tavi növények

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

tavi növények

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.09.11. 08:56

Sziasztok,

Próbálkozott már valaki kerti tóba való növények akváriumba helyezésével?
Gondolom, hogy több buktatója is van a dolognak. Esetleg, hogy a tavi növények más hőmérsékletet igényelnek.

Z
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: tavi növények

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.09.12. 08:23

zoltan írta:Sziasztok,

Próbálkozott már valaki kerti tóba való növények akváriumba helyezésével?
Gondolom, hogy több buktatója is van a dolognak. Esetleg, hogy a tavi növények más hőmérsékletet igényelnek.

Z


A törpe gyékény például viszonylag kis mélységben is elvan és változatossá teszi az életteret.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: tavi növények

HozzászólásSzerző: Maci » 2013.09.12. 08:49

Szia!
Én fordítva szoktam csinálni, az akváriumokból kiszedett növények mennek a tóba. :D
Azért én tartok egy picit a visszafelé úttól, mert látva a tavamban lévő halakon túli élővilágot, félnék attól, hogy becipelek valamit. A növényeket pedig nem egyszerű lesterilizálni úgy, hogy életben is maradjanak.
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: tavi növények

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.09.12. 10:36

Maci írta:Szia!
Én fordítva szoktam csinálni, az akváriumokból kiszedett növények mennek a tóba. :D
Azért én tartok egy picit a visszafelé úttól, mert látva a tavamban lévő halakon túli élővilágot, félnék attól, hogy becipelek valamit. A növényeket pedig nem egyszerű lesterilizálni úgy, hogy életben is maradjanak.


Lehetséges, hogy kereskedelemben kapható tavi növények sem teljesen "sterilek" :o ? Úgy értem, hogyha nem tóból veszik ki, hanem az akváriumi növényekhez hasonló körülmények között növesztik őket, akkor még biztonságosak is lehetnek.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég