A közeljövő garnélái

Minden más általános információ a garnélákról

A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.05.24. 19:38

Eszembe jutott egy pár érdekes kérdés:

Mit gondoltok, milyen garnélák várhatók a következő 1-2 évben? Mik lesznek a trendek? Esetleg milyen új színt/változatot képzeltek el? Mik lesznek azok a változatok, amik terjednek egyre szélesebb körben? Esetleg mi az, ami nem várható, amik el fognak tűnni?

Természetesen nem az itthoni garnélázásra értettem, hanem a világon általánosságban.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit gondoltok?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.25. 06:29

Érdekes a téma, bár én még a jelenlegi változatokkal próbálok ismerkedni. :)

Új változatként talán az alap garnélák nagyobb változatát tudnám elképzelni, ha ez egyáltalán lehetséges, tehát ha mondjuk a szelekció során a méret is a fő szempontok között lenne, mármint a nagy változat kitenyésztésekor...

A másik ami talán lehet szerintem, az a nem csak heteropoda rili, végül is ez a pigmenthiányos rész más fajoknál, fajtáknál is megjelenhet nem? Pl nagyon szép lenne szerintem egy rili zöld babaulti.

Nekem még nagyon tetszik a PRL C osztályú CRS, ez nem új változat, de talán szépsége miatt egyre népszerűbb lesz, végülis hogyan is jött ez a fehér őrület? :?: :)
Azért a sok piros rész sem rossz..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.05.25. 08:48

Egyszerunick írta:Érdekes a téma, bár én még a jelenlegi változatokkal próbálok ismerkedni. :)

Nekem még nagyon tetszik a PRL C osztályú CRS, ez nem új változat, de talán szépsége miatt egyre népszerűbb lesz, végülis hogyan is jött ez a fehér őrület? :?: :)
Azért a sok piros rész sem rossz..


Nincs PRL C osztályú CRS, azokat amire gondolsz Super CRS-nek hívják, de valóban szépek, remélem 2-3 héten belül megszületnek a kicsik is ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.05.25. 20:28

Szeretnék én is kicsit több PRL-t látni európában, de valahol egy elérhetetlen dolog elesésének is érezném. Mi nem vagyunk még készen rá, hogy olyan odafigyeléssel és tisztelettel tartsuk ezeket a garnikat, mint azt Japánban teszik. Ezért az értelme is más lenne, talán csak a birtoklási vágy hajtana.

Szívesen megnéznék valamilyen mutációt a mostani King Kong, Panda változatokból is. Nem feltétlen más színben, valami érdekes mintázatban pl.

Chris Lukhaup az Interzoo előtt fotózott valami kék gyönyört. Ezt is szívesen látnám szélesebb körben, esetleg valami variánsát is.

Kép
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.05.27. 10:52

Én arra tippelnék, hogy mint minden, ez is egyre diverzebbé válik - egyre többen fognak egyre nagyobb kihívást jelentő garnélákat tartani és nyilván egyre többen kommersz változatokat. Mára gyakorlatilag az Amano és az RC alap "tartozéka" minden akváriumnak.

Azt nem gondolom, hogy a mostani változatok közül reálisan kikopjanak, legalábbis érdemi mennyiségben. Mert ugye izlések és pofonok... amit viszont tippelnék, hogy egyre színpompásabb változatok jelennek meg. Például tömör kék és tömör fekete - mint az aktuális Shrimpnow nyitóoldalon látható új kép -, sárga-piros, sárga-piros-zöld. Óh és persze kínában nem csak halakat fognak festeni, hanem garnélákat is...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: A közeljövő garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.06.06. 16:48

Igen, én is arra gondolok, hogy nem kell már nagyon sokat várni a festett garnélákra, gondolom előbb utóbb megjelennek a neonzöld és bugyirózsaszín Amano garnélák, szivecskékkel díszítve...

Én a következőket várom az előttünk álló kb 1 évben (érdekes lesz 1 év múlva visszaolvasni, hogy mi is lett...)

- A CRS/CBS vonalon a PRL garnélák egyre elterjedtebbek lesznek, valószínűleg lassan elkezd az áruk is közelíteni a megfizethető kagetóriához

- A Taiwan bee garnélák folytatják az eddigi sikersztorijukat, ők is egyre csak terjedni fognak. Úgy gondolom, hogy a következő hullám a taiwan bee mosura/smiley head lesz, illetve szép lassan elkezdenek feltűnni új színváltozatok - kék, zöld esetleg lila, narancssárga. Egyre több fekete és piros pinto lesz.

- A tigris garnélák kicsit talán visszaszorulnak, szükség lenne valamilyen újításra

- A Neocaridina vonalon szerintem a rilik fognak változni, fejlődni, a barna/kék/fekete változatok elhalni látszanak

- A TiBee garnélák előtérbe fognak kerülnek: fancy tiger, spotted head

Nagyjából ilyesmit várok, aztán ki tudja, lehet Taiwanból megint előhúznak valami adu ászt, ami ismét elindulhat világhódító útjára :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron