Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.11.13. 09:27

Vágtam az esőztetőre több lyukat és úgy néz ki működik így már gyengébbnek tűnik az áramlás bár a végső szót majd a garnik mondják ki ha bent lesznek de szemre jónak tűnik. Már csak a szűrő beszívó csonkját kell garnéla baráttá tennem és jöhetnek az első lakók.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.14. 19:07

JeffJN írta:Vágtam az esőztetőre több lyukat és úgy néz ki működik így már gyengébbnek tűnik az áramlás bár a végső szót majd a garnik mondják ki ha bent lesznek de szemre jónak tűnik. Már csak a szűrő beszívó csonkját kell garnéla baráttá tennem és jöhetnek az első lakók.


Erre vannak különböző megoldások, de talán a legegyszerűbb, ha ráhúzol egy sűrű "szövésű" szivacsot, persze ez le fogja csökkenteni szívóerőt.

Milyen garnik lesznek a lakók?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.11.14. 22:25

szentgyo írta:
Erre vannak különböző megoldások, de talán a legegyszerűbb, ha ráhúzol egy sűrű "szövésű" szivacsot, persze ez le fogja csökkenteni szívóerőt.

Milyen garnik lesznek a lakók?


Én a szúnyoghálósra gondoltam csak kicsit félek nehogy kioldódjon valami belőle úgyhogy ha nem találok közel színtelent akkor lehet a szivacsos megoldás marad. Viszont sajnos lett egy kis surface scum is amit tegnap leitattam azóta tiszta a víz teteje viszont a vasfa be-"penészedett" fehér réteg borítja ennek utánaolvastam elvileg 1-2 hét és eltűnik. Viszont azt nem tudom, hogy a garniknak nem árt-e? Vízparamétereket majd meg akarom mérni, hogy megfelelnek-e a körülmények csak még nem tudom mi az ami fontos lenne ezek közül a garniknak gondolom a nitrit szint mérése alap meg a pH.
Red Cherryket akarok tartani mivel még kezdő vagyok esetleg pár Amano de kb. ennyi majd ha már biztonsággal hosszú ideig életben tudom tartani őket akkor elgondolkodom nehezebb fajtákon is.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.14. 23:09

Jobb a harisnya a szúnyoghálónál, sőt a szúnyogháló szerintem nem is alkalmas. A legjobb lenne a szivacs, mert az előszűrőként működne, bár még nem próbáltam, lehet h túl gyakran kellene tisztítani, lehet h nem praktikus. A nitrit teszt helyett én nitrát tesztet vennék, vagy ha már van nitrit, akkor talán az is jó (valamire) és még a gh és kh is fontos lehet, az sem kerül sokba, a neptunos és a pH tesztjével ellentétben ez tökéletesen használható.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.11.16. 19:21

Köszi a tanácsokat! Mi az amire oda kell figyelnem RC garni vásárlásakor? 10db ot szeretnék elsőre betelepíteni. Szerintetek a Sera shrimps natural jó kaja lenne nekik?
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.16. 19:39

Sok gyártónak van garni elesége, mind jó. De jók az algázóknak készült süllyedő tápok is, természetesen kisebb darabokban. Én felváltva etetek kétféle műeleséggel és forrázott zöldségekkel, minden nap mást kapnak. A sütőtök egyébként a legnagyobb kedvenc, a kaliforniai paprika pedig a legkevésbé, ahhoz szinte hozzá sem nyúlnak...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.16. 23:31

Szerintem nevesebb gyártok kajáival nem nagyon tudsz mellé nyúlni. Persze ki mit preferál mi az ami jobban bejön neki. Talán nem lesz reklám. Pl a tetra crusta menü 4 -féle típusú kaja van 1 dobozban.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.17. 09:49

Én RC garnéla vásárlásakor, főleg ha 10 db-ról van szó, arra figyelnék oda, hogy Sakurákat vegyek. Szerintem szebbek és "hosszútávon" mindenképpen jobbak, mivel pár hónap múlva nem mindegy, hogy az rc populációd fog megtízszereződni(ha a 10 garnélából mondjuk 5 nőstény, akkor az 1-2 hónap alatt egyenként 30 kicsit fog szülni, ami 150 garnéla, plusz a 10 felnőtt, vagyis 160 garnéla a kiinduló 10ből), vagy pl. a sakura..
Nálam a heteropodák a liofilizált tubifextől a konzerves borsón és fagyasztott szúnyoglárván át a lehullott nyírfalevélig mindent megesznek. A lényeg, hogy ne éljen, és hogy ne legyen a számukra mérgező.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Előző

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron