Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.03.16. 23:15

dikki írta:Ugy nez ki, megoldodik a nagy rejtely. Sajnos az lett a magyarazat, ami a leglogikusabbnak tünt volna akkor is, ha csak a tenyeket nezem, es nem kavarom bele a felelmeim, erzeseim.

Baratnöm egyik nap veletlenül pont arra jart, amikor az egyik neon levadaszta az aznapi vacsorat. :( Egy szep nagy, piros nösteny kepeben. Hogy rohadna meg. Aztan amig szegeny garni meg kapalozott, szepen elkezdte megenni.

Ugyhogy most nem tudom, kikurjam-e a neont, mint macskat sz...ni, van-e ertelme vajon. Ha csak egy csinalna a 17-böl, akkor lenne, de ebben egyaltalan nem vagyok biztos. Mondjuk a többieket nem lattam csatlakozni a lakomahoz, de ki tudja.

Me'g ha csak nagyon piciket, vagy a szintelen himeket bantana, jobban viselnem a dolgot, de igy pont a keves szines garnim fogy tovabb, a szintelen kis szaroknak meg semmi baja.

Az elsö lepes azert az lesz, hogy a neon megnezheti a varosi vizmüveket közelebbröl is, ha meg egyszer rajtakapom.

Nem valószinü, hogy egy neon levadásszon egy kifejlett garnélát, ami közel akkora mint ö. És szerintem többen megköszönnénk, ha kicsit kulturáltabban fogalmaznál!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.03.17. 00:12

Szerintem sem életszerű, hogy kisméretű pontylazacok szép nagy nőstény garnélákra vadásszanak...
Mindenesetre nem túl etikus ezért egyből lehúzni a neont a porcelánba, ő legfeljebb csak hozta a formáját!

Ha a garnélák nyugalma a fontosabb, akkor inkább ajándékozd vagy cseréld el a neonokat. Ha szeretnél azért halakat is, akkor inkább törperazbóra(Boraras) vagy más nanohal fajokat szerezz be melléjük, akár dél-amerikai fajokat is találhatsz H.amandae vagy P.simulans.

Bár többnyire kedvtelésből tartjuk ezeket az állatokat, mint minden Élő Lényt megilleti őket is a tisztelet és a felelősségteljes gondoskodás. Ezt kérlek tartsd Te is szem előtt!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: dikki » 2013.03.17. 16:07

Keiron írta:És szerintem többen megköszönnénk, ha kicsit kulturáltabban fogalmaznál!

Ok, elnézést.
dikki
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.07. 14:59

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.09.01. 15:45

Sziasztok!

Kb.2 hónapja indítottam egy 18literes akváriumot és sajnos azóta hetente,kéthetente szedek ki egy elhullott példányt,színük ok,előző nap esznek.Volt,hogy 3hétig semmi elhullás.Gondoltam várok mert kisebb példányok hullottak amik nem is nőttek,feltételeztem,hogy kevésbé életképesek.Van néhány ivadék is már a kezdeti petedobálás után.Indiai mandulalevelet használok,egy maréknyi jávai moha is szépen fejlődik mellettük.Az a gyanúm,hogy a vízzel nem ok valami,mikor kaptam őket hirtelen nem tudtam megfelelő(a csapvízünk tömény arzén és vas-oxid) vízet biztosítani így Emese ásványvízbe raktam őket némi beállt vízzel és beállt szűrővel, a párolgást ioncserélt vízzel hajtom végre.30%-ot cserélek hetente,a biztonság kedvéért Easy Life vízkezelőt használok ami elvileg garnibiztos.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.09.01. 16:16

*ioncserélt vízzel pótolom.

Lemaradt:

Zöldségeket nem szeretik egyáltalán(próbáltam egy csomó fajta forrázottat) így sera algázó halaknak szánt chips-et kapnak amit nagyon szeretnek.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.09.01. 21:40

Ez az ásványvíz biztos jó? Hogyhogy emellett a megoldás mellett döntöttél?
A halaknak szánt étel leváltása lenne a legegyszerűbb első lépés, hátha attól javul a helyzet.
A halak sokkal gyorsabban megeszik, mint a garnélák, lehet, hogy ez ronja el a vizet. Attól, hogy szeretik, még ez megeshet.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.09.01. 22:26

Egyszerunick írta:Ez az ásványvíz biztos jó? Hogyhogy emellett a megoldás mellett döntöttél?
A halaknak szánt étel leváltása lenne a legegyszerűbb első lépés, hátha attól javul a helyzet.
A halak sokkal gyorsabban megeszik, mint a garnélák, lehet, hogy ez ronja el a vizet. Attól, hogy szeretik, még ez megeshet.


A csapvíz legendásan rossz,egy ro szűrőre nem volt pénzem így maradt ezen a megoldás.Ez a sera halas táplálék elvileg direkt lassan bomlik és ki is veszem néhány óra után,de cserélek azért.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2013.09.02. 05:35

Meg kellene nézni mit tartalmaz az az ásványvíz, de nekem elég ilyesztõen hangzik... nembeszélve h ilyoncserélt vizet adsz hozzá így a keménység is kérdéses...

Tapatalk 2
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.09.02. 06:41

http://www.vizinform.hu/oldal.php?page=10

Itt van az összetétele legalul, ha jól számoltam elvileg a keménysége sem olyan extrém rossz, 18-19 GH körül lehet szerintem.
560 ppm, vagy mg/l (TDS) az elvileg 31 nk, ebből kb. ennyi lehet az állandó keménység, a többi meg változó.

De most nézem, hogy a hidrogénkarbonát pedig 407 mg/l (TDS), ami kb azt jelenti, hogy 23 körül lehet a KH, és a maradék 8 meg a GH?
Ha a karbonátok és bikarbonátok okozzák a változó keménységet, akkor most nem mondhatok túlságosan rosszat.
Ezt, ahol több a kh, mint a gh, szikes víznek nevezik, és ha tényleg ennyire eltolódott az ionarány, én nem használnám, bár még nem próbáltam.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.09.02. 10:38

Dominiks írta:Meg kellene nézni mit tartalmaz az az ásványvíz, de nekem elég ilyesztõen hangzik... nembeszélve h ilyoncserélt vizet adsz hozzá így a keménység is kérdéses...

Tapatalk 2


Miért ijesztő?Semmivel sem rosszabb mint a csapvíz szerintem,a keménysége kérdéses egyedül.Az ioncseréltet meg kizárólag párolgás pótlására használom ahogy sokan mások is,megerősítették ezen a fórumon is is,hogy nem veszélyes.
Ez a szikes téma érdekelne,azt írták pár helyen,hogy ez a víz nagyjából a kecskeméti csapvíznek felel meg.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég