Exotica Bécs, 2010. ősz

Események az akvarisztika világában

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: Lpocak » 2010.11.13. 08:12

Sziasztok
Jelen állás szerint 11Fő jelentkezett.
Ez nem jó. gyorsan gondoljátok meg magatokat.
Jelentkezési határidő November 17.
Üdv. B. Laci
Lpocak
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.15. 15:36

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.21. 09:55

Jövő hét végén Exotica, ne feledjétek!

Az AME is szervez egy nagy busszal kirándulást a bécsi kiállításra, erről bővebb információt Pasaréti Gyulánál lehet kapni a http://www.akvariummagazn.hu oldalon. Ha minden igaz 3000 ft körül lesz az útiköltség.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.22. 13:41

Üdv Exotica funok!

Egy kis anyagi segítséget nyújthat ez a kis jóváírás, ha kitöltjük és kinyomtatjuk,majd fizetésnél bemutatjuk a kasszánál. Mindenki 2 eurót spórolhat meg a belépőn, ha beírja a nevét, email címét az üresen hagyott helyekre. Ölég egyszerű ;)

http://www.terraristik.com/tb/zusendung ... =tier07_hp

Itt pedig a várható kiállítók térképbe rendezett listája, hogy senki ne tévedjen el...
http://www.htmw.at/en/home-mainmenu-47/ ... inmenu-167
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.23. 09:44

A szombati bécsi túrára még egy helyünk van a kocsiban.
Budapest - Bécs- Budapest útvonalon megyünk, kényelmes, nagy kombival......
Warrior + Olivér, Lpocak, Frettner...
Exotica után megyünk egy osztrák tenyésztőhöz is. Óriáskígyókat is tart, meg nyílméregbékákat.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.23. 12:16

Ejha!

Ha tudtok készítsetek képeket a tenyésztőnél és ne/leg főképp az óriáskígyójáról... :mrgreen: :lol:
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.23. 12:29

ugrosaska írta:Ejha!

Ha tudtok készítsetek képeket a tenyésztőnél és ne főképp az óriáskígyójáról... :mrgreen:

Mi bajod az óriáskígyókkal???? :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.23. 22:35

Frettner írta:Mi bajod az óriáskígyókkal???? :P


Talán az , h a legprecízebben előkészített vízben is rövid idő alatt megdöglenek és már ezalatt a pár perc alatt is képesek teljesen tönkretenni egy szép növényes aksit... :D
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.27. 18:28

Sziasztok!

Egy gyors élménybeszámoló, így frissen az Exoticáról hazatérve.
Akavarisztikai szempontból inkább nem értékelem mélyebben az eseményt, a tengeris része engem nem köt le, garnélák voltak, de tényleg elég silány minőségben és mennyiségben. Pár Sulawesi garnéla akadt mondjuk, de azok is vadonfogottak voltak Carola Schauéktól. Chris standját nem láttam, vagyis egy volt, ami talán az övé, de mindegy is, mert olyan állatok vannak akár egy hazai jobb díszállat kereskedésben is. Pár szebb növényes medencét azért szemügyre vettünk. Volt már jobb bécsi Exotica is.
Viszont ami tetszett az a terrarisztika, de sajnos az orchidea Mantisemre nem leltem rá. A növényes, orchideás standok szuperek voltak, nekünk jobban tetszett, mint a bp-i orchidea vásár. Szert is tettünk pár ritkaságra és tudtunk volna még mit választani...
Macskák nagyon brutálisak voltak, a kutyákkal együtt. Volt Kutya Vs. kisgyerek foci is betanított Border Colliekkal.
Egyszóval, aki csak az akvarisztika miatt ment el, az szerintem csalódott, de aki a háziállatokért-növényekért "alleszusammen" odavan, az találhatott begyűjteni valót.
Képeket remélem csinált valaki.
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.27. 22:06

Pontosan így látom az Exoticát, ahogy Sáska kolléga kifejtette. Nagyjából az volt amire számítottam, de rafináltan előtte meglátogattunk két akvarisztikai üzletet, hogy legyen értelme az egész utazásnak. Így a három helyszín, az út közbeni hosszas beszélgetéssel (Pistivel, Atával) már megérte a kiruccanás. Ha valaki esetleg szeretne egy hatalmas, szép, nyugati színvonalú, mindenvan boltot megtekinteni, akkor mindenképp látogassa meg a Shopping City Süd-ben található Mega Zoo-t, abban nem fog csalódni. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Exotica Bécs, 2010. ősz

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.27. 23:34

Ha valaki esetleg szeretne egy hatalmas, szép, nyugati színvonalú, mindenvan boltot megtekinteni, akkor mindenképp látogassa meg a Shopping City Süd-ben található Mega Zoo-t, abban nem fog csalódni.


Köszi az infót! Én is nagyon szívesen kimentem volna az Exoticára, de hát mi, családilag jövő hétvégén látogatjuk meg az adventi vásárt. Mivel eziránti érdeklődésem mérsékelt, gondoltam meglátogatok egy-két díszállat boltot, amíg az asszonyok nézelődnek :D
Ha esetleg tud valaki még olyan helyet, ahova érdemes ellátogatni, és a központban van, az nehogy visszatartsa az információt!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég