Ibaraki Akadama

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.01. 00:49

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata ezzel az aljzattal? http://www.bonsaistudio.hu/akadama-14-l---ibaraki---normal-szemcsenagysagu---akadama/
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.05.01. 08:56

Keiron írta:Sziasztok. Van valakinek tapasztalata ezzel az aljzattal? http://www.bonsaistudio.hu/akadama-14-l---ibaraki---normal-szemcsenagysagu---akadama/

Én is tőlük vettem anno az akadama-t, igaz más márkából, de teljesen jól teszi a dolgát a nagy aksimban. Én "ezt" vettem: http://www.bonsaistudio.hu/akadama-14-l---normal-szemcsenagysagu/ ebből létezik kis, normál és nagy szemcseméretű is.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.05.01. 10:37

Nekem is volt ilyen, illetve még van is 2 akváriumban. TEljesen jó, habár nekem az apróbb szemcséjű jobban bejött. Nemzetközi fórumokon azt ajánlják, amin a két piros csík van - nem tudom miért, de nekem is az vált be.
HAbár nem "aktív" talaj, sima égetett agyag, teljesen semleges, nem módosítja a pH-t. NEm esik szét, már egy éve használom.
Előtte jól át kell mosni, legaláb 2X, erős gízcugárral, mert nagyon törmelékes. Erre a célra legjobb egy tésztaszűrő és a kerti csap.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.01. 11:50

Köszi! Az apróbb szemcséjüből nálam is van három akváriumban és bevált, azt hiszem maradok annál.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.05.01. 16:27

Frettner írta:Nekem is volt ilyen, illetve még van is 2 akváriumban. TEljesen jó, habár nekem az apróbb szemcséjű jobban bejött. Nemzetközi fórumokon azt ajánlják, amin a két piros csík van - nem tudom miért, de nekem is az vált be.
HAbár nem "aktív" talaj, sima égetett agyag, teljesen semleges, nem módosítja a pH-t. NEm esik szét, már egy éve használom.
Előtte jól át kell mosni, legaláb 2X, erős gízcugárral, mert nagyon törmelékes. Erre a célra legjobb egy tésztaszűrő és a kerti csap.


A " gízcugár" az a vízsugár - még mielőtt bárki a google translatort kezdi el faggatni - legalábbis felénk :lol: .....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ibaraki Akadama

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.01. 22:39

Frettner írta:
Frettner írta:Nekem is volt ilyen, illetve még van is 2 akváriumban. TEljesen jó, habár nekem az apróbb szemcséjű jobban bejött. Nemzetközi fórumokon azt ajánlják, amin a két piros csík van - nem tudom miért, de nekem is az vált be.
HAbár nem "aktív" talaj, sima égetett agyag, teljesen semleges, nem módosítja a pH-t. NEm esik szét, már egy éve használom.
Előtte jól át kell mosni, legaláb 2X, erős gízcugárral, mert nagyon törmelékes. Erre a célra legjobb egy tésztaszűrő és a kerti csap.


A " gízcugár" az a vízsugár - még mielőtt bárki a google translatort kezdi el faggatni - legalábbis felénk :lol: .....

Ok, értem szavad! :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com


Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron