Galagonya garnélái

A fórumtagok garnélái

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.16. 00:20

Sikerült bővülnie a családnak egy-két új csapattal, némi lakás és akvárium átrendezés után úgy tűnik kezdik megszokni a helyüket az új jövevények is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

:)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.16. 07:46

Gyönyörű az a kék tigris, majd egyszer a sakurák mellé szeretnék Én is ilyeneket rakni...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.16. 09:55

Látom a Malaya garniknál már van petés, esetleg megszülettek a kicsik is? Együtt fogod tartani őket a kék tigrisekkel?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.28. 13:14

Szépek az új garnik, a Malaya elengedte már a petéket?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.30. 23:35

A kék tigrisek szerintem is nagyon szépek, köszönet értük ezúton is Ugrósáskának! :)

Malayák egyenlőre a kék tigrisekkel laknak közösen 40L-ben, láthatóan jól érzik magukat, legalább ketten petések. Elengedett lárvákat, kis garnélákat még nem láttam, de elég sűrű a bozót. :)

A Malayákat egyébként sokkal jobban megkedveltem, mint azt először gondoltam volna. Tényleg nagyon változatos színűek (kékek, sárgák, pirosak), van egy gyönyörű sötétkékes-lilás nőstény is, ráadásul a nőstények szép fehér csíkokkal is rendelkeznek, mint valami törzsi jelek. :)

Együtt tartásuk nem tudom mennyire javasolt, a tigrisek jóval nagyobbak, ezért hosszabb távon mindenképpen megpróbálom külön elhelyezni őket.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.01. 10:00

Valóban rendkívül érdekesek a Malaya garnik, igazából nagyon furcsállom, hogy nem terjedtek el jobban...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.05. 17:58

áhá. de hisz te hirdetsz vaterán. ezt onnan tudom, hogy majdnem most vásároltam ezt a 2 amanot tőled. de még gondolkozom ;)
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.12.05. 22:54

Hétvégén láttam pár lárvát a szivacson a Malaya garniknál, ugyanis ők a többi Caridinával és a Neocaridinákkal szemben lárvákat engednek el, amik aztán pár nap alatt átalakulnak kis garnélákká. Szerencsére édesvízben és semmi extra nem kell nekik.
Mostanra már kis garnik mászkálnak náluk és még van petés mama, úgyhogy szerencsére szorgoskodnak. :)

Képet róluk nem sikerült róluk csinálnom, viszont a Tigriseknél is jól alakulnak a dolgok.

Kép
Kép

Az Amanok valóban az enyémek, a feleségem hirdeti, Ő vaterázik. Már egy ideje szétválasztottam a kisebb garnéláktól az Amanokat, én túlságosan vehemensnek és behemótnak éreztem a viselkedésüket ebben a társaságban, persze egy nagyobb és kifejezetten növényes akváriumban nélkülözhetetlenek. ;)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.05. 23:13

Galagonya írta:Az Amanok valóban az enyémek, a feleségem hirdeti, Ő vaterázik. Már egy ideje szétválasztottam a kisebb garnéláktól az Amanokat, én túlságosan vehemensnek és behemótnak éreztem a viselkedésüket ebben a társaságban, persze egy nagyobb és kifejezetten növényes akváriumban nélkülözhetetlenek. ;)

igen, pont ezért gondolkodtam el azon hogy leüssem e őket. gyönyörű példányokat árultok, szép nagyra nőttek, de nekem is csak egy kis 30 literes sakurás akim van. még a sakurák előtt vettem egy párt amanoból. az egyik sajna elpusztult a másik pedig azóta mélydepresszióba esett, alig akar kijönni az etetőkőhöz, szerintem tart már a sakurák tömegétől, félős lett. ezért örültem meg amikor láttam a hírdetéseteket a két felnőtt példányra, lenne egy kis társaság. csak hát tartok attól hogy ez az amano klikk mindenkit háttérbe szorítana etetésnél ;) na majd még alszok még rá egyet.
azért vicces hogy annak idején a sakurákat is majdnem a feleségedtől vásároltam vaterán;)
A malayák nagyon szépek, szimpatikusak. Egyszer majd ha kedvem és tapasztalatom lesz hozzá én is kipróbálnám a tartásukat.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Galagonya garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.03. 23:14

A Malayák elengedték a kicsiket, azt egyelőre nehéz lenne megmondani hányan vannak, de biztosan akadnak szép számmal.
A nőstények pedig folyamatosan petések, úgyhogy bízom benne, lesz utánpótlás és szépen felfejlődik az állomány. :)

A kicsik közül páran:
Kép
Kép
Kép

A petés kismamák:
Kép
Kép
Kép

Kék tigrisek a mohadzsungelben:
Kép
Kép
Kép
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron