Blog

Minden egyéb téma

Blog

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.23. 14:03

Sziasztok,

Mint azt sokan biztosan tudjátok lassan 4 éve írom a http://szentgyo.wordpress.com/ blogot, ehhez kapcsolódóan szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy mi az a terület, téma, amiről szívesen olvasnátok a későbbiekben is? (maradjunk ha lehet a garnélák körül)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blog

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.12.23. 16:35

Lehet, hogy másnak nem érdekes, de engem érdekelne a növekedési ütemük (ahogy te megfigyelted), és hogy az mitől függ/függhet.
Szintén érdekelne, hogy mostanában mivel etetsz (ha változott az utolsó erről szóló post óta).
Az, hogy hogy csinálod a beszoktatást ha újakat hozol, vagy egyik akváriumból teszel át a másikba.
A szűrésben visszatértél a szivacsszűrőre, ahogy figyeltem, kíváncsi lennék a tapasztalataidra ezzel és a mattennel is.
A szállítás is érdekelne, hogy hosszabb távra, esetleg csomagként feladva milyen esélyük van túlélni, és mit lehet megtenni, hogy minél több legyen.
Nem emlékszem, hogy rendeltél-e kntről, vagy csak hoztál magaddal garnélákat, de ha rendeltél is, kíváncsi lennék a menetére, a tapasztalataidra.
Esetleg azokról a fajokról, amikről már régen, az elején írtál, és van róluk új tapasztalat, az is érdekes lenne.

Ha rosszak az ötletek (vagy már voltak nemrég), akkor bocs, olvasom a blogot, de lehet hogy nem emlékszem mindegyik postodra pontosan. Pedig visszaolvasni is szoktam. :-)
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Blog

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.12.23. 22:20

Szia

Régebben voltak olyan bejegyzések amik tesztek voltak .Talajról táplálékról , berendezés stb.. .Ezeket tanulságosnak találtam mindig .Vagy amikor a garnélákkal kapcsolatos megfigyeléseidet írod le . Esetleg a világ más részéről talált infókat osztod meg. Például van e valami elved a szelektálásnál .Időnként vagy amikkor lehetőséged van rá . Még egy kisebb akváriumban is nehéz kivadászni a garnélákat .Vagy inkább ami fontos projekt külön akváriumot állítasz be nekik. Esetleg próbálkoztál az eldobott petéket mesterségesen keltetni ritka vagy értékes garnéláktól. Ha sikerül lefényképezni egy-egy érdekes eseményt vagy sikerül egy jó fénykép .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Blog

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.23. 22:22

Köszi a hozzászólásokat, igyekszek megválaszolni őket majd bejegyzésekben.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blog

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.23. 22:40

boomo írta:Esetleg próbálkoztál az eldobott petéket mesterségesen keltetni ritka vagy értékes garnéláktól.

Youtubeon láttam egy kis vidit, ahol az eldobott petéket egy sűrű szövésű hálóban a levegőporlasztó fölé rakták. A víz nyilván oxigéndús volt, és a videón látszódott az áramlás is, mert mozogtak szépen. Elvben semmi hibát nem láttam benne, a végeredményt viszont nem tudom. Kerestem, de a videót sem találtam meg...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Blog

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.24. 02:17

engem is érdekelne a beszoktatás pontos menete, ideje, és a kényes pontok ahol könnyen el lehet szúrni a dolgot, ezen kívül még esetleg az hogy te honnan, és mennyiért szerzed a garnikat stb :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Blog

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.12.24. 02:21

Beni írta:
boomo írta:Esetleg próbálkoztál az eldobott petéket mesterségesen keltetni ritka vagy értékes garnéláktól.

Youtubeon láttam egy kis vidit, ahol az eldobott petéket egy sűrű szövésű hálóban a levegőporlasztó fölé rakták. A víz nyilván oxigéndús volt, és a videón látszódott az áramlás is, mert mozogtak szépen. Elvben semmi hibát nem láttam benne, a végeredményt viszont nem tudom. Kerestem, de a videót sem találtam meg...


Én is egy videón láttam azt hiszem japán tenyésztőnél. Ott a levegővel hajtott talajszűrő kilépő csövébe volt be applikálva egy háló és azon voltak a peték .Először nem is értetem mi alkar az lenni. Gondolom a lényeg az volt forgatva és áramoltatva legyenek a peték. Pl akváriumi halaknál bevet gyakorlat akár direkt is a mesterséges nevelés különböző okok miatt.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Blog

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.24. 09:36

miluu írta:engem is érdekelne a beszoktatás pontos menete, ideje, és a kényes pontok ahol könnyen el lehet szúrni a dolgot, ezen kívül még esetleg az hogy te honnan, és mennyiért szerzed a garnikat stb :)


A beszoktatást különben továbbra is így csinálom, ez nekem nagyon jól bevált:

http://szentgyo.wordpress.com/2009/05/26/uj-helyre-szoktatas/

Szerencsére az elmúlt évek elég sok tenyésztővel sikerült jó kapcsolatot kialakítani, így tipikusan tőlük szoktam venni/kapni/cserélni stb a garnikat mikor találkozunk, pl legutóbb Cesenában, legközelebb pedig Hannoverben...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron