Új fotóverseny a blogon

Események az akvarisztika világában

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.03.22. 12:57

Szerintem azért annyira nem kell elkeseredni!
Kicsit furán alakul a dolog, de ez van. És ez semmiképpen se tántorítson el a későbbiekben ilyen verseny rendezésétől!
Persze én is csak a saját gondolataimat tudom leírni, de én akkor is szívesen jelentkeztem volna, ha nem lett volna semmi nyeremény.
Úgy is mondhatom, hogy mikor elküldtem a képet, már akkor tudtam, hogy semmi esélyem rá.
Persze nekem is népes a család, és nem is egy helyen lakunk, így le tudtam volna adni magamra legalább 8 szavazatot különböző IP-kről és személyektől (ezzel most még nyerő is lennék).

Nagyon jó ötlet a fórumon megcsinálni a szavazást. Persze ez sem zárja ki ezt a megoldást, de lehet limitálni, hogy csak a 10 (20,30...) hozzászólás felettiek szavazatát értékeled és mindjárt kész. Csak lehet, hogy kevesebb lenne a szavazó. Talán érdemes lenne megkérni pár külföldi ismerősödet, hogy nézzenek rá, és ők is szavazzanak.

Én nagyon sajnálnám, ha emiatt nem lenne több ilyen verseny! Jó nézegetni ezeket a képeket, lehet tanulni belőlük, ellesni beállításokat, akvárium berendezést, megfigyelni a garnélákat.

Ja, és szerintem nagyon jó verseny ez, nagyon jók a képek. Persze van pár kicsit gyengébb is, de mindenki látja a sajátján, hogy mi az, amit változtatnia kell majd a következő versenyre.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.03.22. 13:30

Nehéz helyzet, mert belenyúlni így menet közben nem ildomos még ha indokolt is lehetne... Elkeseredni meg ne legyen okod, hisz magyarok vagyunk, nincs olyan szabályozás aminek két perc múlva ne tudnánk a megkerülését, kijátszását. Ráadásul 65 beküldött fotó az nem semmi, szerintem ez örömöt kell hogy jelentsen a garnélások táborának számára.

Azt meg hogy én nyerek a topik elején lebeszéltük (kár, hogy nem küldtem fotót) :)
Szóval ne kenődj el, ez a sok kép jóval több mint a tavalyi adag. A szavazás keretein meg gondolkodj jövő ilyenkorra talán sikerül kitalálni korrekt feltételeket ( bár nem hiszem hisz fentebb írtam magyarok vagyunk) :)
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.03.22. 23:26

Őszintén szólva én ismét nagyon örültem a fotóversenynek és igyekeztem (még ha csak kompakt géppel is) valamire való képeket alkotni. Egyébként is mindig lesem az akváriumokat és próbálok megörökíteni egy-egy érdekes pillanatot...

Szerintem is szép eredmény a 65 kép, egyébként nagyon sok jó és érdekes kép lett beküldve, persze egyértelműen látszanak a minőségbeli eltérések.

Én érdekes módon először úgy értelmeztem a szavazást, hogy mindenki a mások képeire szavazhat(mintha valahol így írtad volna Szentgyo). Talán ez lett volna a legjobb megoldás, mármint ha csak a nevezők szavazhattak volna és csakis a többiek képeire. Ez gondolom egyszerűen ellenőrizhető. Én ugyan még nem szavaztam, de most már nem is tudom...

Én a helyedben (mivel még több, mint a fele idő hátra van) megpróbálnám még most tisztába tenni a versenyt illetve a szabályokat, szerintem a komolyabb része a társaságnak egyetértene vele. Nem engedném szétbohóckodni az egészet, kár érte.
Természetesen Neked kell jobban látni mi az etikus és jogos lépés ilyen esetben.

Mellesleg, azért én tudnék választani a nyeremények közül. Erre már jó volt ez a versenykiírás, rendesebben utána néztem a nyereménygarnéláknak. Ha most nem is de valamikor biztosan lesz majd egy CRS Smiley csapatom. Nagyon beléjük szerettem! :)

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.03.26. 15:39

Bocsánat, kicsit kifakadtam a blogon!

Nem lehet, hogy valamelyik képcsoportnak ugyanaz a készítője, küldője? A 11-12, 13-14, 58-59 és a 62. képekre gondolok. Ez utóbbit még sajnálom is, mert nem is lenne rossz, de így, hogy látványosan kamu szavazatokat kap....
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: dzsega » 2013.03.26. 16:00

Valamelyik évben volt, hogy egy szakmai zsűri pontozott. Nah az szerintem teljesen jó volt!
Ami most megy az szánalmas, komolyan elgondolkodtam rajta, hogy nem is szavazok. De végül megtettem!
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.26. 16:27

Köszi, annak aki szavazott (értelmesen). A "szakmai zsűri" ötlete teljesen más koncepción alapult. Ott a lényeg az volt, hogy nem a képet, hanem a garnélát pontoztuk, csak azzal azért az a baj, hogy képek alapján (PS és társai) megítélni nem egyszerű, hogy milyen is lehet valójában maga a garnéla...

Sajnos ez a verseny elég sok átgondolni valóra ad okot, legközelebb mindenképp másképp lesznek a nyertesek kiválasztva, most úgy látom, hogy a fórumon lesz a szavazás, minimum hozzászólás számhoz kötve... Most viszont már ebből kell főznöm, ami van. Nyilván az irreleváns szavazokat nem fognak beszámítani az összegzésbe. Különben mivel egy versenyző max 2 képet küldhetett, így 2 egymás utáni sorszámú kép elég jó valószínűséggel származik 1 nevezőtől.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.03.26. 17:48

bocsánat én magamra veszem az értelmetlen szavazatot, mert beírtam 3 nevet egymás után. imádom a garnélákat és a fotók is gyönyörűek, de a melyik tetszik kérdésre nem tudok olyanokat mondani, hogy "tetszik ahogy megcsillan a szaturnusz gyűrűje által visszavert napkitörés a redcherry bal szemén". egy sima szavazós cucc elég lett volna, három választási lehetőséggel én fórumos minősítéshez sem kötném, hisz akárkinek tetszhet. ugye, ha jól értem ez nem szakértői szavazás volt, így ha a feleségem megnézi a képeket és egy "fúúú ez milyen szép" jön ki belőle, akkor azt gondolom elegendő ahhoz, hogy szavazzon.
de nem pofázok, hisz én nem tettem semmit az ügy érdekében.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.04.02. 20:16

Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.03.25. 21:51

Ismét itt a lehetőség, hogy megmutassátok a garnéláitokat, és megcsodáljátok a többiek leleményességét, jól elkapott pillanatokat!

Nevezési határidő: 2014.04.21!

Remélem minél többen jelentkeztek!

Részletek a blogon: http://szentgyo.wordpress.com/2014/03/17/fotoverseny-2014-tavasz/

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.04.18. 14:29

Ne feledjétek már csak pár nap! Elő a fényképezőkkel a hosszú hétvégén!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron