Hallottál már az édesvízi garnélákról?

Minden egyéb téma

Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.22. 16:44

Sziasztok.

Nemtudom, hogy ti hogy vagytok vele, de az én környezetemben, a rokonaim és ismerőseim körében teljesen ismeretlenek ezek a kis állatkák. Amikor jön vendég, ismerős hozzánk, meg kell mutatni a kis garnélás szobámat és elég vicces, hogy nagyjából ugyanazok a reakciók, ugyanazok a kérdések. Több olyan embernek is mutattam, akinek van, vagy volt már akváriuma, halakat tartott, de még soha nem találkozott díszgarnélákkal. A fő kérdés, hogy ezek nőnek még, vagy csak ekkorák maradnak. Ilyenkor mondom, hogy háát ezek csak ekkorák lesznek ;) és megmutatom, hogy melyikek a felnőtt példányok és melyikek a kicsik, amiket persze észre sem vettek... A következő kérdés az, hogy ezek mire jók.. :)
...és akkor a sablon válasz: díszgarnélák, dísznek jók, mint a pl. a díszhalak, csak ezek garnélák...
Az egyik rokonomnak is mutattam őket, beszéltem róluk aztán kb. fél óra múlva mondja, hogy majd tud ajánlani éttermet, ha gondolom. Gondoltam, hogy akváriumba, dísznek, de nem.... Csak azt felejtettem el mondani, hogy nem étkezési célra vannak, hanem csak díszek...
Jó lenne, ha minnél több ember megpróbálkozna a tartásukkal, akkor rájönnének, hogy mire jók...
Vícces az is, hogy a legjobban az algák tetszenek nekik, amik nekem annyira nem tetszenek. Legjobb akinek mutattam, az a mamám volt, akinek azt kellett megmutatni, hogy melyik a hal, és melyik a garnéla az akváriumban, de kis idő múlva már szinte mindig eltalálta, hogy melyik hal, melyik garnéla...

Vannak nektek is hasonló tapasztalataitok?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.10.22. 17:11

Természetesen Én is szaladtam már bele jó párszor hasonlóba, amikor új vendég érkezik hozzánk. Egyszerűen csak nem annyira elterjedt hobby ez, hogy mindenki ismerje. Ugyanilyen bugyuta kérdéseim voltak biciklivel kapcsolatban, amikor megtudtam, hogy egyik ismerősöm Down Hill-ezik (hegyről le iszonyat gyorsan 2 keréken). Azt sem tudtam, hogy a masina melyik részéről beszél, erre kiderült, hogy a pályáról magyaráz már percek óta, és hasonlók... :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.22. 18:30

Én spec. kéz nélkül szoktam biciklizni, de azért ennyire ne rugaszkodjunk el a fórum témájától :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.10.22. 20:02

Megszokott kérdések:
- Mik azok az ízeltlábúak ott lent?
- Fokhagymás-tejfölös öntettel szeretem a garnélát?
- Mekkorára nő meg? Később megfőzöd?
- Ezeket nem is látom, mire jók?

:mrgreen:
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.10.25. 22:07

Én azt tapasztalom, hogy azért némi bemutatás és magyarázat után nagyon elragadónak találják a sok kis színes rákocskát...:)

Hogy mire jók? Tipikus kérdés ez a mai kor emberétől(Homo economicus), aki mindenben a hasznot/hasznosságot keresi. Vissza kellene találnunk a természet sokszínűségének a csodálatához és tiszteletéhez, aminek mi is (csak) egy része vagyunk!

A garnélák és az akvarisztika haszna pedig többek között éppen az, hogy megmutassák milyen csodás kis ékszerekkel élünk és élhetnénk együtt harmóniában ezen a csodás bolygón!
:mrgreen:
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.26. 14:36

Ha valaki még soha nem tartott garnélákat, sőt ha még nem is hallott róluk, tényleg nem érzi át a garnélázást, ha csak lát pár ilyen kis állatot egy akváriumban, mert csak pár kis színes garnélát lát, viszont nem tudja, hogy milyen érdekesek. Pl. nem tudják, hogy időnként vedlenek, hogyan fejlődnek a hátukon a peték, majd aztán legyezik őket a hasuk alatt, nem tudják, hogy milyen érdekes a táplálkozásuk, milyen ügyesen tisztogatnak le egy falevelet, amíg csak az erezete marad... Nem tudják azt sem, hogy pl. egyes halfajoktól eltérően milyen könnyen szaporodnak, sokasodnak maguktól. A garnélák kereszteződése, új fajták megjelenése is olyan dolgok amihez valakinek bele kell kicsit ásnia magát a garnélák világába, hogy megértse, hogy miről is van itt nagyban szó. :) ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.11.10. 01:12

múltkor én is meséltem kedvesen bunkó humorú ismerősömnek a nagy gurmannak új hobbimról, nagyjából ez volt a beszélgetés:

- szóval garnélákat tartok.
- nemmondod baze. és sütöd, főzöd? vagy hogy csinálod meg. fűszerek?
- jaj nemúgy. ezek ilyen akváriumi garnélák.
- nemértelek.
- kis akváriumban tartom őket...
- nem eszed meg?
- nem. ezek kicsik. másfél centi az egész.
- nemértem. minek tartod...ha nem eszed meg?
- csak úgy. viccesek.
- de mit csinálsz velük?
- nézem őket vaze! egész nap jönnek mennek, molyolnak, szedegetnek, szaporodnak... jó hobbi. érted már? mint a főzés.
- (hangos gúnyos öblös férfiröhögés) EKKORA HÜLYESÉGET RÉG HALLOTTAM!
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.01. 20:09

"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.04. 14:02

probalok osszeszedni en is pár kérdest, elég sok latogatom van otthon, altalaban ugyanazt kerdezik.

belepnek a hazba es mar kezdodik is:
- van akvarimod ?!?!?!?! (altalaban tudjak hogy nagyban foglalkoztam akvarisztikaval de a hazban nem volt aksim egy ideje)
- igen... ezt a kicsit "piszkalgatom"
kozelednek az akvariumhoz:
- szép tiszta a viz benne... halak ? hol vannak ?
- hal ? az nincs ...
- es akkor minek az akvarium ?
- hat garnéla van benne...
- hol ?
- ott azok a picik...
- jaaaaa igen, erdekesek / jajj de csunyak :) es mikor nagyobbak lesznek megsutod ?
- ezek mar nem nonek nagyobbra...
- es akkor mire jok ?
- TV nézés helyett :)

es a tegnap a leggjobb kerdes :d

- Ezek nem unatkoznak egész nap ?
- Nem tudom.. még nem kerdeztem meg oket :)
- (tok komolyan kerdezi) szoktal veluk beszelgetni !?!
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Hallottál már az édesvízi garnélákról?

HozzászólásSzerző: xman » 2013.04.18. 20:19

Alapvetően nagyon vicces ahogyan az emberek hozzáállnak ehez az egészhez. Gondolkodtam többször is, hogy miért lehet mindíg az első kérdés, hogy "megeszem e majd?". Egész egyszerű a válasz, mert nem tudják hova tenni, hogy mi ez. Kb úgy képzelem ezt, hogy ha valaki elé raksz egy földönkívülit és egy garnélát, tulajdonképpen egyikről sincs fogalma, hogy mi de mivel a garnéla szót már hallotta és azt csak egy dologgal tudja párhuzamba vonni mégpedig az étkezéssel. Így csak ez a kérdés maradhat kizárásos alapon.
Minden esetre ha ezt a kérdést követi valami "értelmes" kérdés is akkor megnyitják a teret, hogy tudjak beszélni róluk. Azt vettem észre, hogy leginkább akkor lepődnek meg és érzik át ezt az egészet amikor látnak is beőle valami érdekeset. Például, ha valkinek épp szerencséje van petés vagy épp elkapni egy vedlést stb.
Az viszont tuti hogy egy CRS-nek vagy egy Blue bolt garnélának nem sokat kell beszélnie, hogy megértsék mert "naaaagyon széééép a színe! :o "

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég