tőle, hogy ilyen kicsi akváriumban milyen egyensúly alakul ki, de majd meglátom hogy változik.

Köszi!

Galagonya írta:Megértelek, a Blue Tiger nekem is az egyik kedvencem, de inkább már haladó szint. Igényesebbek a víz tisztaságára és a hőmérsékletre(max. 25°C), valamint jóval lágyabb vizet kedvelnek. Én későbbre tartogatnám őket, mondjuk egy év tapasztalattal a következő akváriumhoz. Sima tigrissel viszont megpróbálkozhatsz, ha tudod kicsit lágyítani a vizet, mondjuk 10nk-ra.

Egyébként a Yellow Fire mellé nyugodtan mehet a Pinokkió garnéla, ha jól tudom a csapvíz(pihentetett) megfelel nekik is, Amano is mehet, de két faj is bőven elég 30literre. Szaporodni csak a Yellow fog csapvízben, a Pinokkió és az Amano nem.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.25. 19:26

Szia,

Szerintem ne nagyon keverd a Neocaridina változatokat, válaszd ki neked melyik tetszik a legjobban és azt tegyél bele. Ha többfélét teszel, akkor össze fognak ívni egymással és a kicsik nem lesznek szépek.

Pinokkió és Amano garnélát vagy 1 legyező garnélát betehetsz melléjük (abból van kék is).

Miután összerakod az akváriumot, és feltöltöd vízzel, 4-5 hétig járasd "üresen", garnélák nélkül, és csak utána tedd bele őket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.25. 20:31

Meggyőztetek :) Már látom, hogy ebből két aksi lesz :) Direkt úgy néztem pumpát, hogy kettőt is elbírjon, mindig ez van... :)
Viszont a 4-5 hét nagyon soook :o hogy fogom kibírni addig... Persze elsődleges szempont a garnik kényelme és biztonsága, szóval asszem már csak jövőre lesz garnim :(
Az viszont érdekelne, hogy melyik legyező garniból van kék? Az szuper lenne, a yellowok mellett 1 kék legyező és 3-4 pinokkió, nagyon szépek lennének.

Köszönöm!

szentgyo írta:Szia,

Szerintem ne nagyon keverd a Neocaridina változatokat, válaszd ki neked melyik tetszik a legjobban és azt tegyél bele. Ha többfélét teszel, akkor össze fognak ívni egymással és a kicsik nem lesznek szépek.

Pinokkió és Amano garnélát vagy 1 legyező garnélát betehetsz melléjük (abból van kék is).

Miután összerakod az akváriumot, és feltöltöd vízzel, 4-5 hétig járasd "üresen", garnélák nélkül, és csak utána tedd bele őket.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.25. 21:17

Pandion írta:Az viszont érdekelne, hogy melyik legyező garniból van kék?


Kép

Atya gabonensis
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.25. 21:42

Hát ez nagyon szép :) de azt hiszem kicsit nagy lenne a 35 literes akváriumba...
Marad a yellow + pinokkió + amanó, így is nagyon szép lesz :)
Köszönöm a segítséget!

szentgyo írta:
Pandion írta:Az viszont érdekelne, hogy melyik legyező garniból van kék?


Kép

Atya gabonensis
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég