Fotóverseny a blogon

Események az akvarisztika világában

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.15. 15:35

star67 írta:Ja, és nem postával kell küldeni ám, hanem Pisti kukacára (................)! ;)

Segítsek? :D

:


OKÉ. !n átküldöm a képeket, a Szentgyo kukacát meg intézd el te.... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.17. 14:18

Jók lettek a képek, és úgy látom, hogy azért most kicsit talán több van, mint tavaly (vagy rossz emlékszem?).

Ahogy itt az elõzetes dolgokat olvastam, valóban van pár technikailag nem annyira jó kép (köztük az enyém is :? ), de a témát mindenki jól elkapta, és ez csak gyakorlás kérdése, szerintem gyengébb technikával is lehet egy-egy kiváló képet kattintani (legalábbis bízom benne :P ).

Szerintem jók lettek a képek, mindenki büszke lehet a képére, amit küldött. Egy-egy kép láttán elönt az irigység, hogy milyen szép garnélák is vannak, és hogy milyen szép akváriumok.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: imi » 2011.10.17. 14:49

A képeket nézve örülök, hogy nem neveztem egy telefonos képemmel sem :)
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.17. 15:28

Szóval mától lehet szavazni a képekre október 24 éjfélig.

Igen, most négy képpel több érkezett, mint a tavaszi versenyre, de igazából azt reméltem, hogy kb annyi kép lesz, mint mondjuk a harmadik alkalommal. Sajnos nem így lett. A pontos okát ennek nem egészen értem, persze lehet, hogy közrejátszik az, hogy nem igazán foglalkoztam a bloggal az elmúlt kb 1 évben, így persze kisebb lett a látogatottsága is.

Azonban ennek ellenére azt gondolom, hogy az információ eljut sok emberhez, ezzel nem hiszem, hogy gond lenne. Úgy vélem, hogy az utóbbi 1-2 évben azért megnőtt a garnélatartók száma is, és talán lassan, és óvatosan, de egyre inkább bővül a "fajgazdagság". Értem ez alatt, hogy egyre többen tartatok többféle garnélát, ami nagyon örvendetes.

Az lenne a gond, hogy nincs több százezer forintos nyereményeső? Úgy gondoltam, hogy ez egy jó kis játék, nem feltétlenül kell(ene) szerintem ennek a kis játéknak erről szólnia.

Mit gondoltok erről?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.10.17. 16:23

Pisti!

Nekem van pár gondolatom a dologhoz. Nem vitás, hogy a nyeremény nagysága motiváló tényező, de nem gondolom, hogy ennyi lenne a magyarázat. Én azt vettem észre, hogy mint minden dolog ami új, hirtelen felfut, aztán visszaesik egy nyugisabb szintre, onnantól kezdve egy egészséges, lassabb tendenciával (ami a magyar körülményeket figyelembe véve) elkezd emelkedni. Ez a visszaesés amit látsz, ez akár az akvakertészetről is elmondható, hogy nem úgy dübörög mint pl. 1 éve, de folyamatosan emelkedik.
A másik nagy visszatartó erő a fényképezés, illetve ennek lehetőségei. Ahogy sok hazai fórumon fent vagyok, ez a téma még mindig a mumus kategóriába tartozik, ahogy látom. Egyrészt relatív igen sok időt kell eltölteni a fényképezéssel, hogy sikereket tudjunk elérni az akváriumunk mellett. Azon kívül nagyon sokan nem is rendelkeznek olyan géppel, amivel ezen a területen értékelhető fotókat lehet készíteni. Azt is jól tudjuk, hogy páran azért igen komoly tehetséggel és géppel rendelkeznek, hogy messze vigyék is a versenyt. Te hiába hirdeted, hogy nem elsősorban a fotó minősége számít, mint inkább az elkapott pillanat, poénos szituáció, de az emberek szavaznak és arra teszik a voksukat, ami nekik a legjobban tetszik, ezt pedig a kép esztétikumával függ össze. Én is nézem, hogy ki milyen poénnal készült, de a szívem mégis a komoly gép, komoly fotó felé húz, mert az tetszik a legjobban.
Ha verseny, akkor az ember azért indul, hogy valami helyezést elérjen. Ha valaki tudja, mert tudhatja, hogy esélye sincs, akkor nem is fog nevezni. Én nevezek, mert mindig nevezek, hogy segítsem a verseny színvonalát, de jól tudom, hogy nem sok esélyem van, pedig a compact gépemhez képest egész jó képeket csinálok.
Végezetül, nyilván az általad említett tény se segít a dologban, miszerint az elmúlt évben neked se volt sok időd foglalkozni a garnélázással.

Hirtelen ennyi jutott eszembe!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.17. 22:50

Miért, van nyeremény is? Ezen átsiklottam...
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.10.18. 00:14

taksoft írta:Miért, van nyeremény is? Ezen átsiklottam...

...A legtöbb szavazatot kapó kép tulajdonosának a jutalma egy doboz Mosura eleség... ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.18. 13:11

Nos, engem abszolút nem a fődíj motivált. És tudom, hogy az én tehetségemmel sosem fogok dobogóra sem kerülni, de imádok játszani!

Külön öröm, ha valaki meglátja nálam élőben, és felsikít, hogy mennyivel szebb, mint a képen :!: :lol:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.10.18. 20:25

Hmm, én több különböző dolgot gondolok. Először is, köszönjük neked, hogy rendezel ilyen versenyt! Sok szép kép született, ami szerintem egyértelműen promotálja a garnéla tartást. Nem sorrendben a következőket tenném hozzá:

Bár nem látom a fórum statisztikáját, de szerintem ez nem egy rossz mennyiség! 31 kép, kb. 20 különböző versenyzőtől! Vannak közöttük jó képek, meg vannak közöttük szép képek is.

Szerintem a díj emelése ugyan lehet, hogy emelné a résztvevők számát, de praktikusan jelentősen nehezítené az kevésbé tapasztalt fotósok dolgát.

Ki kéne írni, hogy fotózáskor mindenki próbáljon plusz fényt adni az akváriumra. Igaziból az egyetlen különbség a DSLR és a kompakt gépek között ott van, hogy jobban tolerálják a kevés fényt.

Lehet, hogy érdemes lenne különválasztani, ha mást nem a zsűrizést - lehetne egy közönségszavazat és egy zsűri (pl. fórum moderátorok) által kiválasztott nyertes. Ez garantálná, hogy ne igazolódjon be Levinen félelme, hogy a legdögösebb, de amúgy érdektelen kép nyerjen. Ezen persze nyilván a kiírással is lehet segíteni, de a közönség úgyse olvas. :) Persze mindkét kategória alkalmas a hobby promotálására.

Kicsit hosszabbra lehetne venni a kiírás és a határidő közötti intervallumot. Értem én, hogy már elkészült fotókkal kéne nevezni, de szerintem a többség ennek hatására, ilyenkor ragad gépet. (Én pedig a nagy rohanásban, egyszerűen vasárnap már elfelejtettem képet feldobni, előtte pedig nagyjából két hétig csak GSM-en voltam netközelben.)

Végezetül még hozzátenném, hogy azért nincs arról szó, hogy pl. Fudo elárasztotta volna a képeivel a versenyt "lealázva a mezőnyt". Ha jól tippelek egy képet küldött, kutyafuttában. Az persze tény, hogy a kompozíciós szempontból legjobb két képet olyan fotós adta be, aki DSLR-rel fotóz. Hirtelen ránézéssel egyébként 3/13/3 a DSLR/kompakt és bridge/nem tudom gépek aránya.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.10.19. 08:40

Szerintem star67 ötlete jó a két kategória felállítására (tükrös és kompakt). Ami a nyereményt illeti, megkockáztatom, hogy nem annyira fontos. Biztos van akit az motivál, de nem hinném, hogy mindenkit.

LGA írta:Kicsit hosszabbra lehetne venni a kiírás és a határidő közötti intervallumot. Értem én, hogy már elkészült fotókkal kéne nevezni, de szerintem a többség ennek hatására, ilyenkor ragad gépet.

Ez is jó ötlet. Hosszabb idő alatt több emberhez eljut, ráadásul a jó képhez is idő kell.

LGA írta:Igaziból az egyetlen különbség a DSLR és a kompakt gépek között ott van, hogy jobban tolerálják a kevés fényt.

Jól leegyszerűsítetted. :)

LGA írta:Végezetül még hozzátenném, hogy azért nincs arról szó, hogy pl. Fudo elárasztotta volna a képeivel a versenyt "lealázva a mezőnyt". Ha jól tippelek egy képet küldött, kutyafuttában. Az persze tény, hogy a kompozíciós szempontból legjobb két képet olyan fotós adta be, aki DSLR-rel fotóz. Hirtelen ránézéssel egyébként 3/13/3 a DSLR/kompakt és bridge/nem tudom gépek aránya.

Jól látod, egy képet küldtem és direkt azt. :) Egy darabig gondolkoztam küldjek-e vagy ne.
Szerintem min. 5 DSLR kép van.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

ElőzőKövetkező

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég

cron