Együtt, többen...

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.10.06. 16:18

Egyébként miért -minek- tartanál 2-3 garnélát egy akváriumban?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.10.06. 20:08

Értem, köszönöm a segítséget. Sajnos, ha direkt keresztezni szeretném őket, akkor a nagy sokaság nem játszik... Rápróbálok és meglátjuk mi lesz. Mondjuk eddig szuper tigrisekkel és anno RC-kkel volt, hogy 2-3 darab volt egy akváriumban és azóta 20-50-en vannak...
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.10.07. 19:51

keytee írta:Értem, köszönöm a segítséget. Sajnos, ha direkt keresztezni szeretném őket, akkor a nagy sokaság nem játszik... Rápróbálok és meglátjuk mi lesz. Mondjuk eddig szuper tigrisekkel és anno RC-kkel volt, hogy 2-3 darab volt egy akváriumban és azóta 20-50-en vannak...

Egyébként, az elgondolás szerintem jó, az össz vízmennyiségben eltartható akár 200, esetleg több garnéla is, csak a rekeszeket találom nagyon kicsinek. a garniknak is szükségük van mozgástérre, hogy jól érezzék magukat. Persze, csak akkor, ha ez nekünk is fontos. :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.10.08. 21:06

Persze, csak akkor, ha ez nekünk is fontos. :)


Hogyne, csak ez a fontos. Én nem tenyésztő vagyok, csak hobbi, eszem ágában sincs "nagyüzemi" körülményeket teremteni. Egyszerűen hely kérdése... Lehet, hogy nem 20x25x20-as rekeszeket hanem mondjuk 20x30x30-asokat csinálok (hátra még lesz hely) és akkor az már jobbnak tűnik, csak rögtön nagyobb szűrő kell, stb, stb... de még kiokoskodom, hogy hogyan legyen.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.10.08. 22:48

keytee írta:
Persze, csak akkor, ha ez nekünk is fontos. :)


Hogyne, csak ez a fontos. Én nem tenyésztő vagyok, csak hobbi, eszem ágában sincs "nagyüzemi" körülményeket teremteni. Egyszerűen hely kérdése... Lehet, hogy nem 20x25x20-as rekeszeket hanem mondjuk 20x30x30-asokat csinálok (hátra még lesz hely) és akkor az már jobbnak tűnik, csak rögtön nagyobb szűrő kell, stb, stb... de még kiokoskodom, hogy hogyan legyen.

Ez már (kicsit) jobban hangzik, bár szerintem még kevés. Egyébként én sem vagyok tenyésztö, csak hobbi akvarista, és engem csak az érdekel, hogy a kis állatkáim jól érezzék magukat. Milyen fajokat szeretnél keresztezni, ezt csak azért kérdezem, mert ,bár közel 10 éve foglalkozom garnélákkal, de komolyabb garnlk tartásába, keresztezésébe csak akkor fogtam bele, mikor adottak voltak a körűlmények (megfelelő méretü akváriumok, hűtés, fűtés, szűrés stb.) Ezek hiányában kicsit viccesen hangzik a garnélákat szeretnék keresztezni. Egyébként sok sikert.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.10.09. 23:51

Szeretném kérni, hogy a “hangszínen” kicsit változtassunk! Természetesen örülünk mindenki a véleményének, de mindez megtehető kioktatás és sértegetés nélkül is…

Hogy “érdemben” is hozzászóljak a témához, bár megjegyzem nekem nincs ennyi tapasztalatom a garnélákkal, mint az előttem szólónak… Ha ezeknek a kis akváriumoknak a célja, hogy 2-3-4 speciálisan kiválasztott garnélát összekeresztezz egymással, nyugodtan használhatsz egy akváriumot több felé megosztva.

Amit szem előtt kell tartani, hogy mindenképp olyan garnélák legyenek az egymás melletti kicsi akváriumokban, amik ugyanolyan vízparamétereket igényelnek. Pár garnéla vígan elúszkál 10 literben.

Gondolom az egésznek az a célja, hogy egy adott párt próbálj egymással szaporítani, és az esetlegesen születendő kicsiket külön tartsd, hogy a vonalat tovább tudd vinni. Nem egy, nem két ilyen megoldást láttam, bár én nem próbáltam, hanem egy nagyobb csapatot szoktam kiválasztani, hogy “továbbvigyem”. A Tibee garnik esetében pedig sokszor csináltam, hogy a petésedés előtt álló nőstényt tettem be egy olyan akváriumba, amiben csak a másik változat volt. Amint bepetésedett, akkor különtettem egy másik akváriumba.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.10.10. 11:23

Igen, pontosan ez a cél. Köszönöm.
Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.10.10. 17:51

szentgyo írta:Szeretném kérni, hogy a “hangszínen” kicsit változtassunk! Természetesen örülünk mindenki a véleményének, de mindez megtehető kioktatás és sértegetés nélkül is…

Hogy “érdemben” is hozzászóljak a témához, bár megjegyzem nekem nincs ennyi tapasztalatom a garnélákkal, mint az előttem szólónak… Ha ezeknek a kis akváriumoknak a célja, hogy 2-3-4 speciálisan kiválasztott garnélát összekeresztezz egymással, nyugodtan használhatsz egy akváriumot több felé megosztva.

Amit szem előtt kell tartani, hogy mindenképp olyan garnélák legyenek az egymás melletti kicsi akváriumokban, amik ugyanolyan vízparamétereket igényelnek. Pár garnéla vígan elúszkál 10 literben.

Gondolom az egésznek az a célja, hogy egy adott párt próbálj egymással szaporítani, és az esetlegesen születendő kicsiket külön tartsd, hogy a vonalat tovább tudd vinni. Nem egy, nem két ilyen megoldást láttam, bár én nem próbáltam, hanem egy nagyobb csapatot szoktam kiválasztani, hogy “továbbvigyem”. A Tibee garnik esetében pedig sokszor csináltam, hogy a petésedés előtt álló nőstényt tettem be egy olyan akváriumba, amiben csak a másik változat volt. Amint bepetésedett, akkor különtettem egy másik akváriumba.

Sajnos teljesen jogos a hozzászólás. Újra olvasva az irományom, valóban kioktató, esetleg bántó lehet, de ez nem állt szándékomban, és ezért elnézést kérek. Tisztelettel: Zseni Ferenc
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.10.10. 20:47

:) ne aggódj, más fórumon is szoktunk diskurálni és ott is ilyen vagy, tudom, hogy nem oktatás, egyszerűen ilyen vagy és kész. ezen ne pörögjünk.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Együtt, többen...

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.18. 00:12

Visszatérve egy kicsit a Taiwanokra...az világos, hogy a feket szín a domináns a pirosakkal szemben.

Mi a helyzet a kék színnel, gondolok a Blue boltra vagy mondjuk a Blue shadowra?

Ha pirosakat tartunk együtt kékekkel, mondjuk Red wine/Red ruby és Blue shadow mosura egy akváriumban mit eredményezne? Hátha egyszer én is kedvet kapok a Taiwanokhoz! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron