Zöldség a garnéláknak

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: imi » 2013.04.27. 10:45

Itthon szoktam csíráztatni mindenfélét, ma gondoltam teszek egy próbát és adtam 1-2 szem rukkola csírát a garnéláknak.
Hatalmas sikere volt, azt hiszem beiktatom nekik rendszeresen.

Kép
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.27. 17:42

Megfőzted, vagy leforráztad nekik?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: imi » 2013.04.27. 21:05

Csak lemostam csapvízzel.

Ez direkt ilyen salátába, vagy szendvicsbe tehető csíra, amit magam csíráztattam magról.
Pár nap alatt megvan a fogyasztható csíra.
Kép
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.29. 23:06

Ez nagy ötlet, mert ugyebár a csírákban sokkal nagyobb az életerő, vagyis a csí! Biztosan a garnélák is csí-pik! :lol:
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.02. 18:01

Sziasztok!

Egy hónapja és egy hete indítottam egy 18literes akváriumot és egy hete költöztek be a red cherry-k(szám szerint 13db,11tuti életben van és minden ok,3vedlés is volt),próbálgatom az itt leírt zöldségeket(eddig répa és uborka volt 0sikerrel,csak a sera lemezes kaja a menő),de azt hiszem valamit elrontottam,10kor kapcsol a lámpa és akkor dobom be a forrázott zöldségeket minden másnap és hagyom bent este 5-6-ig,ma karfiol és kukorica jött és észrevettem,hogy nagyon bebüdösödött a víz.A garniknak semmi bajuk,szép pirosak,esznek,úsznak,mászkálnak.Valaki járt már így?Esetleg a karfiol a ludas vagy nagyon sokáig hagytam bent a zöldségeket?Egy belső(260l/h),beállt szivacsszűrő megy.A biztonság kedvéért lecseréltem a víz 1/3-át(csütörtökön volt ugyanez),azaz 6litert,de így is van szaga.A víz 22fokos és ioncserélt vízzel pótolom a párolgást.Elnézést,hogy nem teljesen idetartozó kérdéseket feszegetek!

Válaszaitokat köszönöm előre is!

Üdv: Norman
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.07.02. 22:09

A részleges vízcsere mindenképpen javasolt ilyen esetben, valamint talán érdemes lenne némi baktériumkultúrát is bevetni még pluszban.

A főzött vagy forrázott zöldségeknél különösen fontos, hogy csak néhány órát legyen benn, mert gyorsan bomlik. Ha lehet inkább kevesebbet adj, amit biztosan megesznek sötétedésig.

Nálam a legnagyobb siker még mindig a leveles dolgok, azaz csalán, gyermekláncfű, spenót. Van, hogy este adom és reggelig biztosan eltűnik, bár ez több mint 2-3 óra...

Ki kell tapasztalni mit szeretnek és abból mennyi fogy el, de néhány óra alatt szerintem nem lehet gond.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.02. 22:14

Galagonya írta:A részleges vízcsere mindenképpen javasolt ilyen esetben, valamint talán érdemes lenne némi baktériumkultúrát is bevetni még pluszban.

A főzött vagy forrázott zöldségeknél különösen fontos, hogy csak néhány órát legyen benn, mert gyorsan bomlik. Ha lehet inkább kevesebbet adj, amit biztosan megesznek sötétedésig.

Nálam a legnagyobb siker még mindig a leveles dolgok, azaz csalán, gyermekláncfű, spenót. Van, hogy este adom és reggelig biztosan eltűnik, bár ez több mint 2-3 óra...

Ki kell tapasztalni mit szeretnek és abból mennyi fogy el, de néhány óra alatt szerintem nem lehet gond.

Üdv:)Gábor


Köszönöm a válaszod!

A részleges vízcsere megtörtént,1/3(6liter),Easy Life vízelőkészítőt használok ami tartalmaz b.kultúrát,így kapott most is bőven,remélem minden ok lesz. :? Most nem etetek 3-4 napig,hogy melózzanak picit a bacik,szabadulok a csigáktól addig.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.07.02. 22:27

Norman írta:
Galagonya írta:A részleges vízcsere mindenképpen javasolt ilyen esetben, valamint talán érdemes lenne némi baktériumkultúrát is bevetni még pluszban.

A főzött vagy forrázott zöldségeknél különösen fontos, hogy csak néhány órát legyen benn, mert gyorsan bomlik. Ha lehet inkább kevesebbet adj, amit biztosan megesznek sötétedésig.

Nálam a legnagyobb siker még mindig a leveles dolgok, azaz csalán, gyermekláncfű, spenót. Van, hogy este adom és reggelig biztosan eltűnik, bár ez több mint 2-3 óra...

Ki kell tapasztalni mit szeretnek és abból mennyi fogy el, de néhány óra alatt szerintem nem lehet gond.

Üdv:)Gábor


Köszönöm a válaszod!

A részleges vízcsere megtörtént,1/3(6liter),Easy Life vízelőkészítőt használok ami tartalmaz b.kultúrát,így kapott most is bőven,remélem minden ok lesz. :? Most nem etetek 3-4 napig,hogy melózzanak picit a bacik,szabadulok a csigáktól addig.


Az Easy Life szerintem segíteni fog, én is használtam, jó anyag. :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.02. 22:38

Igazából nem ammónia szaga van,nem tudom beazonosítani,pedig elég régen akvarizálok meg akvaterrarisztikával is foglalkozom,gondolom kioldódott pár dolog a zöldségekből(a karfiolnál vettem ezt a szagot észre először ma),lehet komplet zöldséglevesben tartom őket. :)
Na nem "offolok" tovább,még dobok egy részleges vízcserét a héten és meglátjuk. ;)
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: bala0628 » 2015.11.28. 13:21

Sziasztok!

Segítségeteket kérném: fagyasztott zöldséget kiolvasztom és mehet a garnéláknak?
bala0628
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.11.23. 20:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron