LED világítás

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.04.21. 13:48

Valóban, leginkább lm/m amit nézz, mielőtt hosszra veszel. :oops: Szerintem ez az elsődleges, utána jöhet a lm/W arány és/vagy a lm/Ft arány. :)

A nem áramgenerátoros tápegységek jelentősen csökkenthetik az élettartalmát a LED-eknek, így ha az ár a fő motiváció, akkor ez nem biztos, hogy jó út. Mondjuk ilyen kicsi akváriumnál eleve nehéz okosnak lenni, mert van egy csomó fix költség, ami minden típusú világításnál meg fogja dobni az árát.

A dimmeres tápok jók, csak nagyon drágák. Az én 180W-s dimmelhető tápom kb. 4x annyiba került, mint a nem dimmelhető. LED-nél elég nehéz értelmes különálló dimmelést készíteni - már úgy értem két gyufásdoboz meg némi fonalgombolyag segítségével. A többi megoldás meg egy darabnál kb. ugyanoda fog kijönni.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.21. 16:59

LGA írta:Valóban, leginkább lm/m amit nézz, mielőtt hosszra veszel. :oops: Szerintem ez az elsődleges, utána jöhet a lm/W arány és/vagy a lm/Ft arány. :)

A nem áramgenerátoros tápegységek jelentősen csökkenthetik az élettartalmát a LED-eknek, így ha az ár a fő motiváció, akkor ez nem biztos, hogy jó út. Mondjuk ilyen kicsi akváriumnál eleve nehéz okosnak lenni, mert van egy csomó fix költség, ami minden típusú világításnál meg fogja dobni az árát.

A dimmeres tápok jók, csak nagyon drágák. Az én 180W-s dimmelhető tápom kb. 4x annyiba került, mint a nem dimmelhető. LED-nél elég nehéz értelmes különálló dimmelést készíteni - már úgy értem két gyufásdoboz meg némi fonalgombolyag segítségével. A többi megoldás meg egy darabnál kb. ugyanoda fog kijönni.


Nálam is LED világítás van, és eszem ágában sem volt dimmelni. Viszont 3 partició van párhuzamosan kötve, ami külön kapcsolható 3 db 40 Ft-os kapcsolóval......
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2012.04.22. 14:57

Szerintem egyáltalán nem csökkenti a nem pwm táp a led élettartamát, csak mondjuk nem 100%-on hajtja az ember hanem 80%-on és máris sokat takarított meg a ledek élettartamán. Másodszor a dimmerelés: Tranzisztor + poti és meg is van oldva a ledeknek a fényerőszabályzása.
(Attól függetlenül h a kínai táppal használom még mindig azt javaslom hogy vegyen egyet készen az ember mert az épített se olcsóbb!!!)
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: roy777 » 2012.04.23. 23:57

sziasztok
van egy aquael nano 30 literes akváriumom,
amihez kompakt fénycsőves világítás volt, ez 2 évig bírta(11w) és most elfüstölt
olyan ügyesen van megoldva, h komplett világítást kell cserélni, nem elég az égőt(nem lehet szétszedni egyben van a vezetékkel)
utánna néztem és 5-6e ft lenne egy új világítás, ezért elgondolkodtam a LED -es világításon
szeretnék tanácsot kérni h a 30x30x35(magasság) aksihoz szerintetek mennyi led szalagot kellene vennem a hideg fehér fényű jó e a növényeknek halaknak!?
én maximum 2m led-et vennék rá az árban kijön 5-6 ezerből de ez többet bír mint a kompakt fénycső, csak azt nem tudom elég lesz-e a fény az akvárium magasságához
akinek van már tapasztalata tudna segíteni, ötletet adni
roy777
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.23. 00:11

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2012.05.04. 19:57

roy777 írta:sziasztok
van egy aquael nano 30 literes akváriumom,
amihez kompakt fénycsőves világítás volt, ez 2 évig bírta(11w) és most elfüstölt
olyan ügyesen van megoldva, h komplett világítást kell cserélni, nem elég az égőt(nem lehet szétszedni egyben van a vezetékkel)
utánna néztem és 5-6e ft lenne egy új világítás, ezért elgondolkodtam a LED -es világításon
szeretnék tanácsot kérni h a 30x30x35(magasság) aksihoz szerintetek mennyi led szalagot kellene vennem a hideg fehér fényű jó e a növényeknek halaknak!?
én maximum 2m led-et vennék rá az árban kijön 5-6 ezerből de ez többet bír mint a kompakt fénycső, csak azt nem tudom elég lesz-e a fény az akvárium magasságához
akinek van már tapasztalata tudna segíteni, ötletet adni



Szerintem két méter elég lesz hozzá. Feltétlen 5000-6000k között keress, azok jók lesznek.
De ha pontos típust írsz a világításodról és a vásárolni kívánt ledszalagról akkor szívesen összehasonlítom. (Ledszalagnál számold a költségbe a saját tápegységét)
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.05.04. 20:28

Én nem tudom milyen ledszalagot vettem anno,de nekem a vízálló szalag besárgult és 10-ből kb 2 db megadta magát 3 hónap múlva.
Érdemes a profikra hallgatni hogy milyen tipust érdemes venni.
Van nálam egy ilyen:Blau Mini PL - Nano lámpa - 18 W
Ajánlom nagyon pöpec lámpa.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.04. 23:38

Hát nekem a 20Wattos halogén asztali lámpám megadta ma magát végleg. ezzel világítottam a 10 literes nanora. Van itthon 4db 18ledes 1,2 wattos led spot, amihez holnap veszek foglalatot, és valami rögtönzött konzolra bepattintok belőlük kettőt ideiglenesen, majd beszámolok, hogy mennyit érnek. :S
Tök jó, hogy most vettem új telefont, meg lagzira is mehetünk jövő héten, ami az anyagi kereteinket totál lenullázta.
De hát az ősembert is a találékonysága tette naggyá.. :P
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.05.05. 21:23

A két LED-es spot verni fogja a régi halogént.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.05. 22:09

Sajna nem jött össze. Ráadásul majdnem meg is szívtam. A spotok dobozán van egy trafo felirat áthúzva. Szkeptikusan bár, de bekötöttem úgy és szépen fel is robbant a 220V-tól. A villanyász boltban meg csak olyan előtét volt, ami nem viszi el ezeket a spotokat, ahogy a régi mobil töltő sem.
Szóval most spórolok egy solar boyra, az a leg szimpatikusabb, bár szemezgetek az aquatic nature led lámpájával is, ami az AD-ben is kapható.
Addig meg valahogy kihúzom. Csak elég bosszús vagyok, mert a glossom pont most kezdett beindulni. Remélem túléli ezt a sötét időszakot. :S
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.05.05. 22:49

Szia!

Nézzél át az akvakertész forumra. Ott a greenaqua topicon belül árul a GA használt cuccokat. Mintha pont ilyesmi nanora valo lámpát árulnának 7ezerért.

Küldve az én HTC Desire S-emről Tapatalk használatával.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron