DeKol növényes garnélás akváriuma

A fórumtagok akváriumai

DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.04.18. 21:27

Sziasztok!

Nemrég indítottam egy akváriumot kifejezetten a garnélák számára, viszont van még mellette egy növényes akvárium, így nem volt kérdés hogy itt is szerepet kapnak a növények.Jelenleg még pár darab Red cherry van benne amit a nagy akváriumból kerültek át, de feltétel volt hogy ikrásak legyen.Így az akvárium elsősorban óvodaként szolgál egyenlőre.De nem titkolom hogy pár héten belül szeretnék belehozni CRS garnikat.Na hogy egy kis technikai bemutató is legyen:

Akvárium: Tropicalfish által készített 25cm*25cm*30cm normál üvegből átlátszó ragasztóval

Szűrés: Hydor Cristal 1 belső szűrő

Világítás: DIY 11w powercompakt 6500kelvin

Talaj:Oliver Knott féle talaj

Táptalaj: Tropica

Dekoráció:Seriyu kő

Növényzet: Riccia és Hm

Növénytáp: 2ml TPN/hét

Az akvárium állandó 25 fokon van.Világítás délután kettőtől megy este tízig.Akvárium vize kezdetbe csapvíz volt, azóta folyamatosan hetente 5 liter vizet cserélek benne, és 5 liter ozmó víz megy vissza.Akváriumba jelenleg 8 nőstény kifejlett Red cherry van.Ebből már 4db elengedte a kicsiket, további 4 még várat magára.Már most is nagyon sok kicsit láttam így elengedés után 1 héttel, volt amikor egyszerre 30 kicsit láttam.Amit megjönnek a CRS ek a kifejlet Red Cherryk majd később a kicsik is visszakerülnek a nagy akváriumba.A kedvencemet majdnem kifelejtettem, ő Salamon az 1cm es vizinyúl.


Kérdéseim:
CRS ek és a Sakura garnik megvannak egy egymás mellet?A CRS-t nem nyomja el a Sakura?
CRS nek megfelel a 25 fok?
Kezdésnek pár darabot szeretnék csak venni a CRS ekböl ilyen 4-6 darabot, milyen arányba legyenek fiúk lányok?

Válaszokat előre köszönöm.Most jöjjön pár kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.18. 23:19

Jó az a Ricciamező. Hogyan tartod lent?
Azért mérd meg a vízparamétereket, nálam a Seyriu kő rendesen felkeményítette a vizet. Az meg a CRS-eknek nem igazán jó. Azoknak lágyviz kell, az RC-k jól érzik magukat a kemény vízben is.
D.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.19. 03:49

Crs-nek a 25 fok, már a felső tűréshatárának a közelében van (26-27 ), szerintem 22 tökéletesen megfelel nekik. Én nem tartanám őket Sakurákkal, mert igen szapora jószágok, és néhány hónap alatt kinőnek egy ilyen kis akváriumot. Egyébként nagyon jó móka lesz ebből az akiból kifogni az összes Rc-t, jó szórakozást hozzá! :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.19. 10:38

Szia!

Nagyon csecse lett a "gyep"! :) Nem nehéz kordában tartani?
Nekem a halas akváriumban - igaz, hogy a felszínen úszva tartottam - olyan gyorsan nőtt, hogy egy hét alatt majdnem a teljes felszínt benőtte.
arra egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy hogy oldottad meg ekkora méretben ezt a szőnyeget, meg, hogy lent is maradjon... :)
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.19. 11:03

Nagyon szép! Gratulálok :)
Nekem is ilyen riccia mező van lent az 54 literesemben, simán palakövekre vagy összetört és kiáztatott agyagcserepekre van horgászdamillal odakötözve és utána így van lerakva az aljzatba/aljzatra. Szépen összenőtt nekem is pár hét alatt. Én kb 2 ketente nyírom, mert rendesen nő :D
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.04.19. 14:17

Frettner írta:Jó az a Ricciamező. Hogyan tartod lent?
Azért mérd meg a vízparamétereket, nálam a Seyriu kő rendesen felkeményítette a vizet. Az meg a CRS-eknek nem igazán jó. Azoknak lágyviz kell, az RC-k jól érzik magukat a kemény vízben is.
D.


Szia Frettner!

A riccia mező egy széttördelt csempén van rögzítve damillal.A víz keménységét lefogom mérni.A lágyvízet azzal próbálom garantálni hogy heti vízcseréket full ozmó vízzel cserélem.És így kapnak még pluszba szépiát.
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.04.19. 14:29

Keiron írta:Crs-nek a 25 fok, már a felső tűréshatárának a közelében van (26-27 ), szerintem 22 tökéletesen megfelel nekik. Én nem tartanám őket Sakurákkal, mert igen szapora jószágok, és néhány hónap alatt kinőnek egy ilyen kis akváriumot. Egyébként nagyon jó móka lesz ebből az akiból kifogni az összes Rc-t, jó szórakozást hozzá! :)


Szia Kerion!

Nálam a 25 fok a felső határ amire max felmegy a víz hőmérséklete.A kicsi RC kifogására egy kis pet palackot szeretnék alkalmazni úgymond rákcsapdaként.A petpalack tetejét levágjuk, fordítva visszarakjuk és a pet palackot a vízbe engedjük és a belsejébe valami finomságot helyezünk csaliként.
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.19. 20:31

Ez remek módszer, de a csalira csak a 3-4 hetesnél idősebb garnik fognak rámenni. Nem tudom miért.......
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: DeKol » 2012.04.25. 00:04

Sziasztok!

Megérkezett a mai kép:
Kép

Viszont van egy hozzáfűződő kérdésem is:Szerintetek milyen neműek a CRS eim?
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol növényes garnélás akváriuma

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.25. 08:46

Szerintem ezek még elég fiatalok, olyan 3-4 hónaposak lehetnek, és ebből a szögből a testalkatuk sem látszik túl jól.
Ha tippelnem kellene, azt mondnám, hogy a jobb oldali nőstény. A bal oldali ? Elég nagy a fejtori rész, szép gömbölyded, tehát lehet nőstény is. Viszont a potroh alja eléggé felhúzott, és elkeskenyedő, ami hímre utal. Szóval még fiatal, nem mutat egyértelmű jegyeket.
Ha kiteszed egy üvegtálba, és alulról erősen megvilágítod, meglátod, van-e petefoltja. De lehet, hogy még nincs.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron