Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.29. 17:10

sparrow121 írta:Nincsen, mindig ezt használtam, a növények is imádják, sosem volt vele semmi baj. Szerintem mérgezés... Tuladagolhattam volna a LiquiCarbot? Pedig az előirtnak csak a felét öntöm a 100 literes aksiba. Most probálok megint egy ujabb vizcserét, egy 20%-osat.

Ha a carbot az ajánlás felével használod, azt az rc-k észre sem veszik. Ha ilyen ütemben, egyszerre hullanak a garnik az valószinüleg mérgezés lehet, de én is a vizre tippelnék. Az, hogy eddig jó volt nem jelent semmit, nekem itthon az elmúlt 25 évben teljesen stabil volt a vizem, de kb 1 éve megkergűlt és köszönőviszonyban sincs a vizművek adataival. Én is a víz tesztelését ajánlanám, és nem ártana valamilyen vízelőkészítöt beszerezni.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.11.30. 16:26

Hát én nem értem...
Hajnalban bevilágitottam rájuk a mobilommal munka után, és mind ugyan ott volt, ahol délután, hát mondom a helyzet nem változott...
Ma reggelre 1 elpusztult egyedet találtam, viszont helyette 3 egészséges hímet, és 2 nőstényt, akik ugyanugy sétálgattak, egészségesen uszkáltak, és esznek most is... Az egyik nem olyan piros, de ő tegnapelött vedlett, tegnap még átlátszóbb volt, de a többinek a szine megmaradt. Remélem jól vannak, nem tudom mi lehetett...
AZ lenne a kérdésem, hogy a petés nőstények ilyenkor nem vesztik el a kicsiket az ilyen megprobáltatások után?
(indulok ki az embereknél, hogy elvetélnek)
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.06. 00:04

Előfordulhat az, hogy eldobják a petéiket ha nagyon megviselte őket a dolog. Ugyanakkor az is megeshet, ha már elmúlt a gond és rendeződtek a körülmények, hogy akik túlélték azok szépen megerősödnek és benépesítik az akváriumot. Természetes szelekció, nálam is megesett már.

Szerintem próbálj meg inkább erre a verzióra ráhangolódni! Gondolj arra, hogy most már minden rendben és szépen visszanyerik az erős piros színűket, vígan szöszmötölnek, a szaporulat pedig egyre szebb és erősebb! ;)

Javaslom azért a csapvízzel bánj óvatosan, gondolom Ti sem azt isszátok otthon. A garnélák kicsit gyorsabban és érzékenyebben reagálnak mint az emberek, vagy a növények. Ha nincs víztisztítód akkor a biztonság kedvéért használj vízelőkészítőt, esetleg keverd RO-vízzel.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.06. 00:48

Még az jutott eszembe, hogy ha még nem használod, érdemes lenne beszerezni Tebang levelet, sok jótékony hatása van.

Bemásolom az egyik friss hsz-emet ezzel kapcsolatban:
http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=14&t=536&p=12099#p12099
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.12.06. 16:28

Köszönöm!
Jó hírem van, épek és egészségesek a garnélák, egy kivételével, az ugye áldozatul esett.
Szerintem tudom mi lehet a gond, mégpedig a növénytáp, nem olyat vettem, amilyet szabadna, volt benne ammónia.
1x hazsnáltam, de már félretettem :)
Azóta történt vizcsere, sőt tegnap 50%-os, EI tápozás miatt, és gyönyörüszép pirosak azóta is, és egészségesek (lekopogom) :)

Azért mindenesetre elolvasom a linked, köszi :)
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: dikki » 2013.03.05. 19:57

Kicsit nekró, de nem akartam új topicot nyitni.
Most nekem is hasonló a bajom, de egy kicsit még furább a jelenség.

Nekem péntek óta, azaz 5. napja zsinórban napi egy garnélám pusztul el. Nincs nap, amikor kettő, és nincs nap, amikor egy sem. Napi egy.

Egyébként pont pénteken este vettem a három új otocinclust a meglévő három mellé. De az első garni aznap addigra már megpusztult. Az otikkal hozott vízből semmi sem került az akváriumba. Egyébként a háromból két új oti is elpusztult már, de azt kevésbé tartom parajelenségnek, gondolom nem bírták a költözést, pech.

Általában a legszebb, nagy, piros nőstények dobják fel a pacskert. (A már nálam született, sokadik generációs garniknak sokkal kevesebb a színe.) A garnikon és az otikon kívül 17 neon van még a 240 literes akváriumban, úgyhogy túl nagy tumultusról ugyanúgy nem beszélhetünk, mint éhenkórász, agresszív ragadozókról.

Ötlet? :)
dikki
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.07. 14:59

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: dikki » 2013.03.05. 20:20

Eheh, igazából nem vettem észre, hogy 11 oldal van. Most visszaolvastam :)

Egyrészről új infó volt, hogy nem kéne (annyit) karbóznom, másrészt volt aki írta, hogy sok darabnál szinte naponta hullik el egy-két példány, és nem nagy ügy...

Akkor egyelőre nem vágom fel az ereim, és kevesebb karbó...
dikki
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.07. 14:59

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.03.05. 22:24

Azért a vízzel kapcsolatban nem lennék nyugodt. Lehet benne valami, ami nem jó. Érdemes lenne csinálni két nagyobb vízcserét egymás után, azonos hőmérsékletű, pihentetett vízzel.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.03.06. 00:16

Igen... nem élnek örökké a garnélák sajnos, 1-2 évig élnek és 3-4 hónapos korukban szoktak általában gazdát cserélni, ha boltba mennek, ott még éldegélhetnek heteket-hónapokat is. Ha öregek pusztulnak, akkor nem kell megijedni. Ha fiatal döglik meg, ez lehet attól pl., hogy daganatos volt, allergiás volt valami ételre, szívrohamot kapott, vagy félrenyelt a nagy evészetben és megdöglött... :) Nem vagyok biológus, vagy hasonló, de gondolom a garnéláknál is lehetnek ilyen gondok (ilyesmik ;) ).

Ha sorban pusztulnak a garnéláid, annak elég sok oka lehet, ami főleg az szokott lenni, hogy utálnak a garnéláid és csak azért is sorban pusztulnak, csak hogy neked rossz legyen, viszont ilyenkor mindenképpen jó ötlet egy ideig gyakrabban, vagy nagyobb arányú vízcseréket csinálni, az eredetihez hasonló paraméterekkel bíró vízzel, ha az eredeti víz értékei nem esnek kívül a garnéla "tűréshatárán". (fontosabb csepegtetős tesztek: pH, gh, kh, Nitrát)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: dikki » 2013.03.15. 16:33

Ugy nez ki, megoldodik a nagy rejtely. Sajnos az lett a magyarazat, ami a leglogikusabbnak tünt volna akkor is, ha csak a tenyeket nezem, es nem kavarom bele a felelmeim, erzeseim.

Baratnöm egyik nap veletlenül pont arra jart, amikor az egyik neon levadaszta az aznapi vacsorat. :( Egy szep nagy, piros nösteny kepeben. Hogy rohadna meg. Aztan amig szegeny garni meg kapalozott, szepen elkezdte megenni.

Ugyhogy most nem tudom, kikurjam-e a neont, mint macskat sz...ni, van-e ertelme vajon. Ha csak egy csinalna a 17-böl, akkor lenne, de ebben egyaltalan nem vagyok biztos. Mondjuk a többieket nem lattam csatlakozni a lakomahoz, de ki tudja.

Me'g ha csak nagyon piciket, vagy a szintelen himeket bantana, jobban viselnem a dolgot, de igy pont a keves szines garnim fogy tovabb, a szintelen kis szaroknak meg semmi baja.

Az elsö lepes azert az lesz, hogy a neon megnezheti a varosi vizmüveket közelebbröl is, ha meg egyszer rajtakapom.
dikki
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.07. 14:59

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég