Elromlott szűrés

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.02.06. 15:53

Valaki fel tudna világosítani, hogy szűrőhibakor mi a teendő?
A mai vízcsere után bedugva meghalt a szűrőm (Aquael Pat Mini), és még nem tudom, hogy hogy fog történni a garanciáztatása (külföldi webshopból rendeltem, telefonáltam már, azt mondták, jelentsem be emailen).
Mennyi időt "bírhat ki" az akváriumom kb szűrő nélkül? (bruttó 30liter, 7 razbóra és kb 40-50 garnéla (a legtöbb még pici, <1cm) lakják)
Érdemes lenne inkább vennem egy újat? Illetve, a bacik milyen gyorsan halnak le a szivacsról - ha holnap/holnapután szereznék egy új szűrőt, és a régi szivacsával használnám, az úgy "működne", vagy már mindegy akkor, és új szivaccsal érdemes betenni? :?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.06. 15:58

Szia,

Igen, mindenképp vegyél egy újat ASAP (ma vagy holnap)... Megfelel egy szivacsszűrő is, légpumpával, csak azt tényleg minél előbb kell, hogy a meglévő szűrőszivacsban ne haljanak le a bacik. (értsd ma)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.06. 17:24

Szia cuko!

Hűha, nem bírt sokat az Aquael. :shock:
Lehet, hogy nekem is jobb lesz aggódnom, és felkészülni előre az ilyen eshetőségre? :?

Azt hiszem, egy akvarisztikai bolt felé veszem az irányt, és beszerzek egy légpumpát.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.02.06. 19:09

Breaking: szereztem egy új belső szűrőt kölcsönbe ideiglenesen, már éppen belenyomkodtam a tartályába az Aquael szivacsát, amikor az akkor már szárazon, az akvárium mellett fekvő (régi) szűrő elkezdett búgni... Nem tudom, hogy mi lehetett, pár perce történt, most megy (mármint a régi), addig is figyelem, hogy nem áll-e le megint.
(Azért is nem értem, mert amikor "elszállt", akkor végigpróbálgattam a többi aljzatot, és semmi sem történt, és mozgattam is a szűrőt a vízben.)
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.02.06. 21:03

tisztitás után valamikor nehezen indul, valamelyiknél kézzel kicsit segíteni kell a rotornak. Ha egyszer elindult akkor valszeg már nem áll le. majd írd meg hogy megállt-é?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.02.07. 21:34

Néha csinálnak ilyet a rotorok sajnos, Nálam a juwel belsőszűrőm játssza ugyanezt 3-4 havinta tisztításnál. Visszadugom a konnektorba, és nem történik semmi. A megoldás banális: kiszedem a rotort, letakarítom, a rotor házát is kiöblítem, összerakom, és ennyi, megy tovább. Valószínűleg a forgórészre és a rotorházra rakódott biofilm réteg kicsit összetapad állás közben, és ezért nem indul, de kis átmozgatás vagy takarítás után nem nagyon lehet baja.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: LGA » 2013.02.13. 08:25

A bacik nem pusztulnak el olyan könnyen - legalábbis nem mind. Ha viszonylag friss a szûrôszivacs, akkor érdemesebb visszarakni a régi szivacsot. Nyilván lesz veszteség, de a kicsi tömeg miatt ez elhanyagolható plusz terhelést jelent - ellenben hatalmas mennyiségû már meglévô bacit.

Viszont ha idós a szivacs, akkor már annyi szennyezés lehet benne illetve arányaiban annyival nagyobb pusztulás, hogy nem éri meg.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Elromlott szűrés

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.02.13. 13:41

Köszönöm a válaszokat! Ha ilyen problémám lesz legközelebb (bár inkább ne legyen többet), tudni fogom, mi a teendő.

Azóta is működik a szűrő (*kopp-kopp*), mostantól jobban figyelek vízcserénél.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület


Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég