Segítség a talajválasztáshoz

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.07. 22:37

belaba írta:Ha a növény is, és a garni is fontos, akkor nem is használhatsz mást mint: a.n. shrimp v. pro soil-t v. a kettő keverékét!


Nem kell keverni, tök ugyanaz a kettő. A Shrimp soil szemcsemérete kisebb, ezért én a talajszűrőkhöz a Pro soil-t használom... De a növényesben Shrimp soil van...
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.13. 14:18

Sziasztok!

CRS-CBS csapat alá keresek aljzatot egy 40L-esbe, ehhez kérném a segítségeteket!

Szempont, hogy inkább sötétebb színű legyen, szerintem azon jobban mutatnának, főleg a CRS-ek és a másik szempont, hogy ne kelljen túl sok idő a bejáratáshoz. :)

Növények inkább csak fára kötözve lesznek, szóval inkább a garnik számára legyen kedvező a talaj vízparaméterekre gyakorolt hatása.

Tulajdonképpen két talaj között kellene dönteni, az A.N. Shrimp Soil és a Sh. Red Bee Sand a két versenyző.

Shrimp Soil-lal van tapasztalatom, de volt rajta elhullásom még az elején, bár nem biztos, hogy a talaj hibájából.

Red Bee Sand-el kapcsolatban nincs, igazából szívesen kipróbálnám, de tudom, hogy többen lecserélték másra egy idő után.

Árban gyakorlatilag megegyezik, tehát ez nem mérvadó.

Érdekelnének a vélemények, tapasztalatok akinek volt valamelyikkel, vagy már hallott olyanról, akinek volt... :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.13. 15:35

Szia,

Én mindenképp ADA Amasonia-t javasolnék. Árban kicsit több, és kell idő a bejáratáshoz, de az itthon kapható talajok közül a legjobb szerintem, de az biztos.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.13. 16:25

Gondoltam Szentgyo, hogy Te ezt fogod javasolni! :)

Elég régóta használsz ilyen talajt, Nálad mennyire tartós? Ha nem ültetek bele, mennyit érdemes betenni? Fél zacsival elég lehet 45*30 alapra?

A SRBS-vel Neked voltak negatív tapasztalataid, azért is használsz már csak Amazoniát?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.13. 16:44

Galagonya írta:Gondoltam Szentgyo, hogy Te ezt fogod javasolni! :)

Elég régóta használsz ilyen talajt, Nálad mennyire tartós? Ha nem ültetek bele, mennyit érdemes betenni? Fél zacsival elég lehet 45*30 alapra?

A SRBS-vel Neked voltak negatív tapasztalataid, azért is használsz már csak Amazoniát?


Hát ja, én ilyen kiszámítható vagyok :)

Eddig egy esetben fordult elő, hogy kvázi eliszaposodott a talaj és ki kellett cserélni... Igaz, hogy most a legöregebb akváriumom is kb másfél éve megy, szal nem olyan nagyon régi, de ennyi idő alatt nincs gond vele. Korábban azért kipróbáltam 1-2 talajt, egyik sem volt az igazi, mindegyikkel volt vmi bajom... Nyilván van sok más jó talaj is, csak azokat nem nagyon lehet itthon beszerezni. Amit még hallottam hogy egész jó és talán itthon is van, az a GEX.

Ha jól rémlik én 3 akváriumot tudtam feltölteni egy zacskóval (nagyságrendileg ekkora alapterületet), de erre nem mernék mérget venni, látni kell hogy mennyire telik az akvárium a talajjal :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Toxotes » 2012.12.13. 17:58

En az Ebi Gold Shrimp-et tettem az uj akvariumokba (mivel januarban hozok nehany king kongot meg PBL-t es PRL-t), harom nap utan mar bele tudtam tenni az RCS-eket (volt, amelyikbe az elso naptol benne volt par darab, mert benne maradtak a Javai mohaban).

Tegnap raktam bele par CRS-t is, mind vigan eldegel es keregel.

(Bocs az ekezetek hianya miatt, de angol gepen dolgozok.)
Toxotes
Yellow fire
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:01

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.13. 19:12

Aha, nem rossz! :)

Honnan tudtál szerezni Ebi goldot? Mit tud ez a talaj?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Toxotes » 2012.12.14. 01:18

Itt vettem Walesben. Elmeletileg 6.3-6.5 kozott tartja a Ph- t es szep fekete szine van.


Küldve az én iPad-ről Tapatalk HD használatával
Toxotes
Yellow fire
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:01

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.12.15. 00:01

Galagonya
Esetleg Aquatic Nature Pro Soil, vagy a kisebb méretű Shrimp Soil? Ugyanaz a két talaj. A Shirakura nagyon tuti szintén GA-ban is azt használják garnis aksikban.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.15. 11:49

Igen, onnan indultam, hogy A.N. Vagy Sh., esetleg Amazonia, bár ez utóbbit inkább növényes ültetett akváriumba tenném. Persze tudom, hogy Szentgyo sikeresen használja.

SRBS-ről nemzetközi fórumokon többen panaszkodnak, persze ettől még ez is profi garnélás talaj. Németeknél állítólag többen levették a palettáról...

Mikor elkezdtem a garnélázást, ki akartam próbálni a Gex talajt. Most, hogy újra szóba került úgy gondoltam megnézem mit mondanak róla és elég jók a tapasztalatok. Úgyhogy most emellett döntöttem, majd beszámolok én is a tapasztalataimról.

Köszi a tanácsokat! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron