Fotóverseny a blogon

Események az akvarisztika világában

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.10.19. 13:55

fudo írta:
LGA írta:Kicsit hosszabbra lehetne venni a kiírás és a határidő közötti intervallumot. Értem én, hogy már elkészült fotókkal kéne nevezni, de szerintem a többség ennek hatására, ilyenkor ragad gépet.

Ez is jó ötlet. Hosszabb idő alatt több emberhez eljut, ráadásul a jó képhez is idő kell.

Ugyan én nem neveztem, de ez mindenképp jó felvetés. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.26. 09:41

Nagyon vártam a tegnapra ígért eredményhirdetést. Hátha Én nyerek. Bár, ahogy néztem, egy szavazatot sem kaptam :cry:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.26. 12:14

Frettner írta:Nagyon vártam a tegnapra ígért eredményhirdetést. Hátha Én nyerek. Bár, ahogy néztem, egy szavazatot sem kaptam :cry:


Hát, akkor alighanem én győztem, mert nekem bizony van 1 szavazatom!
(Köszi stevo :D )
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.26. 12:44

Elnézést a késlekedésért, az elmúlt napokban eléggé elfoglalt voltam, illetve volt egy kis érdekesség a szavazatok körül (azért ha lehet 5-en ne szavazzanak ugyanarra a két képre egy gépről... nem túl fair a többiekkel szemben...)

Tehát az eredmények:

http://szentgyo.wordpress.com/2011/10/26/v-fotoverseny-az-eredmenyek/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.10.26. 12:54

Gratulálok a nyerteseknek! Bárhogy is szeretnénk, hogy máshogy legyen egy kicsit, mindig a "technika" győzedelmeskedik. ;) :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.10.26. 13:54

star67 írta:Hát, akkor alighanem én győztem, mert nekem bizony van 1 szavazatom!
(Köszi stevo :D )

Akkor ezek szerint a Tied volt a #8 kép, vagyis a csigafutam? :D szerintem poén volt, barátnőmnek is tetszett. ;)
Frettner írta:Nagyon vártam a tegnapra ígért eredményhirdetést. Hátha Én nyerek. Bár, ahogy néztem, egy szavazatot sem kaptam :cry:

Melyik képet küldted Te? (Ha tudtam volna tuti szavazok rá ;))

Gratulálok a helyezetteknek és persze minden bátor résztvevőnek! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.26. 15:56

Én sem kaptam pontot, de mondjuk meg is értem, én sem adtam volna magamnak. :lol:
Viszont rájöttem, hogy mi a hiba technikailag a képemmel, és hogy nem szabad restnek lenni, elõ kell vennem az állványt, ha már van. Vagy szerezni egy babzsákot legalább.

Talán lehetne olyat is csinálni, hogy egy-egy képet feltöltünk, és a többiek kritizálják egy kicsit. Úgy lehet a legjobban fejlõdni. A következõ versenyig van még idõ felzárkózni. :?:
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.26. 16:04

taksoft írta:Én sem kaptam pontot, de mondjuk meg is értem, én sem adtam volna magamnak. :lol:
Viszont rájöttem, hogy mi a hiba technikailag a képemmel, és hogy nem szabad restnek lenni, elõ kell vennem az állványt, ha már van. Vagy szerezni egy babzsákot legalább.

Talán lehetne olyat is csinálni, hogy egy-egy képet feltöltünk, és a többiek kritizálják egy kicsit. Úgy lehet a legjobban fejlõdni. A következõ versenyig van még idõ felzárkózni. :?:


Te nagyon bizakodó vagy! Nekem ez a harmadik versenyem, és az eredményemen nem látszik a fejlődés! :lol:
Vigyázzatok, indulok tavasszal is :!:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.28. 09:02

Már alig várom a tavaszi fordulót! Kicsit rágyúrok (nyerek az ötösön, veszek pár extra garnélafajt meg egy pöpec gépet ;) ), aztán hasonló képekkel viszem el az aranyérmet! :lol:

http://www.shrimpnow.com/forums/showthr ... -my-shrimp
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.10.28. 14:58

Én a több fényt javaslom leginkább - az állvány is alap persze, de az 1/20-ad alatti képeken keveset segít, mert a jószágok is mocorognak, a szûrô is bizgeti a dolgokat, ha elfelejtetted kikapcsolni. Az állvány a fókusz megtartásában és a kompozícióban segít, ha használsz mellé távkioldót is.

A több fénytôl jobb lesz az autofókusz (ebben vitathatatlan a DSLRek, elônye, egyszerûen ki lehet kapcsolni), tudsz variálni a mélységélességgel és záridôvel.

Én szívesen leírom egy-egy képpel kapcsolatban a véleményemet, javaslataimat, de a legfontosabbat "be there", nem lehet überelni. Fogadok, hogy Fudo pl. nem 1-2 képet készít hetente, 5 perc alatt.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Előző

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron