Petés garnéla elkülönítése

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

Petés garnéla elkülönítése

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.04.17. 22:05

Sziasztok.
35 literes aksiban tartok sakura garnélákat zöld neonnal és hengeli razbórával. Nagyon sűrű a növényzetem de eddig nem sikerült szaporítani a garnikat, gondolom a halak miatt, mert petés nőstény volt már többször korábban is.

Most is van egy, és szeretném ha ezek már fel is cseperednének. Hogyan tudnám ezt elérni? Az megoldás ha mondjuk egy 5 lieteres edénybe külön tenném(sajnos még egy szürőm nincs, így azt a vizet nem szűrné semmi)? Vagy láttam 1literes karantént is, ami összeköttetésben van az akváriummal, így a víz ugyanaz lenne neki, amiben eddig volt.

A másik kérdésem: ha jól tudom ez az időszak 2-3 hét is lehet. Mikor kéne külön tenni? Ha 1-2 hetet ebben az 1 literes karanténban lenne az anyagarnéla az nem árt neki?

Előre is köszi a válaszokat!
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Petés garnéla elkülönítése

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.26. 22:18

Szia!

Annak a karanténnak nem sok értelme van, ha nincs másik akváriumod, amibe aztán a piciket átteszed. Petés nőstényt max. úgy lenne érdemes külön tenni, ha egy legalább 2hete bejáratott szivacsszűrővel megy egy másik legalább 10literes akvárium, ahol a picik majd találnak élelmet(tegyél bele algás követ, mohát, bazaltot, csavarjál bele egy használt szivacsot).

Egyébként 35literben, ha van elég sok növény és jávai moha, akkor van esély szaporulatra, de azért ilyen halak mellett sokra ne számíts! Boraras fajok mellett nálam szépen szaporodnak a Sakurák, de már pl. a Gyöngydániók nagyon stresszelik a garnikat, a piciket pedig levadásszák...

Ha nincs más, próbáld meg az 5 literesben, de egy szivacsszűrő kellene bele, vagy cseréld le a halacsokat. ;)

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Petés garnéla elkülönítése

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.04.28. 15:04

Szia!

Köszönöm a választ!
A mohával megpróbálkozom, mert az nincs bent, hátha az segít búvóhelyet találni, mivel halakat meg nem szívesen ajándékoznám el. Más növény egyébként van benne rendesen.

A karanténban biztos vagy, hogy amíg egy kicsit megnőnének az újszülöttek, nem lennének-e el benne? Persze tennék bele mohát/algát stb. Vagy túl kicsi a hely?

Köszi
Attila
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Petés garnéla elkülönítése

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.29. 22:55

Jávai mohát mindenképpen tegyél be, abban jól el tud bújni a petés kismama is, meg a picik is. Nem tudom ezek a halak mennyire vadásznak a garnélákra, zaklatják-e őket, ha nem nagyon akkor próbáld meg csak a mohával, hátha összejön a szaporulat.

Ha karanténba teszed, akkor is tegyél be mohát(oda is), talán elég lesz nekik a túléléshez, amíg kicsit megnőnek(kb.2hónap), bár az 1liter az nagyon kicsi!
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Petés garnéla elkülönítése

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.04.30. 08:02

Moha megrendelve, akkor először ezzel próbálkozom. A halak egyébként nem nagyon sztresszelik őket, legalábbis nem látom, hogy zargatnák őket. Békés ez a két faj, persze az apró garnélát simán befalhatták eddig.
Az 1 liter tényleg kicsi lenne, azt hittem rövidebb ideig tart a növekedés, nem 2 hónapig, max 1-2hétig.
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44


Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron