Neomagnol

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.24. 20:54

Szerintem próbálkozz meg valami nanohallal. endler guppi, vagy borarasok közül valamelyik csak megritkítja őket.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.25. 09:55

Garnélás akváriumban általában jelen vannak ezek a kis lények, méghozzá elég sokfélék. Lehet azt mondani, hogy hozzájárulnak még egy ilyen kis ökoszisztémában is a sokszínűséghez. :)

Mondhatjuk persze, hogy nemkívánatosak az akváriumban, de igazából hozzátartoznak a "természetes életközösséghez". Jelzik egyébként, ha felborul az egyensúly, például ha túletetünk, ilyenkor okos dolog ritkítani vagy csökkenteni az etetések számát ill. mennyiségét.

Halak bevetésével természetesen ritkítható a számuk, de minimálisan jelen lesznek. Legjobban a békésebb törperazbórák ajánlhatók a garnélaszaporulatra való tekintettel, tipikusan a Boraras fajok alkalmasak hoszzútávon is, szerintem a Daniok (margaritatus, erythromycron, tinwini) már veszélyesebbek a garnélaszaporulatra. Endler guppy még inkább, de invázió esetén a legjobbak egy tömegmészárlásra. :lol:
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: LGA » 2013.02.25. 19:24

Valószínûleg egyebként fonalférgek lesznek.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.02.25. 20:31

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor nem kísérletezek, max ha nagy baj lesz. Egyébként halak vannak, de mivel az aljzatban vannak leginkább ezek a fonalféreg félék, onnan nem nagyon tudják enni. (Szimuláns neon és espei razbóra).

Egyébként még egy érdekes élőlényem volt. Egy ízeltlábú kb. 1 cm-es valami... Az aquadepoban és GA-ban vásároltam, valszeg így hurcolhattam be. Már sikerült kiszedni, és van fotóm, de nem bírom feltölteni ide. Ha valakit érdekel, szívesen feltöltöm, ha elmondjátok hogy lehet:)
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.25. 23:55

"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Neomagnol

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.02.26. 20:42

Köszi a választ.
Ez a titokzatos idegen, kíváncsi vagyok találkozott e már valaki ilyennel.

Kép
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Előző

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron