Segítség azonosításhoz

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.13. 20:32

cuko írta:sziasztok!
Először is köszönöm a gyűjtést Moszatnak, nagyon hasznos számomra is kezdőként!
Másodszor: felfedeztem nematodákat az akváriumomban, majd nagy hevesen elkezdtem keresni, hogy vajon mi lehet, de szerencsére ráakadtam erre a topikra, mielőtt újat nyitottam volna (amúgy sem tudtam lefényképezni).
De a maláj tornyosok házán is észrevettem hasonló apró, hosszúkás testű valamit, amit húz egy-kettő maga után (többet, összekapcsolódva is). Viszont ezek barnák inkább (az üvegen fehérek), és 1mm-nél kisebbek - ezek is nematodák? Vagy csak csigaürülék? Valaki fel tudna világosítani? ^^'


hát mozognak e vagy sem? ha nem mozognak, barnák, és a maláj húzza őket akkor szerintem a kakival nem lőttél túl messze :D
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.14. 15:35

tatranfanatik írta:
cuko írta:sziasztok!
Először is köszönöm a gyűjtést Moszatnak, nagyon hasznos számomra is kezdőként!
Másodszor: felfedeztem nematodákat az akváriumomban, majd nagy hevesen elkezdtem keresni, hogy vajon mi lehet, de szerencsére ráakadtam erre a topikra, mielőtt újat nyitottam volna (amúgy sem tudtam lefényképezni).
De a maláj tornyosok házán is észrevettem hasonló apró, hosszúkás testű valamit, amit húz egy-kettő maga után (többet, összekapcsolódva is). Viszont ezek barnák inkább (az üvegen fehérek), és 1mm-nél kisebbek - ezek is nematodák? Vagy csak csigaürülék? Valaki fel tudna világosítani? ^^'


hát mozognak e vagy sem? ha nem mozognak, barnák, és a maláj húzza őket akkor szerintem a kakival nem lőttél túl messze :D

Igen, rájöttem én is közben. :D
Az első akvárium szépségei.. :)
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.03. 17:40

Sziasztok.
A nematodákról lenne egy kérdésem. Most 3 hetes akváriumomban megjelentek 1,5 hete, a számuk kicsit nőtt, majd úgy nézett ki, hogy szépen elkezd csökkenni.
Viszont vízcseréknél azt veszem észre, hogy miután megvolt maga a vízcsere, mintha sokkal többen lennének egy ideig az aksiban. Ez lehetséges, vagy csak én képzelődöm? :roll: :arrow: :?:

Nemigen akarnak elfogyni, gondoltam már rá, hogy bevetek valamilyen halakat, amik eltávolítják a vízből őket. Szerintetek ez jó ötlet? A számuk kezd zavaró lenni számomra.
A garnélákra amúgy jelentenek valami veszélyt? Vagy mellettük simán megvannak? Nem merek az aksiba garnit tenni, amíg ennyien vannak.

Endler guppira, vagy amanda lazacra gondoltam (őket tudom könnyen beszerezni). Mit szóltok hozzá? Ez megoldás lenne erre a problémára?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.06. 17:26

Valakinek valami ötlete?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.02.06. 19:13

Szia,

Rövid leszek: igen, ez megoldás. Nem akarlak átirányítani más fórumokra, de ott vannak pont erről ilyen megoldások és halak is vannak javasolva.

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.06. 20:08

Köszi szépen a választ. És melyik fórumra gondolsz konkrétan?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.08.18. 16:41

Sziasztok,
Azt hiszem nekem Collembola van az akváriumomban. Úszónövényem nincs, de elég sok növény felér a víz felszínére, de ezeket nincs szívem kipusztítani. Van valaki aki ki tudta írtani ezeket? Sajnos már annyi van belőle, hogy tényleg elég gáz... Halak megeszik ezeket? Esetleg vennék akkor törperazbórát...
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.22. 21:02

Sziasztok,

Pár akváriumban megjelentek apró, 1mm-nél is kisebb fekete/sötét valamik, melyek egy része az üvegen és a köveken mászkál, de úszni is tudnak.
Olvasgatás után ezek lehetnek kandicsok, mert kagylósráknak szeritem kicsik (a leírások alapján).
Mit tegyek? Olvastam Moszat leírását, hogy nem ártalmas, de tényleg nem? :) Mert engem nem zavarnak, csak ne bántság a drágaszágaimat.

Amúgy mitől lehetnek? Honnan jöhettek? Mostanában semilyen új növény, semmi nem került a vízbe. A víz kristálytiszta, külső szűrő, vízcsere, stb. Max szárított mandulafalevéllel jöhettek?

Köszönöm a segítséget

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.23. 10:43

UPDATE: közben azonosítani nem sikerült ugyan, de a közös akváriumba (ahol a szelektáláson nem átment garnik vannak együtt) voltak guppik, de nagyon agresszívak voltak így menniünk kellett - ám maradt 10-12 darab növendék (jelenleg kb 1 cmesek). Na ebből kettőt átraktam (ilyen kis korban nem bántanak még senkit) és ahgoy nézem, ma délelőtt a fele már eltűnt. Egyből odamentek az üveghez és elkezdték lecsipegetni őket. Mondjuk a talajról nem szedik fel, de még pár napig hagyom őket kibontakozni.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Előző

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég