Amano...

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Amano...

HozzászólásSzerző: Gerrrri » 2012.04.16. 21:55

Üdvözlet!
Nemrég (kb. 3 hete) indítottam el teljesen új növényes aksimat. Az algák miatt természetesen néhány napja beruháztam garnélákra is. Egy csinos kis csap RC, 5db Tigris és 5 db Amano került az akvába. Este érkeztek, de az RC-k és a Tigrisek másnapra már teljesen aklimatizálódtak (már vedlés, ebéd, minden volt...), azonban az Amano-k a szűrő kifolyója alatti kis sarokba csoportosultak és sajna ez így megy már úgy 4 napja. Mivel a GA honlapon olvastam, hogy esetleg félhetnek bizonyos halaktól, így a két black mollit ma eltávolítottam a "paradicsomból". Azonban úgy tűnik, hogy a srácokat ez sem bátorította fel igazán... :?
Kicsit el vagyok keseredve, mert ugyan nem a világ legszebb garnijai, de azért szívesen látnám őket, legfőképp takarítani.
Valami ötlet, hogyan tudnám őket előcsalogatni a barlangból? Esetleg még egy pár darabot vegyek belőlük, hátha akkor felbátorodnak? A fényem ugyan erős, de A névadó Amano Úr is elég magas fény mellett tartja őket, szóval... ?
Gerrrri
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.15. 21:26

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.18. 07:12

Szerintem még nem kell aggódnod, nálam többszőr is előfordult, hogy az új lakók az első néhány hétben csak villanyoltás után kerültek elő. Próbáld meg 1-2 óra elteltével visszakapcsolni a világítást, valószinüleg ott fognak kapirgálni a tőbbiekkel együt. Egyébként milyen halakkal tartod őket?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Gerrrri » 2012.04.18. 17:59

Köszi, ezzel némileg megnyugtattál :mrgreen: . Még nincsenek halak, várok még velük egy-két hetet. Egyébként Brigittae és Werneri van tervbe véve, meg talán néhány Oto. Az RC-k már a mollyik kikerülése utáni napon is szabadabban mozogtak, a Tigrisek is (na őket nagyon bírom:)), de az Amanok még ma is mint valami csapat újszülött kölyökkutya a szűrő alatt tömörülnek. De kb. fél órája, ahogy haza értem a nagy nőstény Amanom már kapirgált valamit a kinti mohákon és nem tűnt idegbetegnek, úgyhogy lehet tényleg várható javulás. Úgy tűnik ehhez is (...) türelem kell. Pedig lenne már mit eszegetniük, az RC-k nálam inkább a talajt tisztogatják, úgyhogy jól jönne valaki, aki rámenne a levelekre is. ;)
Gerrrri
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.15. 21:26

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Gerrrri » 2012.04.21. 21:50

Nos elég lassan akarnak hozzászokni a helyhez... Még mindig hátul kapirgálnak, valahogy nem igazán akarnak kijönni a fényre. A "szaglásuk" azért jó lehet, mert ma este, mikor beszórtam egy kis garni vacsit, az egyik "kisfiú" kijött, megfogott egy darab tápot és visszasöpört a nagy fák közé. :? Gondolom ott fogyasztotta(-ák) el. RC-k, Tigrisek továbbra is a "színpadon" vannak, csak Amanoék ilyen szégyenlősek. De azért még reménykedem ;)
Gerrrri
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.15. 21:26

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.22. 00:56

Gerrrri írta:Nos elég lassan akarnak hozzászokni a helyhez... Még mindig hátul kapirgálnak, valahogy nem igazán akarnak kijönni a fényre. A "szaglásuk" azért jó lehet, mert ma este, mikor beszórtam egy kis garni vacsit, az egyik "kisfiú" kijött, megfogott egy darab tápot és visszasöpört a nagy fák közé. :? Gondolom ott fogyasztotta(-ák) el. RC-k, Tigrisek továbbra is a "színpadon" vannak, csak Amanoék ilyen szégyenlősek. De azért még reménykedem ;)

Nyugi, még néhány nap és ők lesznek az elsők kajaosztáskor.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.04.25. 21:30

Nálam becsapnak a neonok közé etetéskor, pedig a neonok is durvulnak. Amíg a Black Mollyk is megvoltak, nem is látszottak. Kellett egy kis idô - 2 hét - amíg visszabátorodtak, pedig elôzôleg már ismerték az akváriumot...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Gerrrri » 2012.05.02. 19:51

Akkor úgy tűnik elmondható, hogy az Amano-k félnek a fekete molliktól. Etetéskor most már szinte mindig elősereglenek, de azért többnyire az árnyékban vannak a növények között.
Gerrrri
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.15. 21:26

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.02. 21:00

Nekem a halas akimban van 2 amano, amiket üveggarnéla álnéven vettem, aztán kezdett gyanús lenni, hogy nem azok, mivel félénkek, zabagépek, nincsenek nagy karjaik és a szemük is korom fekete. Az első kb egy hónapban alig láttuk őket a párommal. A vasfa egyik zugában voltak elbújva. Aztán volt egy vedlés és kb az egy hónap letelte után akklimatizálódtak. Ma már elég bátran elmászkálnak az akváriumban, etetéskor meg egyenesen már várják, hogy a merülős táp leérjen hozzájuk, hogy felszedjenek párat és elvonuljanak falatozni a növények közé (kész kabaré a jelenet, ahogy viszik el a kaját... :D). Szóval szerintem előbb-utóbb felbátorodnak. Mennyire van világos amúgy? Mert úgy vettem észre, hogy a nagy fényt nem igazán szeretik.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.05.02. 21:34

Nálam anno teljesen akklimatizálódtak, szöszöltek szanaszét az aksiban. Legalább 10-et mindig lehetett látni. Aztán jöttek a mollyk és onnantól csak vízcserekor látszottak. Mollyk két hónap múlva ki, Amanók két hét múlva elô. De az Otók se komálták ôket - elôtte majd kézbôl ettek, azóta meg stresszes ideggombócok.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Amano...

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.02. 21:51

Érdekes, nálam ilyen nincsen, pedig a kezdetek óta tartok velük együtt mollykat is.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég