Hűtés

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.29. 14:07

Péntektől már nálunk is pörög a klíma. Máshogy sajna nem is működne. De mikor motorozol felénk? ;) Legalább megnézném a paripát. :P
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.06.22. 08:59

Az elmúlt pár napban megint be kellett üzemelni a ventilátorokat, merthogy a klíma még nem működik.
24 óra alatt legalább 15 liter párolgott el....17 akvárium, 350 liter összesen.
De a legfontosabb, hogy ebben az iszonyú melegben sem ment az akváriumok vize 26 fok fölé. Kint 37 fok volt, itt bent 33.

Nagyon vártam már ezt a kis lehűlést.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.06.22. 09:16

Azon gondolkodtam, hogy nekem is meg kellene oldanom a hűtést valahogy. Pont abban a szobában van a klíma, ahol a garnélák laknak (klímatisztításkor kiviszem az egész akváriumot, a fertőtlenítő spray-t nem lenne jó beoldani az akváriumba gondolom), de mikor szabadságra megyek, akkor nem üzemeltetem a klímát. Így felmehet 27-29C-ra is a hőmérséklet a szobában és az akváriumban is.
Csak a szabályozás a kérdés, hogy hogy állítsam be. Ha időzítőről használom, akkor akkor is hűt, ha már hideg, hőkapcsolót pedig még nem találtam megfelelőt (árban).
A vízpótlást én is Levi megoldása szerint gondoltam, 2,5l-es palack fejjel lefelé, a dugójába két csövet teszek, a hosszabban benyúló lesz a vízszintnél, azon tud majd levegőt szívni, a másikon meg folyik be a víz az akváriumba. Már csak az a kérdés, hogy nem történik-e cserélődés akkor is, amikor még áll. A palackba desztillált (ioncserélt/RO-zott) vizet kell tenni, hogy ne keményedjen fel az akvárium a párolgás miatt visszamaradt sóktól, de mi van ha egyszerűen kicserélődik. Vagy pont a desztvíz a könnyebb, és ott marad a palackban?
Csinált már valaki ilyen megoldást? A hőfokszabályozásra van ötletetek?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.06.22. 09:56

A klimád nem időzithető/programozhato? Lényegesen egyszerűbb lenne ha a szoba hőmérsékletét tudnád egyenletesen alacsonyan tartani -esetleg pont az akváriumra irányitva a klimát.



Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Desire S-ről
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.06.22. 13:52

De csak 12 órára előre lehet programozni, én meg 1 hétre megyek el.

Ezért kellene olyan, ami csak az akváriumot hűti, és magára lehet hagyni 1 hétre.

Még hagyhatnám a klímát is bekapcsolva, de annyi villanyszámlát nem szeretnék kifizetni... ;)
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.06.29. 16:45

Na végre. Van klíma a lakásban. Belőttem 26 fokra, inverteres, alig fogyaszt, oszt jóóvan. Így most a lakásban is kellemes az idő, és a garnik vize is csak 24-25 fokos. :lol: Már nem kell aggódnom miattuk. Elmehetek egy hétre Balcsira. Majd. Ha lesz rá pénzem. :( Mert az asszonynak meg új konyhapult kellett. Kőbül,mer az nem romlik el.... most már van neki.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.06.29. 20:18

Frettner írta:Na végre. Van klíma a lakásban. Belőttem 26 fokra, inverteres, alig fogyaszt, oszt jóóvan. Így most a lakásban is kellemes az idő, és a garnik vize is csak 24-25 fokos. :lol: Már nem kell aggódnom miattuk. Elmehetek egy hétre Balcsira. Majd. Ha lesz rá pénzem. :( Mert az asszonynak meg új konyhapult kellett. Kőbül,mer az nem romlik el.... most már van neki.


;) Ez jó.

Most már csak a párolgásra kell majd figyelni. Mintha több víz fogyna az akikból ha pörgetem a klímát.
Mondjuk ha fedettek az akváriumok akkor mind1 ;)
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.06.29. 21:29

viktorlantos írta:
Frettner írta:Na végre. Van klíma a lakásban. Belőttem 26 fokra, inverteres, alig fogyaszt, oszt jóóvan. Így most a lakásban is kellemes az idő, és a garnik vize is csak 24-25 fokos. :lol: Már nem kell aggódnom miattuk. Elmehetek egy hétre Balcsira. Majd. Ha lesz rá pénzem. :( Mert az asszonynak meg új konyhapult kellett. Kőbül,mer az nem romlik el.... most már van neki.

Most már csak a párolgásra kell majd figyelni. Mintha több víz fogyna az akikból ha pörgetem a klímát.
Mondjuk ha fedettek az akváriumok akkor mind1 ;)

Nyilván, hiszen lehűtöd a levegőt - abból kicsapódik a pára, pláne hogy 14-16C-re hűtöd le. Aztán felmelegszik, márpedig a meleg levegő több párát tud felvenni, így a páratartalom drasztikusan lecsökken. Tehát az akváriumok - és minden - gyorsabban párolog. :)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.07.01. 12:12

Az elv rendben van, de amikor a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a heti 1 feltöltésből 2-3 lesz, akkor picit jobban fáj ;)
Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a dolog erre céloztam.

Mondjuk már a páraelszívónknál is durván mérhető volt a változás.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hűtés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.07.01. 12:24

Biztosa fog valamennyit párologni, de sokkal kevesebbet, mint a ventillátoros hűtésnél. Hiszen ott maga a párolgás hűt, itt meg az adott külső hőmérsélket.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron