Neocaridina akvariumok inditasa

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: KMR » 2012.12.18. 21:21

aSziasztok !

Akarnak 9 akvariumot inditani es varok javaslatokat toletek.Be mutatom az akvariumokat es minden rendszert amim van.

-akvariumok - 9 darab ( 60 x 40 x 32 h ) - 76 liter
-Resun Air Pump ACO-006 - 90L/perc
-viz melegito - Resun 150 w meg 100 w
- vilagitas T4 neon 16 W

Csak necaridinakat akarok tartani es nem tudom mijen talajt valaszak es kerek segicsiget toletek hogy mi lenne a leg job szaporodasnak.A viz parameter it az en varasomba pH- 7.6 ,kh -14 ,gh - 12, JBL 6 in 1 testel.Gondolom hogy job nekik a lagyab viz.Akarok tartani yellow shirmpet,rili,red cherry, meg tob szint .

Akartam rakni az akvariumokba szivacs szuroket csak meg gondoltam magamat es csinalok mindegyik akvariumba "sump" filtert mindegykbe 2L Siporaxot akarok rakni meg tob fajta szivacsokat.Az en nagy gondom a talaj (inert vagy aktiv )?Gondoltam hogy csinajak egy mixtet bazaltal es osze keverem egy kis aktiv talajal hogy legyen lagyab a viz.Varok toletek leg job tanacsokat.

-bazaltot evel akarom osze keverni .Tik szerintetek jo talaj?
KépKép


-Sump system

Kép



Akvariumok

KépKépKép
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.18. 21:40

Szia,

Ha Neocaridina garnélákat akarsz csak tartani, akkor nem kell lágyítani a vizet. Az a víz, ami nálatok van, teljesen jó lesz nekik. Én a helyedben csak bazaltot használnék magában.

Arra figyelj mindenképp, hogy miután összeraktad az akváriumokat, várj 4-5 hete mielőtt a garnélákat beleteszed.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: KMR » 2012.12.18. 22:18

OK.Koszi szepen.Hat meg varom a 4-5 hetet.Gondoltam vagy 2-3 hallat rakjak minden akvariumba csinajon amoniat.
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.12.18. 22:36

Szia szép állvány és akváriumok gratulálok hozzá!

Szerintem a DSB/ Refugium-nál nem biztos hogy jó a kialakítás mert felülről folyik bele a víz és felül távozik a víz nem fogja átjárni függőlegesen azt a részt akár az alsó szűrő közegben nem is fog áramolni. Ott hiányzik egy fordító üveg szerintem.

Sok sikert kívánok neked!
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: KMR » 2012.12.18. 23:00

Hat nem lesz pont mint a kepben.En Szegeden latam a Tropusba ijen filter tipust.En akarok 4 egyforma fiokot csinalni az elsobe tob fajta szivacsot akarok rakni, a masodikba siporaxot,meg latom a tobibe mit rakok es a viz alol fog bele fojni a filterbe es at megy mind a 4 fikon es felul fog visza fojni.Nem rakok semi pompat bele,gondoltam hogy a utolso fiokba bele rakok egy csovet amek a nagy pompara van kotve es a buborikoktol fogja visza dobni a tiszta vizet az akvariumba
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.12.18. 23:52

Egyik budapesti akvarisztikai boltban is hasonlóan van megoldva az akváriumok szűrése .Szerintem jó elgondolás főleg ha meg tudod magadnak csinálni az üvegvágást ragasztást. Ha jól vannak méretezve a rekeszek nagyon jó szűrésed lesz szerintem.

Kíváncsian várom, hogy fog alakulni majd.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: KMR » 2013.02.14. 23:38

Sziasztok !

-Uj kepek az alvanyal.
-Szeresztem szep fekete bazaltot Szegedrol a neocaridinaknak de majd at fogom cserelni Akadamara mert ugy olvastam hogy job ( remelem nem viszi le az Ph erteket mert neokaridinakat akarok tartani rajta es nem akarom hogy vigye 7.0 ala )
-Hasznalok Dennerle Professional 190 Osmosis rendszert es most keresek tob (leg job) remineralizert .Tik mit hasznaltok?Nekem van 1 kg Salty Shrimp GH + most akarok vasarolni Shirakura meg Mosura (Mineral Plus Ultrat) .Mek a legjob nekik szaporodasra?
KépKépKépKép
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.14. 23:42

Én az ásványi anyagból is minél többfélét javaslok, szerencsére már nagy a választék - Shirakura, Mosura, Salty shrimp, montmorillonit, szépia, stb... Ezeket is érdemes váltogatni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: KMR » 2013.02.19. 13:04

Ertem.Hat akor vasarolni fogok mindenbol ha vannak tob javaslataid mijen markat hasznalsz te is es mek a jobak akor varom hogy ird ide.Mek a legjob egy tenyesztonek es minel olcsob.Most van keves akvariumom de idovel lesz tobb es mindegyikbe tegyek Shirakurat meg Mosurat en szerintem sok penzbe fog kerulni.Benibachi product jo marka ?
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Neocaridina akvariumok inditasa

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.19. 23:51

Igen, a Benibachi nem rossz, bár drágább, mint a Mosura...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron