Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: zoltan » 2012.11.12. 16:34

Sziasztok,

Szerintem az Algázó géb viszonylag nagy mérete zavarhatja a garnélákat. A hal szájfelépítése, pedig lehetővé teheti a kisebb garnélák elfogyasztását :o . Szerintetek? Van valakinek tapasztalata?
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: zoltan » 2012.11.14. 10:13

Úgy tűnik kevesen tartanak gébet garnélával ;)

Szerintem a gébek érdekes halak, viszont az általam ismert (vadon élő) fajok mindent megesznek.

A kérdést bonyolítja, hogy nálunk sok helyen Szivárványos algázó gébet lehet kapni, ami megint más faj. :roll:
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.14. 11:04

Anno tartottam gébeket, de csak Rhinogobius wui-t, ami nem algázik :) Azokat semmiképp sem tenném be a garnélák közé, mert rövid úton mindent benyelnek, ami mozog és befér a szájukon (nagy szájuk van :) )
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: Deeday » 2012.11.14. 17:39

Szivárványos algázó géb nekem red cherry-vel vannak együtt semmi gond nincs vele nem igazán érfekli a garnéla. Bátran ajánlom.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
Deeday
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:26

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: zoltan » 2012.11.14. 19:16

Deeday írta:Szivárványos algázó géb nekem red cherry-vel vannak együtt semmi gond nincs vele nem igazán érfekli a garnéla. Bátran ajánlom.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.


A növényeket nem szokták kitúrni vagy kiforgatni a talajból?
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: Moszat » 2013.04.08. 20:00

Nálam egy pár él, és nem foglalkoznak a garnélákkal. Egyáltalán nem tűnnek ragadozónak, bár kifejezetten a fehérjetartalmú kajára buknak. Algát nem esznek, véletlenül se. Ha egy táptabletta szétesik, és behullik a talajba, ott a hím képes szabályos krátert túrni, amúgy nem szokása ásni. A hím csúnyán szekálja a nőstényt, a csaj teljesen békésnek tűnik. Az egyetlen probléma, ami akad, hogy a hím őrzi a kaját, és minden élőlényt elkerget a közeléből. Ami az alakjukat tartó garnélatápoknál gond lehet.

Kép
Az én halam Stiphodon sp. néven szerepelt a boltban, de ez csak annyit tesz, hogy Stiphodon, és ezen belül meg se próbálják kitalálni, pontosan mi. A fenti kép netről szedett példány, de kb. így néz ki az én hímem is.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: Deeday » 2013.05.21. 01:09

Feketw bazalt van talajnak nem ásnak. Előtte kvarchomokom volt azt túrták rendesen a kövek alá ástak de a bazaltba nem és a növényeket sem bántják.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről
Deeday
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:26

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.06.03. 13:14

Moszat írta:Nálam egy pár él, és nem foglalkoznak a garnélákkal. Egyáltalán nem tűnnek ragadozónak, bár kifejezetten a fehérjetartalmú kajára buknak. Algát nem esznek, véletlenül se. Ha egy táptabletta szétesik, és behullik a talajba, ott a hím képes szabályos krátert túrni, amúgy nem szokása ásni. A hím csúnyán szekálja a nőstényt, a csaj teljesen békésnek tűnik. Az egyetlen probléma, ami akad, hogy a hím őrzi a kaját, és minden élőlényt elkerget a közeléből. Ami az alakjukat tartó garnélatápoknál gond lehet.

Kép
Az én halam Stiphodon sp. néven szerepelt a boltban, de ez csak annyit tesz, hogy Stiphodon, és ezen belül meg se próbálják kitalálni, pontosan mi. A fenti kép netről szedett példány, de kb. így néz ki az én hímem is.


Otóval problémás lehet a társítása? Nálam otók és garnélák vannak együtt. Az otók elég félénkek. lehet, hogy nem esne jól nekik ha a kajától elkergetné őket.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.09.03. 13:31

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Végül mégsem telepítettem gébet az RC-k mellé, de a listámon azért rajta van.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: Stiphodpon sp. (Algázó géb) tartása garnélákkal

HozzászólásSzerző: Aniko70 » 2014.04.12. 13:24

Nekem az algázogébbel amanogarnélák vannak,meg a többi hal a sziámi ormányos márna is és együtt csocsálják a forrázott spenotot.van olyan hogy a géb leássa magát és 1-2 napig nem látni mindig csak az egyik bujik el. amikor elöször történt felforgattam az akit mert pont a növények ritkitása volt soron és nem került elö. már lemondtam rola másnap délután jött elö nem veszélyes egyik halra sem
Aniko70
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.03.28. 08:37


Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég