Eltérő színű peték.

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.12.05. 12:44

Sziasztok!

Jelenleg, van két petés new bee-m.
És az eddigi információim szerint, az ő petéik színe barna.Ami az előző petés mamánál is így volt.De most az egyik mama a hasában a barna peték mellett hordoz három darab elütően más narancs sárga petét.
Mi lehet az oka?

norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.12.05. 15:51

én tudom, de most sajnos nincs időm leírni, de nemsokára...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.12.05. 15:59

xman írta:Sziasztok!

Jelenleg, van két petés new bee-m.
És az eddigi információim szerint, az ő petéik színe barna.Ami az előző petés mamánál is így volt.De most az egyik mama a hasában a barna peték mellett hordoz három darab elütően más narancs sárga petét.
Mi lehet az oka?

norbi

Nincs jó hírem, én a mesterséges keltetés tapasztalata alapján feltételezem, hogy azok elpusztult peték..... és szépen elkezdenek bomlani. Ha nem dobja el, akkor az összes pete elpusztulhat.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.06. 14:21

spuc írta:én tudom, de most sajnos nincs időm leírni, de nemsokára...


Türelmetlenül várjuk a magyarázatot ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.12.06. 17:33

Hát én eredetileg másra gondoltam, de be kell látni, hogy Frettner magyarázata sokkal egyszerűbb :oops:
Röviden én arra gondoltam, hogy valamelyik ősivarsejtben, vagy a peték létrehozásáért felelős testi sejtek valamelyik ősében mutáció történt. Ennek a sejtnek utódai aztán másmilyenek lesznek mint a többiek. Mivel több petesejt is sárga lett, és az biztos, hogy a petesejtek leszármazási vonalában a számfelező osztódás az utolsó, ezért a mutációnak a diploid sejtekben kellet történnie. Minden sejt, ami ebből a mutáns sejtből származott másmilyen lett mit a többi. Abból, hogy hány sárga pete van, elméletileg kiszámolható, hogy mikor (hány sejtosztódással korábban) keletkezett a mutáció.
Ez a bonyolultabb magyarázat nem zárja ki Frettnerét, hiszen a mutáció okozhatja a peték életképtelenségét is. Magyarán a mutáns peték elpusztulnak, besárgulnak.
Egyébként a legvalószínűbb pedig az, hogy ezek nem termékenyültek meg, vagy valami más miatt elpusztultak (petecsomó belsejében oxigénhiány, sérülés, akármi). Elég kicsi a valószínűsége, hogy elcsípjünk egy ilyen mutációt.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Eltérő színű peték.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.12.06. 20:58

Köszi a válaszokat!
Majd meglátjuk, hogy mi a helyzet.
Egyenlőre nemváltozott semmi forognak a peték.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.


Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég