Új garnéla(k) indítása

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Új garnéla(k) indítása

HozzászólásSzerző: szabiable » 2012.06.25. 13:25

Sziasztok,

Tervezem egy újabb garnélás akvárium indítását, és érdeklelne, hogy milyen baci kúrákkal tudnám a beállást lerövidíteni. Eddig mindig kivártam a 3-4 hetet, most azonban ha van rá mód, felgyorsítanám a folyamatot. A "kész" vizet egy másik akváriumból tölteném, ezzel is megrövidítve a beállást. Talaj kérdésében gondolom nem valami agyontápozott aktív dolog a javasolt, ti mit javasoltok? (növényekkel gazdagon lesz ültetve) A kényesebb, caridina fajból lesznek a lakók.

Köszönöm a segítséget,

Szabi
szabiable
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.24. 12:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új garnéla(k) indítása

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.06.25. 13:35

Igaz én garnélás témában nem vagyok mérvadó, de én a következőképpen csinálnám:

A régiből a vízcserekor levett vizet beleönteném az új akváriumba (20-50%-os csere). A működő szűrőjét is kicsit belemosnám a vízbe. Ezt max. 2x csinálnám, és utána beletenném az új garnélákat. A meglévő, működő szűrőnél jobb starter nincs.
Valószínű, hogy az első 2 hétben sűrűbben cserélném a vizet. Én a visszatöltést nagyon óvatosan, lassan csinálom, mert az okoz vízminőség változást (a leszívás nem). Az általában cserélt 5-6l vizet ~30-50 perc alatt töltöm vissza, csepegtetve.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Új garnéla(k) indítása

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.25. 21:55

Az új szűrőt is járathatod a meglévő aksiban mielőtt beüzemeled az új akváriumot, persze ha befér oda pluszban, ezzel is gyorsítható a szűrő beindulása.

Vannak persze indító bacikultúrák is, azt is bevetheted. (Én anno JBL NanoStart-ot használtam, de szerintem jó a Sera Nitrivec is.)

Egyébként amit taksoft leírt, az úgy követendő.

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új garnéla(k) indítása

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.06.26. 01:57

szabiable írta:Sziasztok,

Tervezem egy újabb garnélás akvárium indítását, és érdeklelne, hogy milyen baci kúrákkal tudnám a beállást lerövidíteni. Eddig mindig kivártam a 3-4 hetet, most azonban ha van rá mód, felgyorsítanám a folyamatot. A "kész" vizet egy másik akváriumból tölteném, ezzel is megrövidítve a beállást. Talaj kérdésében gondolom nem valami agyontápozott aktív dolog a javasolt, ti mit javasoltok? (növényekkel gazdagon lesz ültetve) A kényesebb, caridina fajból lesznek a lakók.

Köszönöm a segítséget,

Szabi

Mit értessz az " agyontápozott aktív dolog" alatt? Ha a garnéláknak is ajánlott (főleg a kényesebb caridina fajoknak) aktiv aljzatokra gondolsz, akkor azt kell mondanom, hogy ezek nem agyontápozott valamik. A szerepük az akváriumban az, hogy segitsenek a vízparaméterek stabilan tartásában, ami a garnélák számára többnyire fontos. A bejáratást fel lehet gyorsítani, sokszor semmi gondot nem okoz, de néha igen. Nekem is többször sikerűlt, de egyszer nagyon nem, azóta a türelemre szavazok.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Új garnéla(k) indítása

HozzászólásSzerző: szabiable » 2012.06.26. 09:41

Köszi a válaszokat! Az új szűrőt már járatom egy másik akváriumban. Tudom, hogy az aktív talajok hasznosak a megfelelő paraméterek tartásában. Nekem is 5ből 4 akváriumban aktív talaj van, igaz mindenhol betartottam a biztonságos 4 hetet.
szabiable
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.24. 12:01
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron