Caridina cf. breviata

A Caridina nemzetségről

Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.17. 20:55

Sziasztok.

Nemigen láttam olyan témát az oldalon, ami ezzel a fajjal foglalkozik. Gondoltam, indítok neki egyet.
Számomra nem igazán világos, hogy a breviata faj ugyanaz, mint a cantonensis? Vagy csak nagyon hasonlóak? Vagy egyik a másiktól származtatható? :shock:
A breviata most akkor tulajdonképpen a Bee garnéla? Vagy az a cantonensis? Én már teljesen megkavarodtam. És hogy jön ide ezek közé a Hong Kong garnéla? Az "csak" egy változata? :?

Igazából azért kérdezem, mert láttam ma az egyik kereskedésben ilyen név alatt garnélákat (breviata, cantonensis és a Hong Kong is ki volt írva egy kis címkére), de szinte mindegyik máshogy nézett ki. Kérdeztem az eladótól, de bár ne tettem volna. Hogy finoman fogalmazzak, nem sokat segített. :lol:

Az igazat megvallva még csak puhatolózom a fajok után, mert az aksi is még csak most indult be. Ha már itt tartunk: ez a faj tartható 7,4 ph és 17nk keménységű vízben?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.01.18. 00:51

http://szentgyo.wordpress.com/2009/03/0 ... e-garnela/

érdekes h nálatok pont ezt árulják
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.18. 11:36

Köszi a választ. Tehát akkor a Bumblebee garnéla hivatalos neve a breviata.
Ezt a cikket (mint Szentgyo szinte minden cikkét) már olvastam, de nem voltam benne biztos, hogy tényleg őket láttam a kereskedésben.

Egyébként amiket én láttam, barnás, és feketés csíkokkal rendelkeztek. Persze valamelyik barnás, valamelyik feketés. És volt köztük pár olyan, ami nagyon hasonlított a tigrisekre, persze csak a csíkelosztásban. És a fejük mögött és a hátukon végig olyan kis pöttyösek voltak. Érdekesen néztek ki.


Bevallom, kicsit megfogott a látványuk, eddig élőben csak Red Cherryt, Yellow-t, Babaulti green-t és Amano-t láttam. Kis újdonság a hétköznapokra. Persze nekem, mint kezdőnek szinte minden újdonság. :D
A cikkben az áll, hogy a túl kemény vizet nem szeretik. A nálam mért 7,4 ph, 17nk szerintetek jó lehet számukra?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.01.18. 13:00

Ha készen van az akvárium, ment üresen pár hetet, én először vennék bele egy Neocaridina heteropoda változatot és amíg azok elkezdenek szaporodni, beszerezheted a szükséges teszteket, tudást és mondjuk tőzeget, amivel ideálisabb vízparamétereket állíthatnál be a Cantonensis breviata számára. A heteropodáknak viszonylag nagy a tűrőhatáruk vízparaméterek szempontjából, bár a változások sebességére ott sem árt odafigyelni. A csapvíz pH-ja és az akvárium ph-ja különbözhet az akváriumban lejátszódó folyamatok miatt, az általános keménység (GH) pedig az akváriumban eltérhet a párolgás (akvárium lefedettsége, hőmérséklet) és a vízcserék gyakorisága függvényében, többek közt. Tőzeggel biztonságosan lehet lágyítani és savanyítani a vizet.
Tehát bár a csapvized majdnem jó értékekkel bír a breviata számára, az akváriumban más értékekre "állhat be" a pH és a GH, amik egy nagyobb tűrőhatárú garnélának jók, így ha először ezeket telepíted, nem maradsz garnéla nélkül amíg beállítod a vizet a breiviata számára...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.18. 16:52

Értem.
Tehát akkor a Bumblebee tulajdonképpen egy következő lépcső a garnélatartásban mondjuk a Red Cherry-k után, igaz? Én azt hittem eddig, hogy az a Tigris szokott lenni szinte mindenkinél. :D

Nekem valószínűleg majd ők lesznek egyszer a "következők". Nagyon megtetszettek. Furcsa dolog ez a garnélázás. Még csak most indult el az első akváriumom, nincs 1 hetes sem, lakók még sehol (3 hétig nem is lesznek), mégis már azt tervezgetem, hogy egyszer lesz ilyen fajból is egy plusz aksi. Durva, hogy bele tudja magát élni az ember. :lol:

Még egyszer kösz szépen a kiokosítást és a segítséget ilyen téren, sokat segítettél.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.01.18. 23:45

Valóban érdekes garnélák a bumblebee-k. Hogy pontosan milyen fajt/változatot árulnak ezeken a neveken azt sajnos nem lehet tudni, mivel számtalan variációja létezik. Nagyon sokszor ezeket (és minden hozzájuk()hasonló garnélát az ázsiai elosztók együtt tartanak nagy műanyag medencékben, ahol összeívnak egymással, így ez tovább bonyolítja a helyzetet.

A boltokban általában breviata garnélákat szoktak árulni, de volt időszak mikor elég sok tumida (new bee) jött be az országba.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.19. 13:43

Köszi neked is a hozzászólást, Szentgyo.

Gondolom te sem ajánlod kezdésnek, igaz? Még annyit had kérdezzek, hogy olvastam a cikkedet, miszerint te is tartottál (vagy még mindig tartasz?) ilyen garnélákat. Esetleg le tudnád írni, hogy milyen paraméterekkel bíró vízben tartottad őket?
És még valami. Az mennyire befolyásolja a tartásukat, hogy előzőleg milyen vízben voltak? Őket is lehet szoktatni kicsit keményebb vízhez, mint a tigriseket?

Válaszod előre is köszönöm.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.04. 17:30

lazioforever írta:Köszi neked is a hozzászólást, Szentgyo.

Gondolom te sem ajánlod kezdésnek, igaz? Még annyit had kérdezzek, hogy olvastam a cikkedet, miszerint te is tartottál (vagy még mindig tartasz?) ilyen garnélákat. Esetleg le tudnád írni, hogy milyen paraméterekkel bíró vízben tartottad őket?
És még valami. Az mennyire befolyásolja a tartásukat, hogy előzőleg milyen vízben voltak? Őket is lehet szoktatni kicsit keményebb vízhez, mint a tigriseket?

Válaszod előre is köszönöm.


Kezdésnek én mindenképp valamilyen Neocaridina garnélát javasolnék, azért elég nagy választék van belőlük (lásd Akvárium Magazin legújabb száma :) ).

Jelenleg is tartok egy breviata változatot. Túlságosan nem kényesek, azonban nekik szükségük van a lágy vízre! Kb semleges PH-n és viszonylag lágy vízben (gh: 4-5 nk) tartom őket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina cf. breviata

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.04. 20:03

Köszi szépen a tanácsot, azt hiszem, megfogadom, pláne, hogy egy Red Cherry csapat elérhető közelségbe került számomra. És ez is nagy szó errefelé. :D (sajnos be kell vallani, felénk garnélakínálatból hiány van)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely


Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron