AME börze, 2010. szeptember

Események az akvarisztika világában

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.11. 21:21

Börzére ki megy? :D
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.11. 21:48

Ott leszek!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.12. 07:42

A mai AME börzén garnélafórumos minitalálkozót rendezünk. Aki jön, 12.00-kor legyen a büfénél.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.13. 13:28

Sajnos késõn olvastam ezt, meg nem is voltam már ott 12-kor, úgyhogy mindegy. Talán Szentgyot és pár embert -nem tudom kik voltak-(bocsássatok meg, Szentgyot is csak fényképrõl ismerem)- láttam az udvari kijáratnál beszélgetni, de eléggé siettem, meg nem is voltam biztos benne hogy õ az, így inkább nem "ismerkedtem".
Sajnálom, hogy kihagytam, szívesen megismertem volna többeteket! Majd legközelebb.

Egyébként garnélák voltak bõven, de valahogy nem tetszett a felhozatal. RC-t (hû vagyok a "rangomhoz" :lol: ) akartam venni (sikerült), de csak 3(4?) helyen láttam, az egyik helyen "fire red" fantázianévvel 3x áron mint a többi. Ebben nem voltam biztos, hogy az, így inkább kihagytam, a többiek közül pedig csak 1 volt szimpatikus, így onnan vettem csak. Pedig több helyrõl akartam hozni, hogy rögtön többszörös vérfrissítéssel nyissak.

Kacérkodtam a gondolattal, hogy babaultit is veszek, és így kényszerítem magam a második garnélás aki beállítására, de sehol sem láttam, a yellow fire-t(YF-nek hívhatom?) meg nem mertem megvenni (meg drágának is találtam, talán 1000Ft volt darabja), mert jelenleg csak 1 karantén medencém megy, és nem tettem volna össze õket szívesen az RC-kkel még rövid idõre sem. Még a végén nem tudom jól kiválogatni õket, és rögtön lerontom a nagyreményû állományt.

Azért jó volt, és meglepõdtem azon, hogy nem volt az az õrült tolongás.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.13. 13:39

Igen, minden bizonnyal minket láthattál, ott ütöttünk tábort Levinennel, Ugrósáskával és még pár taggal :)

Igazából nagyon körül sem néztem, a red fire garnélát nem vettem észre, viszont az előzetes listán láttam "red fear" nevezetű csodát, amin nagyon elszomorodtam. A red fire garnéla különben létezik, délkelet ázsiában hívják így a sakura garnélák "tovább tökéletesített" példányait, de hogy őszinte legyek elég nehezen tudom elképzelni, hogy valóban ilyen garnélák lettek volna itt a börzén. (Sehol Európában nem láttam még ilyen garnélát) Minden bizonnyal egy kis kereskedői fogás lehet a dolog mögött.

Ami nekem nagyon szemet szúrt, hogy a garnélák felé kitett kedvcsináló képnek semmi köze nem volt az akváriumban lévő garnélákhoz... (crystal black felett pl panda kép volt kitéve) Mikor erre rákérdeztem a "tenyésztőnél", azt a választ kaptam, hogy az emberek úgyse ismerik, így pedig könnyebben megveszik a garnéláit. No komment...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AME börze, 2010. szeptember

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.13. 15:52

Talán a yellow fire után szabadon a pirosból lett a red fire. :|

Õszintén bevallom, a komolyabb igényû garnélákat nem néztem meg alaposan, nem érzem még eléggé felkészültnek magam a tartásukhoz. Az RC-khez sehol sem volt kép (a red fire-nál szerintem RC-k voltak a képen), a többihez meg nem értek, úgyhogy inkább csak a feliratokat néztem, nem a képeket. 8-)

Akkor legközelebb nem leszek szégyellõs, odamegyek hozzátok én is!
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Előző

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron