JBL Sansibar

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.30. 19:32

Sziasztok!
Tavasszal fog állítólag megjelenni a JBl 3 féle szinben kapható aljzata.http://www.jbl.de/de/aquaristik-suesswasser/news/247/jbl-sansibar--so-traumhaft-wie-die-insel-sansibar
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.22. 16:06

Tud valaki hasznos infót erről a talajról? Érdemes ilyet választani egy 30l-es garnélás akváriumba?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.23. 10:24

Beírtam a Google-ba és már kapható, meg van ilyen fórumtéma is...
Elvileg ez egy dekorhomok.
Semmit nem csinál magyarul.

..és még nem is lenne jó 30 literbe, mert egy adagot max 25 literbe ajánlanak. :D (nem vicc)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.23. 15:43

Igen, az nekem is feltűnt, hogy pont nem lenne elég. :D

A centrumzoo-ban elég jó áron kínálják. Én úgy gondoltam, hogy alá valamilyen táptalajt raknék növényekhez, és a tetején ez elterítve. A JBL Manado-nál elvileg sötétebb talaj, jobban kihozná a Red Cherry-k színét. Vagy rosszul gondolom?
Használ valaki ilyet garnélás akváriumban?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.23. 18:16

lazioforever írta:Igen, az nekem is feltűnt, hogy pont nem lenne elég. :D

A centrumzoo-ban elég jó áron kínálják. Én úgy gondoltam, hogy alá valamilyen táptalajt raknék növényekhez, és a tetején ez elterítve. A JBL Manado-nál elvileg sötétebb talaj, jobban kihozná a Red Cherry-k színét. Vagy rosszul gondolom?
Használ valaki ilyet garnélás akváriumban?


Hát.. ha nem tud semmi extrát, csak dekor, szerintem jobban jársz sima kőzúzalékkal (abból sem illik kioldódnia semminek).
Én 5kg-os aprószemű bazaltot vettem, 1300 forint volt talán, tehát fele annyi, mint ez a JBL. Ha magasabban szeretnéd rakni az aljzatot (az én akváriumom alapján be tudod lőni, mennyire elég 5kg, én mondjuk 4kg-ot használtam fel az 5-ből), akkor kapsz kétszer annyit, és jobban tudsz "homokozni".

Persze ha megengedheted, hogy felsőbb kategóriából válassz, biztos szebb a JBL, mint a "sima".
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.24. 17:41

Hát.. ha nem tud semmi extrát, csak dekor, szerintem jobban jársz sima kőzúzalékkal (abból sem illik kioldódnia semminek).
Én 5kg-os aprószemű bazaltot vettem, 1300 forint volt talán, tehát fele annyi, mint ez a JBL.


Igen, én is gondolkodtam a bazalton. Lehet az lesz belőle, mert az ár (sajnos) eléggé jelentős szempont. Te nem raktál alá táptalajt növényeknek, ugye? És így könnyű volt a növényekkel bánni ültetésnél?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.25. 12:32

lazioforever írta:
Hát.. ha nem tud semmi extrát, csak dekor, szerintem jobban jársz sima kőzúzalékkal (abból sem illik kioldódnia semminek).
Én 5kg-os aprószemű bazaltot vettem, 1300 forint volt talán, tehát fele annyi, mint ez a JBL.


Igen, én is gondolkodtam a bazalton. Lehet az lesz belőle, mert az ár (sajnos) eléggé jelentős szempont. Te nem raktál alá táptalajt növényeknek, ugye? És így könnyű volt a növényekkel bánni ültetésnél?

Nem táptalajoztam, és más tápozást sem tervezek. Szerintem egyebek között ezen van a legtöbb értelme spórolnod; nem hiszem, hogy annyi pluszt adna a drágább termék.
Ültetni nekem csak a cryptokat kellett (, a többi növényem kötözős), de nem volt vele különösebb problémám (az alap rutintalanságomon kívül :)).
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.11.26. 03:22

Nekem sikerült találkoztom ezzel a termèkekel de nem nagy durranás, sima szînes kavics...

Tapatalk 2-vel küldve az én ZTE-BLADE-ről
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: JBL Sansibar

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.26. 10:53

Kösz szépen a válaszokat. Akkor maradok a sima bazaltnál. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely


Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron