DIY kaspó

Tippek, ötletek a házi készítésű felszerelésekhez, eszközök

DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.05.09. 18:33

a véleményetekre lennék kíváncsi:
összedobtam egy üvegre akasztható kaspót, egy régi vízinövény-cserépből és rozsdamentes acél drótból
szerintetek a rozsdamentes drótból kioldódhat bármi olyan a vízbe, ami káros lehet? (építészként van persze negatív tapasztalatom az elvileg rozsdamentes felületekkel, úgyhogy figyelem az esetleges rozsda megjelenését...)
ezen kívül még rézdrótom van, ami alkalmas lenne, de a rézről tudom, hogy killer lehet a garniknak, és nem tudom, hogy egy ilyen drótból vajh' oldódna-e bele réz a vízbe...

Kép
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.09. 19:03

Én fémet nem szívesen raknék az akiba. Tudom javasolni esetleg a műanyag gyorskötöző+tapadókorong kombót. :)
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.05.09. 19:18

erre én is gondoltam, de a gyorskötöző épp úgy acéldrótból van belül, csak az még nem is rozsdamentes, és ki is lóg a két vége a műanyagból... már ha ugyanarra gondolunk, vagy van tisztán műanyag gyorskötöző?
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.09. 20:05

Pirx írta:erre én is gondoltam, de a gyorskötöző épp úgy acéldrótból van belül, csak az még nem is rozsdamentes, és ki is lóg a két vége a műanyagból... már ha ugyanarra gondolunk, vagy van tisztán műanyag gyorskötöző?


Erre gondoltam:
Kép
Ez tisztán műanyag. Ebbe belefűzöl egy tappancsot és fel tudod tapasztani a falra.
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.05.09. 20:51

oh, köszi, én nem erre gondoltam... próbálok hamar beszerezni valami ilyesmit, bár a tapadókorongban nem nagyon hiszek, a szűrők is már át vannak állítva kampósra, mert elmerevedtek a gumik...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.09. 21:43

Heló.
Kíváncsi lennék, hogy milyen megfontolásból csináltad ezt a szerkezetet.
Egybként a tapadókorongokkal nekem még nem volt gondom. Ha a kaspóra raksz kötegelőt, akkor ha 2 kissebb kötegelővel megfogatsz 2 tapadókorongot aminek peremes a vége, akkor a fő kötegelőre fel tudod csavarni a kicsiket.... Tudom bonyolultabban is magyarázni ;)

Én a harangdiffúrort szoktam ilyen módon az üvegre rögzíteni.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.05.09. 22:40

szia, van egy vízfelszíni futónövényem (a nevét ne kérdezd...), ami a halas akiban szolgál, mert a cifra fogaspontyoknak a szakirodalom szerint erre van szüksége (a lámpától árnyékolt felületek a felszín közelében...)

mivel borzasztó gyorsan szaporodik, a megmetszésekor gondoltam, hogy teszek egy darabot a garnisba is, legalább nem lesz olyan csupasz a felső régió, meg a garnik is szeretik a félhomályosabb részeket; viszont ez a növény, ahogy elindul a talajtól, a szára felkopaszodik egész a felszínig, ami elég csúnya, ha 25 centi magasságba kell felmennie egy csupasz szárral, ezért gondoltam, hogy eleve a felszín közelebb ültetem... tudom, nem épp szofisztikált megoldás, de még abban sem vagyok biztos, hogy akarom ezt a cuccot a garnisba véglegesen, így, hogy nincs az aljzatba ültetve, könnyebben kiszedem, ha nem teszik... (én is tudok ám szép nyakatekerten fogalmazni...)

egyszer majd talán rászánom magam, és csinálok egy műszikla hátfalat, növényeknek való teraszkákkal...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.05.10. 09:28

Pirx írta:szia, van egy vízfelszíni futónövényem (a nevét ne kérdezd...), ami a halas akiban szolgál, mert a cifra fogaspontyoknak a szakirodalom szerint erre van szüksége (a lámpától árnyékolt felületek a felszín közelében...)

mivel borzasztó gyorsan szaporodik, a megmetszésekor gondoltam, hogy teszek egy darabot a garnisba is, legalább nem lesz olyan csupasz a felső régió, meg a garnik is szeretik a félhomályosabb részeket; viszont ez a növény, ahogy elindul a talajtól, a szára felkopaszodik egész a felszínig, ami elég csúnya, ha 25 centi magasságba kell felmennie egy csupasz szárral, ezért gondoltam, hogy eleve a felszín közelebb ültetem... tudom, nem épp szofisztikált megoldás, de még abban sem vagyok biztos, hogy akarom ezt a cuccot a garnisba véglegesen, így, hogy nincs az aljzatba ültetve, könnyebben kiszedem, ha nem teszik... (én is tudok ám szép nyakatekerten fogalmazni...)

egyszer majd talán rászánom magam, és csinálok egy műszikla hátfalat, növényeknek való teraszkákkal...

Matten mögé nem fér el egy kis kosárban?Ott mehet a talajra is és nem látszik a kopasz rész.A növény szárát meg oldalt kivezeted.Csak egy ötlet volt.
Jó lenne tudni a növény nevét,tetszik nagyon! :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.11. 02:12

Szerintem Hydrocotyle leucocephala.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: DIY kaspó

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.05.11. 08:48

myk74 írta:Matten mögé nem fér el egy kis kosárban?Ott mehet a talajra is és nem látszik a kopasz rész.A növény szárát meg oldalt kivezeted.Csak egy ötlet volt.


érdekes elképzelés, de nem értem... fölül jó pár centivel a víz szintje fölött van a matten teteje ugye, ott nem tudnám kivezetni, a víz szintje alatt meg megpróbáltam minél inkább passzentosra zárni, mert ahol egy futónövény kifér, ott a kisgarnik is beférnek...

de egyáltalán nem biztos, hogy marad véglegesre, mert elég hamar leárnyékolja az akváriumot... ennek a garnik örülnének, de az alatta lévő növények nem... vagy állandóan metszeni kell majd...
ha marad, akkor biztos, hogy egy műszikla-hátfal a végleges megoldás amin kiképzek kis növényültető teraszokat (zsebeket)
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Következő

Vissza: D.I.Y - Csináld magad

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég