Növénybetegségek

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.09. 22:21

Nos hát újfent rákattintottam a "bűvös gomb"-ra. Olyan problémám van, hogy a növényeim levelein (microsorium pteropus) apró pici barna foltok jelennek meg. Szinte az összes levelén van már ilyen betegség. Mi okozhatja ezt? Nem rohadt a levél, inkább olyan mintha kiégett volna. Nem tudom jobban leírni , kérem aki tud segítsen. 24,5 °C -os a víz, közepesen kemény. 20 literben szivacsszűrő, illetve Neptun Tápsót használok.
Mégvalami: Régen sajnos nem tudtam hogy pontosan milyen növény is ez, ezért elültettem a talajba (tudom nem szabadott volna). Ezek a foltok már régóta rajta vannak a leveleken, kb mióta elültettem őket. Mostmár vasfára vannak kötözve, illetve lógnak az űrben.:D Várjam meg amíg lenőnek? Esetleg kopasszam meg a növényeket?
Kornél
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.10. 09:57

Természetes hogy 1-2 levél megfeketedik, jó lenne egy kép róla, én leszoktam tépni azokat a leveleket és külön teszem, abból lesz az új csokor :D
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.09.10. 10:58

tudom ajánlani Nigro blogján http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... y-tunetei/ ezt az összefoglalót a növények hiánytüneteiről.
A növény rizómája rohad el ha be van temetve a talajba, sztem nem ilyen hatással lenne a levelekre ha ez lett volna a baj.

Ha van kiterjedése a pici pontoknak akkor az bizony alga - black spot algae
Ebben az esetben én nem bántanám a leveleket, csak ha nagyon csúnya már, hisz ez nem a növény hibája...

üdv!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.10. 12:56

Fred írta:Nos hát újfent rákattintottam a "bűvös gomb"-ra. Olyan problémám van, hogy a növényeim levelein (microsorium pteropus) apró pici barna foltok jelennek meg. Szinte az összes levelén van már ilyen betegség. Mi okozhatja ezt? Nem rohadt a levél, inkább olyan mintha kiégett volna. Nem tudom jobban leírni , kérem aki tud segítsen. 24,5 °C -os a víz, közepesen kemény. 20 literben szivacsszűrő, illetve Neptun Tápsót használok.
Mégvalami: Régen sajnos nem tudtam hogy pontosan milyen növény is ez, ezért elültettem a talajba (tudom nem szabadott volna). Ezek a foltok már régóta rajta vannak a leveleken, kb mióta elültettem őket. Mostmár vasfára vannak kötözve, illetve lógnak az űrben.:D Várjam meg amíg lenőnek? Esetleg kopasszam meg a növényeket?
Kornél


Sajnos, vagy nem sajnos ez a tünet nem annyira betegség, mint inkább a növény velejárója. Nálam is mindig ezt produkálta, amíg nem biztosítottam neki az ideális feltételeket. Ugye, erős fény, co2, tápozás, stb. Ezzel nem kell különösebben foglalkozni, a rosszabb állapotban lévő leveleket le kell szedni. Ez nem vezet a növény elpusztulásához, főleg addig, míg hozza az új leveleket.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.10. 17:14

Most egy ideje már nem hozza a levélvégekről az új növénykéket. és Sajnos Elég ronda így, nem 1-2 levél, szinte nincs is hibátlan az egész csokorban. Tápot mit tudnál ajánlani Levi?
Mégvalami: Reggel 6-tól este 10-ig kb van világítás, annak úgy vélem elégnek kell lennie. 8w T5 vagy t8 (a vékonyabbik fajta) 20 literre, tehát 0,4 W/L
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.05. 00:21

Uraim!Ez mi lehet a microsoriumon?Kép
Eddig minden jó volt,kezdett helyre jönni a növény ,barna foltokból egyre kevesebb.Nem tudom mi lehet,zöld gombócból ágazik el egy pár szál barna inda szerű valami.Bocs ha nem voltam egyértelmű ,mondjuk a kép sem a legjobb de talán valaki megmondja az igazat!Köszönöm
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.05. 00:43

myk74 írta:Uraim!Ez mi lehet a microsoriumon?
Eddig minden jó volt,kezdett helyre jönni a növény ,barna foltokból egyre kevesebb.Nem tudom mi lehet,zöld gombócból ágazik el egy pár szál barna inda szerű valami.Bocs ha nem voltam egyértelmű ,mondjuk a kép sem a legjobb de talán valaki megmondja az igazat!Köszönöm

Valahogy így kezdődik a kis Microsorum. A levél sérüléseinél egy teljesen korrekt új Microsorum növény kezd el fejlődni. A zöld puklit sose figyeltem meg, és nálam mindig a levelek jelennek meg először, és csak azután a gyökér, de alapvetően így működik a dolog.
U.I. Hallucinálom, hogy fűrészes a levélszél?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.05. 00:50

Moszat írta:
myk74 írta:Uraim!Ez mi lehet a microsoriumon?
Eddig minden jó volt,kezdett helyre jönni a növény ,barna foltokból egyre kevesebb.Nem tudom mi lehet,zöld gombócból ágazik el egy pár szál barna inda szerű valami.Bocs ha nem voltam egyértelmű ,mondjuk a kép sem a legjobb de talán valaki megmondja az igazat!Köszönöm

Valahogy így kezdődik a kis Microsorum. A levél sérüléseinél egy teljesen korrekt új Microsorum növény kezd el fejlődni. A zöld puklit sose figyeltem meg, és nálam mindig a levelek jelennek meg először, és csak azután a gyökér, de alapvetően így működik a dolog.
U.I. Hallucinálom, hogy fűrészes a levélszél?

Jaj!Megnyugodtam.Azt hittem hogy valami gonosz manó támadt be!Erre nem is mertem gondolni.Igen fűrészes a széle ,az baj? :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.05. 01:10

Igen, baj, a Microsorum pteropusnak nem fűrészes a széle. Egyetlen általam ismert kertészeti változatának sem. Vagy nem is Microsorum pteropus, vagy egy teljesen új változat tenyészik nálad. Raksz fel róla több képet?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növénybetegségek

HozzászólásSzerző: Mongus » 2012.03.07. 20:44

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldásába.
1,5 hete indult 2 akváriumom mind a kettő 30+ literes 18w-al világítom őket sima mezei fénycsövek daylight (fehér fényű). Az akváriumok az ablak mellett vannak és onnan is kapnak világosságot nap keltétől egészen délutánig. csapvízen kívül semmi mást nem kaptak még a növények.
Gömb mohák vannak, forrás mohák és Cryptocoryne valamilyen változata (ha jól sikerült beazonosítanom) van az akváriumokban.
A gond az hogy elkezdtek barnulni a növények. Szerintem kezdneke elhalni.
Fényt kapnak eleget szerintem ha a világítás nem is sok, de napfényt kapnak több órán ár. Lehet hogy nincs tápanyahg a vízbe?
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron