DIY egy laboratóriumból :D

Tippek, ötletek a házi készítésű felszerelésekhez, eszközök

DIY egy laboratóriumból :D

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.27. 19:14

Sziasztok!
Ha már én kértem ezt a témakört Szentgyótól, és még senki nem írt bele, akkor elkezdem.
Itt olyan saját készítésű dolgokról számolok majd be, amiket eldobható/eldobandó (többségében használt) biológiai laboratóriumi eszközökből gányoltam. Mivel gondolom nem sokan vagyunk a garnélások között akik körül vannak véve ilyen cuccokkal, ez a téma kevésbé lesz hasznos...

Elsőként egy CO2 diffúzor. Igazából a cigifilteres megoldás továbbfejlesztése. Úgy vettem észre, ha lefelé vagy vízszintesen áll a cső akkor a bubik nem olyan szépek (kicsik), és egy idő után csak nagy buborékok jönnek (alacsony gáznyomásnál). Ezért csináltam a következőt:
Hozzávalók:
2 db üveg Pasztőr-pipetta (normálisan egy gumibumbi segítségével folyadékot lehet vele szívogatni)
2 db 10 mikroliteres pipettahegy (ez is ugyan arra jó, de ez autómata pipettával működik)
2 db cigarettafilter (100db kb 180 Ft)
1 db 200 mikroliteres centrifugacső
Kép
Az üveg Pasztőr-pipetták elvékonyodó szárát gázláng fölött U-alakban meghajlítottam. A vastagabb és vékonyabb részéből is letörtem (előtte gyémánttal bekarcoltam), hogy megfelelő méretűek legyenek. A vastagapp részbe kell belegyömöszölni a filtert.
A műanyag pipettahegyeknek a széles végét levágtam és a hegyes részébe hátulról beledugtam a Pasztőr-pipetták vékony részét.
A centrifugacső csücskét pengével levágtam, kupakjára két pici lyukat fúrtam. Ebbe szorítottam bele hézagmentesen a műanyag pipettahegyek vékonyabb részét.
Kép
A centrifugacső levágott végére lehet húzni a gumicsövet. A CO2 forrás természetesen élesztős palack.
Kép
Íme az eredmény: Kb két hete cseréltem az élesztőspalack tartalmát úgyhogy már eléggé halódik, de azért még megy.
Nem is olyan ronda nem? :D

A következő gányolmányom egy fagyasztott eleség mosó/szűrő. Hát ez nagyon egyszerű, és gagyi.
Kell hozzá:
1 db 50ml cetrifugacső
1 Bőrlyukasztó (vagy mi)
egy kis függönyanyag
Kép
A centrifugacső csavaros kupakját kilyukasztottam (kb 2,5 cm átmérőjű lyuk). A csőnek a végét levágtam. És az anyaggal együtt a kupakot visszacsavartam.
Kép
Szerintem nagyon hasznos fagyasztott eleség mosásához, így nem viszek be annyi dzsuvát az aksiba. Egy műanyag kiskanállal könnyű kiszedni a kaját belőle. És tisztántartani se nehéz.
Ja és centrifugacső helyett bármilyen kisebb műanyagflakonból lehet csinálni
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DIY egy laboratóriumból :D

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.27. 22:18

Gratulálok az a diffúzor nagyon dizájnos lett. Mi mindenre jók a laboros cuccok :o
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő


Vissza: D.I.Y - Csináld magad

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég