Talaj nélkül?????

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.20. 23:33

Lassan egy hónapja üzemel talaj nélkül egy karantén akváriumom. Nem valami sok idő örökérvényű igazságok leszűréséhez, de ennyi alapján úgy látom, hogy a garnélák nagyon nem szeretik. Rengeteg növény, kő, moha van benne, az aljzatnak úgy a 60%-a maradt szabadon. Ezeken a részeken nagyon bizonytalanul közlekednek, a hasukat szinte húzzák az üvegen és sokszor ferdén tartják magukat. Ez talán egy védekező reflex a túl sima felületre, így nehezebben viszi el őket a sodrás vagy valami ilyesmi lehet. Nem szívesen mennek rá az üvegre, a kaját sokáig össze se szedték róla, aztán megszokták valamennyire. Nagyon halvány az összes garnéla ebben az akváriumban. Ha valaki hosszabb távra keres valami könnyen takarítható megoldást, annak azt javaslom, hogy legalább egy műanyag szúnyoghálót terítsen az aljára. Az nem befolyásolná a takarítást, de a garnéláknak sokkal jobb lenne a közérzete.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: arthas » 2011.03.22. 12:16

Garnélák esetében szerintem sem túl jó hosszútávon ha talaj nélkül vannak tartva.
Én apró szemű bazaltot használok de csak annyit hogy éppen takarja az üveget.Így gyakorlatilag nincs kosz az aljzaton.Viszont a vízértékek szempontjából érdemes külső szűrést használni.
Nálam ez a megoldás bejött és teljesen stabil a vizem
Avatar
arthas
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 09:32

Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: Toxotes » 2012.12.14. 18:52

Tudom, hogy ez egy kicsit regebbi topic, de szeretnem hozzaadni az en tapasztalataimat.
En egeszen a kozelmultig talaj nelkul tartottam ( tartom) a garnelaimat, minden kulonosebb gond nelkul. CRS- ek, CBS- ek, RCS-ek, Tigrisek meg a Zold garnik most is ilyen akvariumokban vannak. Sima szivacs szuro van benne. Vizcserekre normal allott csapvizet hasznalok, mindenfele hozzadott anyag nelkul.

Az egyik CRS akvariumom:

Kép
BeFunky upload on iPad by Horgasz, on Flickr

Azonban en is probalkozok uj dolgokkal, ezert nemregiben beallitottam harom akvariumot Ebi Gold talajjal, ugyanis hamarosan hozok par KK,WR meg Pbl/prl garnelat, s azok kenyesebbek mint az en "kozonseges garnelaim.


Küldve az én iPad-ről Tapatalk HD használatával
Toxotes
Yellow fire
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:01

Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: Toxotes » 2012.12.14. 19:08

Bocs, rossz kepet szurtam be (bar ezen is latszik hogy nincs talaj).

Ez a jo kep:

Kép



Küldve az én iPad-ről Tapatalk HD használatával
Toxotes
Yellow fire
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:01

Re: Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.12.14. 21:26

Szia
Milyen víz paramétere van a csapvíznek?
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Talaj nélkül?????

HozzászólásSzerző: Toxotes » 2012.12.14. 21:47

pH 7,4. Gh4,2 kH3,5 tds100


Küldve az én iPad-ről Tapatalk HD használatával
Toxotes
Yellow fire
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:01

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron