Élesztős CO2

Tippek, ötletek a házi készítésű felszerelésekhez, eszközök

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.04.22. 13:08

Sziasztok. Talán ez segíthet valakinek.

http://www.akvarista.hu/index.php?oldal ... ow&id=3022

Egybként nekem sokáig az ágyam mellett üzemeltek élesztős rendszerek és nem volt soha gond.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.23. 20:04

Köszi szépen a linket!
Én úgy tervezem az enyémet, hogy élesztős palack abból cső a másikba porlasztó kővel, aztán ebből ki egy másik cső visszafolyás gátlóval és csappal ami egy kis befőttesüvegbe, vagy kisebb flakonba megy és bubiszámlálóként funkcionál, aztán innen az akiba valami finomabb kövön át. Vagy felesleges ennyire túlbonyolítani?
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.04.29. 14:19

Hát.. mondanám, hogy: "szerintem...", de inkább csak úgy mondom, hogy a csap és a buborékszámláló az felesleges...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.29. 17:15

Nekem nincs és nem is pártolom az élesztős CO2-t.
1. nem szabályozható,
2. éjszakára ki kell " kapcsolni", tehát addig csak ereszti ki a levegőbe, mert elzárni nem tudod....
3. alacsony a hatásfoka,
4. növényes vagy garnélás - döntsd el. Ha növényes, akkor legyen profi. Ha garnélás, akkor első a garni, annak meg nem kell.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.29. 19:02

Ez a halas akváriumomba lesz. Sajna egyelőre még a külső szűrő a terv, mert még az sincs meg, csak a gyári juwel belső szűrő. RO gépem sincs... Bár kb nettó 40 literes az akvárium... De jobbat nem tudok, hiába nem fogom tudni kihasználni. Szóval csak szerencsétlenkedek majd egy kicsit vele, mielőtt tényleg belevágnék, de ahhoz előbb meg kell szabadulnom a motoromtól. Sajna most az a prioros. Nem megy most egy uszkve 100 ropis beruházás az asszony ki is nyírna... :P
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.29. 19:26

Molroth írta:Ez a halas akváriumomba lesz. Sajna egyelőre még a külső szűrő a terv, mert még az sincs meg, csak a gyári juwel belső szűrő. RO gépem sincs... Bár kb nettó 40 literes az akvárium... De jobbat nem tudok, hiába nem fogom tudni kihasználni. Szóval csak szerencsétlenkedek majd egy kicsit vele, mielőtt tényleg belevágnék, de ahhoz előbb meg kell szabadulnom a motoromtól. Sajna most az a prioros. Nem megy most egy uszkve 100 ropis beruházás az asszony ki is nyírna... :P


40 literhez nem kell RO gép, gyantával is lágyíthatsz, arra meg pont jó lesz a Juwel belső szűrő, ki ne dobd. Az a heti 10-15 liter simán megvan 80 forintból..... 7-800 Ft 1 liter gyanta, azzal lelágyíthatsz 100 liter vizet. Egy év alatt is csak 5000 Ft....
Az Ro meg tönkremegy az állásban, ha ilyen keveset használod, és cserélheted a betétet súlyos pénzért.
És a motort eladni?????? Ilyet :roll:
Még nem is hallottam.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.29. 19:50

Ne is mondd, Frettner... Yamaha Drag Star 650-es... Életem vágya volt, de sajnos mióta Pesten dolgozok és Gyálra költöztem... Ráadásul garázs sincs. Szóval nem igazán tudom kihasználni, ráadásul egy autó jobban kellene, kénytelen leszek megválni tőle. :/ Frankón megmondom, hogy nem tudom még, hogy ezt hogy fogom megoldani ép ésszel.. :(
Viszont az árából jut majd akvarista cuccokra. Sovány vigasz. :P

Ennek a gyantás dolognak meg akkor utána nézek. :) Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem!
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Élesztős CO2

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.04.29. 20:30

Kevertágyas műgyantának hívják, egy belsőszűrőbe kell betenni egy harisnyában +raksz mellé egy szivacsdarabot h ne tekerje fel a cuccot a motor... Egész jó ez a megoldás, de kicsit macerás ...nekem :) Szerintem nem árt levegőztetni a vizet közben akár, vagy lágyítás után, mert a valamiért gyantázás után, vagy közben savasabb lesz a víz, a levegőztetés meg semlegesíti a ph-t. Ezt tapasztalatból tudom, vagyis mérések alapján.
...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Előző

Vissza: D.I.Y - Csináld magad

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég