NÖVEKEDÉS

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

NÖVEKEDÉS

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.13. 12:55

Érdekes dolgot figyeltem meg a garnéláimnál.
A különböző fajták különböző ütemben nőnek. 3 hónapos Sakura csemetéim már "anyányiak", olyan 1,5 cm-sek, némelyikük hátán már ott a petefolt, mig a velük egy időben született Tigrisek még csak alulról próbálgatják az 1 centit. 2 hónapos Bumblebee ivadékaimat simán túlnőtték a 3 hetes CRS-ek, de még hogy.
5-6 hónapos Yellow fire garnéláim olyan másfél centisek lehetnek, a hasonló korú RC-k már 2 centi fölött vannak.
Másoknak mi a tapasztalata?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: NÖVEKEDÉS

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.13. 13:48

Igen, nem egyformán növekednek a különböző garnélák. A leggyorsabbak mindenképp a Neocaridinák, ők viszonylag hamar ivarérettek is lesznek. (Időnként hallani olyan történeketeket, hogy 1,5 hónaposan már ivarérettek - Ezeket azért elég szkeptikusan kezelem). A leglassabbak pedig amit eddig meg tudtam figyelni, azok közül egyértelműen a taiwan bee garnélák.

OFF:

Úgy látom ezt a bumblebee garnéla dolgot kicsit rendbe kell tennem, mert elég nagy kavar van a fejekben 1-2 "importőrnek" hála. Dezső: a képeket, amiket mutattál, az nem bumblebee garnéla, és a börzén is belefutottam egy esetbe, hogy lelkesen mutatta az illető a frissen vásárolt bumblebee garnéláját, hogy milyen jó lesz egy kis vérfrissítés a meglévő garnélái közé. Kicsit alaposabban megvizsgálva azonban a zacskóban lévő állatokat gyorsan kiderült, hogy nem bumblebee garnéláról van szó...

ON
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NÖVEKEDÉS

HozzászólásSzerző: and1dani » 2011.02.07. 22:23

Sziasztok!

Lehet,rossz helyre írok, de megszeretném kérdezni,hogy CRS-nőstényeknél mennyi idő a pihenőidőszak?
Avatar
and1dani
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.03. 18:51


Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég