Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.05. 22:55

Szeretem volna ideálisabb körülményeket az akváriumokban a majdani lakoknak.

Szűrésnél nem akartam barkácsolni átépítgetni a szűrőket inkább beraktam még egy levegő pumpát .Szerintem így 5-6 x megforgatja óránként az akváriumok vízét egy-egy szűrő.

Sok töprengés után beszereztem egy 3 lépcsős RO készüléket rákötöttem a hálózatra .Következő 30 % os vízcserét full roval tervezem .Később kB fele ozmo fel csapvizet szeretnék beállítani az akváriumokba. Ha sikerül stabil víz paramétereket belőnöm ,akkor remélem egy-két akvárium már nem fog üresen árválkodni.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.10. 21:49

4 hete üzemelnek az akváriumok . 2-3 naponta volt vízcsere kB 30-40 %. Megjelentek a barna algák jellemzően azokban az akváriumokba ahol manados talaj van. Vízcserénél eltüntetem az algásodást.
Kép Kép

Be üzemeltem egy DD-s Ro-t a mosógép vízcsövére kötöttem T idom 2 db karima golyós csap. Kb 1 óra alatt készít 6 liter 18-22 µS/cm 6.82 PH vizet. Ro víz /koszos víz aránya 1:4 -hez .

Kép Kép

Elég sok időt elbohóckodtam a víz tesztekkel : Csapvíz vezetőképessége 406 µS/cm (csökkent a legutóbbi mérésem óta ) ha ez így fog menni tavasszal lágy víz jön a csapból :). 8,2 es pH 14 -es GH 12 es KH . Nitritet nem mutatott ki a teszt.

Kép Kép

Akváriumokba nem tudtam nitritet kimutatni víz csere előtt .Seachem ammónia alert < 0.02 ppm .Tiszta RO 40-50 % os vízcsere után 220-280 µS/cm a vezetőképesség jelenleg az akváriumokban.

Vízcserénél a vezetékeket az akváriumüveghez csipeszelem .A befolyó víz irányíthatóbb így .
Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.10. 22:06

Megvan már, hogy milyen garnélákat szeretnél?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.10. 22:10

Akkor lassan költözhetnek az első garnélák!

Egy tipp: Nitrit helyett nitrátot mérj, hasznosabb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.11.10. 23:50

Na, már majdnem jó a vized. A pH- csökkentsd 6,5-re, a gH-t tartsd 5 körül, a TDS legyen 120. Az 180-200 mS. És mehetnek bele a PRL CRS-ek.. :)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.11. 22:03

Egyszerunick írta:Megvan már, hogy milyen garnélákat szeretnél?


Sakura és hongkong amit szeretnék

szentgyo írta:Akkor lassan költözhetnek az első garnélák!

Egy tipp: Nitrit helyett nitrátot mérj, hasznosabb.


köszi a tippet .A Nitrát előbb okozhat gondot ?

Frettner írta:Na, már majdnem jó a vized. A pH- csökkentsd 6,5-re, a gH-t tartsd 5 körül, a TDS legyen 120. Az 180-200 mS. És mehetnek bele a PRL CRS-ek.. :)


hehehe az biztos nem lesz .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.15. 12:43

Próbáltam kitalálni utánajárni, hogy tudnék minél jobb vizet készíteni a garnéláknak . Egyszerűbben gazdaságosabban. Lehet ez is olyan lesz én így gondolom de mégse így van:)

Néhány tenyésztő egyféle vizet készít a lágy vízben tartott garnéláknak .A víz paraméterek a CRS-nek ideális értékhez lövik be .Persze olyan lágy vízben tartható garnéláknak amiknek ezek az értékek megfelelnek .Nem pl. sulawesi vagy olyan fajoknál amik a keményebb vizet preferálják. Varázs számok kB 6 gh 6.5ph 0 kh .Van aki még lágyabb savasabb vizet használ .
http://www.garnelenforum.de/board/showthread.php?170383-Interview-mit-Aaron-von-Crimson-Studio-TaiwanP

Ami nekem a legegyszerűbbnek gazdaságosnak tűnik egy német tenyésztő megoldása .Aktív szén – kationgyantás vízlágyítás és utána sózás. http://www.bienengarnelen.com/inter_view1.html .A kationcserélő utáni alacsony Ph- t hogy váltja ki olyan „rosszabb” minőségű sóval ami lúgosít vagy csak állni hagyja pár napot vagy csapvizet kever hozzá nem tudom. Ez a megoldás ott lehet jó ahol magas a víz kh értéke (nálam a bps csapvízben magas )

Automatizált vízlágyítók elég drágák .Ami árban alatta van a manuális vízlágyítók pl :
http://www.expolygon.hu/webaruhaz?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=684&category_id=9
ez már elfogadhatóbb .És bírja a hálózati nyomást .Ez kV főzéshez való . Persze milyen gyantát adnak hozzá ami árban az egésznek kB a fele.

Kation gyantából van ipari és élelmiszer minőségű enyhén és erősen savas. Illetve olyan amit kevert ágyashoz gyártanak. Német oldalakon enyhén savas gyantákról írnak garnélákkal kapcsolatos oldalakon Ami kB 4 - 5 körülire viszi le a pH értéket .Az erősen savas inkább 2-3 körülire.

Arra gondoltam hogy a RO készülékből kifolyó 6.8 Ph körüli vizet átvezetném kation gyantán. .A gyantát meg egy diy CO2 szerű műanyag flakonba rakom bele pl kólásba az valószínűleg bírja a savas kémhatást. Barkács vízlágyító készülék. Be menő cső a palack aljáig érne így alulról felfelé menne át a víz a gyantán .A kifolyó víz elég lassan folyik ahhoz hogy ne menjen át túl gyorsan a gyantán és nincs akkora nyomása hogy komolyabb szerkezetet igényelne. Az átlátszó műanyag palackon lehet látni hogy menyire telítődik a gyanta az elszíneződésből . De mivel a RO víz túl lágy lenne lehet nem csinál vele semmit a kationgyanta :( .Ha változtatni szeretném esetleg a ph-t és nem leszek lusta kipróbálom. Ha nem válik be akkor tőzeges megoldás marad.
Amit kinéztem gyantát erősen savas , mert több csapvizet tudnék használni a keveréshez és kevesebb sót .Elég lenne kb fele csapvíz fele ro-s kationos víz gondolom én látatlanban.
http://www.webaruhaz.tisztavizzel.hu/product_info.php?cPath=76&products_id=330

1kg kation gyanta kB 250 liter vízhez lenne elegendő ha nálam csapvízben mért 14 gh 12 kh-t veszem figyelembe. Ha a tiszta ro víz kifolyójára kötnék 1kg gyantát kB 3000 litere lenne elegendő mielőtt regenerálni kellene. Sósavval biztos nem regenerálnék .Amit vízlágyítókhoz ajánlanak regeneráló sót kB 1kg só 8kg gyantát tud leregenerálni. Nálam 1000 liter vízre van 4000 liter piszkos víz a ronak .Ami kB 4000 Ft víz +csatorna díj. Ha csak a gyantát veszem és nem regenerálgatom olcsóbban kijönnék mint a Ro-s vízzel. Mivel a Ro készülék ott figyel a fürdőben nem próbálkozom ezzel már.

A sóknak is próbáltam utána nézni de elég ennyi belőlem mára :)
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.19. 23:55

boomo írta:Próbáltam kitalálni utánajárni, hogy tudnék minél jobb vizet készíteni a garnéláknak . Egyszerűbben gazdaságosabban. Lehet ez is olyan lesz én így gondolom de mégse így van:)

Néhány tenyésztő egyféle vizet készít a lágy vízben tartott garnéláknak .A víz paraméterek a CRS-nek ideális értékhez lövik be .Persze olyan lágy vízben tartható garnéláknak amiknek ezek az értékek megfelelnek .Nem pl. sulawesi vagy olyan fajoknál amik a keményebb vizet preferálják. Varázs számok kB 6 gh 6.5ph 0 kh .Van aki még lágyabb savasabb vizet használ .
http://www.garnelenforum.de/board/showthread.php?170383-Interview-mit-Aaron-von-Crimson-Studio-TaiwanP

Ami nekem a legegyszerűbbnek gazdaságosnak tűnik egy német tenyésztő megoldása .Aktív szén – kationgyantás vízlágyítás és utána sózás. http://www.bienengarnelen.com/inter_view1.html .A kationcserélő utáni alacsony Ph- t hogy váltja ki olyan „rosszabb” minőségű sóval ami lúgosít vagy csak állni hagyja pár napot vagy csapvizet kever hozzá nem tudom. Ez a megoldás ott lehet jó ahol magas a víz kh értéke (nálam a bps csapvízben magas )

Automatizált vízlágyítók elég drágák .Ami árban alatta van a manuális vízlágyítók pl :
http://www.expolygon.hu/webaruhaz?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=684&category_id=9
ez már elfogadhatóbb .És bírja a hálózati nyomást .Ez kV főzéshez való . Persze milyen gyantát adnak hozzá ami árban az egésznek kB a fele.

Kation gyantából van ipari és élelmiszer minőségű enyhén és erősen savas. Illetve olyan amit kevert ágyashoz gyártanak. Német oldalakon enyhén savas gyantákról írnak garnélákkal kapcsolatos oldalakon Ami kB 4 - 5 körülire viszi le a pH értéket .Az erősen savas inkább 2-3 körülire.

Arra gondoltam hogy a RO készülékből kifolyó 6.8 Ph körüli vizet átvezetném kation gyantán. .A gyantát meg egy diy CO2 szerű műanyag flakonba rakom bele pl kólásba az valószínűleg bírja a savas kémhatást. Barkács vízlágyító készülék. Be menő cső a palack aljáig érne így alulról felfelé menne át a víz a gyantán .A kifolyó víz elég lassan folyik ahhoz hogy ne menjen át túl gyorsan a gyantán és nincs akkora nyomása hogy komolyabb szerkezetet igényelne. Az átlátszó műanyag palackon lehet látni hogy menyire telítődik a gyanta az elszíneződésből . De mivel a RO víz túl lágy lenne lehet nem csinál vele semmit a kationgyanta :( .Ha változtatni szeretném esetleg a ph-t és nem leszek lusta kipróbálom. Ha nem válik be akkor tőzeges megoldás marad.
Amit kinéztem gyantát erősen savas , mert több csapvizet tudnék használni a keveréshez és kevesebb sót .Elég lenne kb fele csapvíz fele ro-s kationos víz gondolom én látatlanban.
http://www.webaruhaz.tisztavizzel.hu/product_info.php?cPath=76&products_id=330

1kg kation gyanta kB 250 liter vízhez lenne elegendő ha nálam csapvízben mért 14 gh 12 kh-t veszem figyelembe. Ha a tiszta ro víz kifolyójára kötnék 1kg gyantát kB 3000 litere lenne elegendő mielőtt regenerálni kellene. Sósavval biztos nem regenerálnék .Amit vízlágyítókhoz ajánlanak regeneráló sót kB 1kg só 8kg gyantát tud leregenerálni. Nálam 1000 liter vízre van 4000 liter piszkos víz a ronak .Ami kB 4000 Ft víz +csatorna díj. Ha csak a gyantát veszem és nem regenerálgatom olcsóbban kijönnék mint a Ro-s vízzel. Mivel a Ro készülék ott figyel a fürdőben nem próbálkozom ezzel már.

A sóknak is próbáltam utána nézni de elég ennyi belőlem mára :)

Ha az ro vizet KEVERTÁGYAS!!!!! műgyantával kezeled az tovább savanyítja a vizet, és ha a folyamatot figyelemmel kiséred, akkor pontosan betudod állítani a ph értéket. A gyantával lágyítás legegyszerübb módja, hogy egy belsőszűrőbe a szivacs helyére teszed be a harisnyába rakott gyantát úgy, hogy a víz ne tudja elkerűlni. Így 1l gyantával (850ft/l) sok száz liter vizet tudsz beálítani. Arra figyelj, hogy csak annyi gyantát használj (ezt ki kell kisérletezni) amennyire szükséged van, mert hiába teszel bele többet az a későbbiekben (nem tudom miért) már nem használható.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.20. 00:16

Jut eszembe, 6ph feletti vizet nem lehet tőzeggel savanyítani. Kipróbáltam. Illetve lehet, de akkor már nem látsz bele az aváriumba, olyan sötét lesz.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.20. 08:20

Keiron írta:Jut eszembe, 6ph feletti vizet nem lehet tőzeggel savanyítani. Kipróbáltam. Illetve lehet, de akkor már nem látsz bele az aváriumba, olyan sötét lesz.


Ez nem igaz! Nem a kezdeti ph számít hanem hogy milyen kemény vizet próbálsz savanyítani.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron