Taxonómia

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

Re: Taxonómia

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.20. 13:31

Nem is tudom. Mivel ez nem egy önálló alfaj, hanem csak egy színváltozat, nem hiszem, hogy ennek sok értelme van. Arról nem is beszélve, hogy ez a mutáció bár elég ritka, nem példa nélküli.
Nálam például a Kék tigriseknél fordult elő, de sajnos nem sikerült reprodukálni.
Kép

Mindenesetre csodálom a munkádat, és amennyiben felszaporodik az állomány szeretnék belőle.... ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Taxonómia

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.20. 14:17

"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Taxonómia

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.08.20. 15:46

Sziasztok!
Igen tény a mutáció "sűrű" előfordulása, persze míg nem szaporítja (stabilizálja) valaki addig valóban nem beszélhetünk semmiről (leszámítva a kis örömöt a tulajnak) épp ezért sokáig nem is akartam közzé tenni, sőt így is történhet még probléma. Én a var. megjelölést néztem:.
[url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Változat_(rendszertan)[/url]
Bár ez ezek szerint nem elismert zoologiailag már. Ezek szerint olyan, hogy Neocaridina heteropoda var. yellow fire nem létezik...hivatalosan. Ámbár valaki mégis elnevezte és döntő többségében így hívják a sima sárgákat, gondolom a wikin vázolt probléma miatt, hogy egy faj teljesen mégsem azonos variáció (tehát nem sakura).
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Re: Taxonómia

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.08.20. 15:59

Gyönyörű a tigris!
No legalább megtudtuk, hogy jelenleg milyen szisztéma alapján sorolnak be állatokat.
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Előző

Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég