DeKol növényes garnélás akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.05.24. 21:15

Mai napra három képet mutatnák nektek ;)
Kép
Kép
Kép

CRS esek nemét valaki megtudja nekem állapítani? És hogy melyik osztályba tartoznak?Úgy értem hogy sima S? :lol:
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.05.24. 21:33

A képek alapján hím S CRS
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.05.24. 22:45

Ha jól sejtem akkor ő meg egy nőstény?
Kép
Kép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.05.25. 08:49

Igen, ő valószínűleg nőstény lesz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.05.28. 10:16

Sziasztok!

Egy rossz hétvégét valamennyivel feljavította egy esemény az akváriumba.Na de nem húzom az időt, inkább beszéljen a következő kép:

Kép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.08. 06:47

Szia! Nagyon szépek a CRS-eid, és gratulálok a "gyermekáldáshoz"! :)

Az akvárium is nagyon tetszik; a riccia szőnyeg tényleg nem semmi, biztosan szeretnek benne matatni a garnik!

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2014.01.01. 19:31

Sziasztok!


Elsőnek is szeretnék mindenkinek boldog új évet kívánni.

A régebbi garnélás akváriumom megszűnt kb másfél éve, mert nem volt rá időm és nem akartam hogy az élőlények az én hibámból szenvedjenek, így jobbnak láttam azt hogy máshol éljenek.

Az akvárium tovább üzemelt növényes akváriumként.
Nyáron elkezdtem tervezgetni azt hogy újra beszerzek egy csapat CRS garnit.Viszont most fontosnak tartottam hogy az alap kellékek meglegyenek a tartásokhoz. Ezért már az új növényes akváriumomat Ista Shrimp Soil indítottam. Akvárium szűrését egy Eheim 2213 as külsőszűrő végzi.Növénytápot is adagolok a növényeknek és CO2 beoldás is van.Beszereztem egy TDS és pH mérőt is.Kezdetbe egy csapat Sakura garni lakta be, viszont most december elején sikerült egy szép csapat CRS garnit szereznem.

Egy kép az akváriumról:
Kép

Mielőtt a CRS ek megérkeztek volna jobbnak láttam ha a sakura populációt áttelepítem egy másik akváriumba.
Mikor megérkeztek a CRS ek akkor rajtuk kívül még két Sulawesi csiga lakta az akvát.
Egy 20 fős csapatot szereztem be, ami 15 normál méretű CRS S ből áll, 3 kisebb CRS S és 2 CBS garniból áll.

Elején a garnélák nem nagyon akartak enni, de idővel elkezdtek csemegézni.A kövek kikerültek mivel nagyon emelték a TDS-t.Ozmó vízzel szoktam vizet cserélni, és vízcsere után a vizem 110 es volt. Ez a érték egy hétre rá 210 volt, ami szerintem főleg a Seriu kő hatása volt.

Viszont amivel nem vagyok kibékülve az a víz pH ja. 7,2 vel kezdtem és már tabang levelet is raktam be de nem akar 6,9 alá menni.Pedig garnélás talajom van ami elvileg alacsonyan tartja a pH-t. Nálam ez nem vehető észre. Tanácsokat kérnék hogy szerintetek mivel tudnám csökkenteni a víz pH ?

Mai vízadatok:
pH 6,9
TDS 133 (növénytápsó adagolása után)
Kh 5
Gh 7

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2014.01.02. 22:05

Szia DeKol. Szépek a garnik, remélem sok örömöd és sikered lesz velük.
Nekem is volt anno ph gondom, de a megoldás nálam a 0-1 kh-ra csökkentés volt inkább 0 8-) (az ozmovizem salty shrimp gh+ al. állitombe. Max néha savat teszek az elökevert vizhez és állott álapotában mérek ph 6.2 Igy ha valami lugosit pl: ph 7.0-ra az viz cserekor valamennyire vissza billen kb ph 6.7-6.8 és még a ph ingázás sem nagy igy. Crs és Cbs még nem panaszkodott.
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2014.01.06. 22:11

lacee13 írta:Szia DeKol. Szépek a garnik, remélem sok örömöd és sikered lesz velük.
Nekem is volt anno ph gondom, de a megoldás nálam a 0-1 kh-ra csökkentés volt inkább 0 8-) (az ozmovizem salty shrimp gh+ al. állitombe. Max néha savat teszek az elökevert vizhez és állott álapotában mérek ph 6.2 Igy ha valami lugosit pl: ph 7.0-ra az viz cserekor valamennyire vissza billen kb ph 6.7-6.8 és még a ph ingázás sem nagy igy. Crs és Cbs még nem panaszkodott.


Köszönöm a tanácsokat, hasznosítani fogom őket :)


Egy képet hoztam nektek, végre sikerült lefotózni a legkisebb CBS em, ő melyik kategóriába tartozik?Bocsi a kép minőség miatt, hirtelen csak telefon volt a közelemben
Kép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2014.01.07. 00:12

Szép a piros no entry hino. Maro fejmintával (SS) és elötte is a fekete mosura Maro fejmintával.(SSS) De ez az én meglátásom. (De vannak itt szakavatottabb szemek.)
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég