Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.04.12. 18:35

Akkor esetleg a JBL Crystal Profi 250 ?
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.13. 11:08

az az igazság hogy pont egy jbl cristalprofi i 80-as belsőt akarok lecserélni, mert 2-t próbáltam meg, de mindkettő hangos volt..lehet hogy csak nekem volt ilyen balszerencsém, de szívem szerint most egy ideig elkerülném a JBL szűrőket :) . . de nagyon köszönöm a segítséged! ;)

ezeken futottam most át. elsődleges szempont a hangerő (persze azért legyen jó a szűrő is), nagyon szivesen fogadnék tapasztalatokat/véleményeket velük kapcsolatban

Atman AT-3335 - 600 l/h
Eheim Classic 2213 - 440 l/h
Eheim Ecco 2232 - 300 l/h
Eheim Ecco Pro 130 - 500 l/h
Serafil Bioactive 130 - 300 l/h

köszi: d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.04.13. 14:15

sdani írta:az az igazság hogy pont egy jbl cristalprofi i 80-as belsőt akarok lecserélni, mert 2-t próbáltam meg, de mindkettő hangos volt..lehet hogy csak nekem volt ilyen balszerencsém, de szívem szerint most egy ideig elkerülném a JBL szűrőket :) . . de nagyon köszönöm a segítséged! ;)

ezeken futottam most át. elsődleges szempont a hangerő (persze azért legyen jó a szűrő is), nagyon szivesen fogadnék tapasztalatokat/véleményeket velük kapcsolatban

Atman AT-3335 - 600 l/h
Eheim Classic 2213 - 440 l/h
Eheim Ecco 2232 - 300 l/h
Eheim Ecco Pro 130 - 500 l/h
Serafil Bioactive 130 - 300 l/h

köszi: d

Az Eheim classicról azért lebeszélnélek ,ha mindenképp halk szűrőt szeretnél.
Nekem működik a garnélásban egy ilyen ,de ez azért a másik akvát szűrő Tetránál jóval hangosabb.
Az atman szinte JBL koppintás ,szóval ha előítéleteid vannak a JBL-el kapcsolatban, akkor ezt is kizárnám a sorból :).
A többi szűrő meg szerintem vízforgatásban marad alul a kívánalmakkal szemben-mondjuk én a növényes oldalról közelítem meg a kérdést- szóval olyan 500-700l/h vízhozamú szűrőben gondolkodnék.Az ecco-nak pl kicsi a szűrőtérfogata :P
Ez szerintem tuti választás: Eheim Professionel 2224 ;)
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.13. 15:01

Nemy írta:
sdani írta:az az igazság hogy pont egy jbl cristalprofi i 80-as belsőt akarok lecserélni, mert 2-t próbáltam meg, de mindkettő hangos volt..lehet hogy csak nekem volt ilyen balszerencsém, de szívem szerint most egy ideig elkerülném a JBL szűrőket :) . . de nagyon köszönöm a segítséged! ;)

ezeken futottam most át. elsődleges szempont a hangerő (persze azért legyen jó a szűrő is), nagyon szivesen fogadnék tapasztalatokat/véleményeket velük kapcsolatban

Atman AT-3335 - 600 l/h
Eheim Classic 2213 - 440 l/h
Eheim Ecco 2232 - 300 l/h
Eheim Ecco Pro 130 - 500 l/h
Serafil Bioactive 130 - 300 l/h

köszi: d

Az Eheim classicról azért lebeszélnélek ,ha mindenképp halk szűrőt szeretnél.
Nekem működik a garnélásban egy ilyen ,de ez azért a másik akvát szűrő Tetránál jóval hangosabb.
Az atman szinte JBL koppintás ,szóval ha előítéleteid vannak a JBL-el kapcsolatban, akkor ezt is kizárnám a sorból :).
A többi szűrő meg szerintem vízforgatásban marad alul a kívánalmakkal szemben-mondjuk én a növényes oldalról közelítem meg a kérdést- szóval olyan 500-700l/h vízhozamú szűrőben gondolkodnék.Az ecco-nak pl kicsi a szűrőtérfogata :P
Ez szerintem tuti választás: Eheim Professionel 2224 ;)



köszi az infókat! az atmant azért gondoltam, mert egy másik fórumon olvastam hogy halk. de most már kezdek inkább az eheim felé kacsingatni.
amúgy az ecco-k mennyire hangosak? a professionel termékek halkabbak?
mert mondjuk az ecco 2236 az 3,2 literes űrtartalommal 600 l/h-t hoz. és ezt még az ominózus üzlet is értékesíti.. viszont a professionel 2224-t pedig nem :(
szóval ha nem hangosabb az ecco, mint a professionel, akkor tök jó lenne

köszi Nemy! :)
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.13. 17:24

sdani írta:az az igazság hogy pont egy jbl cristalprofi i 80-as belsőt akarok lecserélni, mert 2-t próbáltam meg, de mindkettő hangos volt..lehet hogy csak nekem volt ilyen balszerencsém, de szívem szerint most egy ideig elkerülném a JBL szűrőket :) . ...


Szia Dani!

Le tudnád írni, hogy milyen értelemben volt hangos a jbl cristalprofi i 80?
Szörcsögött, rezgett, zörgött? Vagy csak búgott? Mondjuk egy átlagos számítógép tápventilátorának zajához képes mennyire volt hangos? Függött a zajszínt a lefojtástól vagy a levegő beoldástól? Esőztetővel használtad?

Köszi!

Gabo
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.13. 23:20

Szia!

a motorból jött/jön berregő hang, ami a probléma (a motorbúgás az minimális, nem zavaró.). a lefojtástól nem függ. a kifolyó a víz felszíne alatt van olyan másfél centivel, esőztetőt nem használok, de nem is a bubik a zavaróak

még az elsőt amikor megvettem levideóztam, ha érdekel itt egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=w8onbw-Aafo
ezt a darabot visszavittem, kaptam egy másikat, aminek ugyan ilyen hangja van csak mondjuk 20%-al halkabb. szóval még várok egy picit próbálok mellette aludni, de valószínű ezt is megpróbálom visszavinni, feltéve ha visszaveszik :)

//zárójelben azért megjegyzem van olyan, aki szerint ezek a típusok közül, és a hasonló árkategóriás nyugati termékek közül elég sok hibás, sok esetben vissza kell vinni. és hogy mondjuk a japán cuccokkal kevesebb gond van.//

mint említettem lehet hogy csak én vagyok ennyire balszerencsés, nem is csodálkoznék rajta. :D véleményt nem mondok a szűrőről, de ezután elkerülöm

üdv. d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.14. 08:29

sdani írta:Szia!

a motorból jött/jön berregő hang, ami a probléma (a motorbúgás az minimális, nem zavaró.). a lefojtástól nem függ. a kifolyó a víz felszíne alatt van olyan másfél centivel, esőztetőt nem használok, de nem is a bubik a zavaróak

még az elsőt amikor megvettem levideóztam, ha érdekel itt egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=w8onbw-Aafo
ezt a darabot visszavittem, kaptam egy másikat, aminek ugyan ilyen hangja van csak mondjuk 20%-al halkabb. szóval még várok egy picit próbálok mellette aludni, de valószínű ezt is megpróbálom visszavinni, feltéve ha visszaveszik :)

//zárójelben azért megjegyzem van olyan, aki szerint ezek a típusok közül, és a hasonló árkategóriás nyugati termékek közül elég sok hibás, sok esetben vissza kell vinni. és hogy mondjuk a japán cuccokkal kevesebb gond van.//

mint említettem lehet hogy csak én vagyok ennyire balszerencsés, nem is csodálkoznék rajta. :D véleményt nem mondok a szűrőről, de ezután elkerülöm

üdv. d

Nekem eheim 2008-as van ,szerintem halk,laptop ventije hangosabb.Viszont jövőhéten jön meg használtan az eheim 2234 ecco külső szűrőm ,azonnal be is állítom és akkor kiderül hogy az mennyire hangos!Majd írok róla!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.14. 09:34

sdani írta:… mint említettem lehet hogy csak én vagyok ennyire balszerencsés, nem is csodálkoznék rajta. :D véleményt nem mondok a szűrőről, de ezután elkerülöm.


Köszi a videót!
Azért kérdezősködöm, mert gyűjtöm az infokat a következő projektemhez, és ez a szűrő lett volna az egyik jelöltem. De így azt hiszem felejtős a dolog.
Egyébként nem vagy egyedül ezzel a problémával. Én is futottam köröket zajos szűrő miatt. Nincs is nagyobb "öröm", mint amikor éjfélkor állsz neki szűrőt cserélni, mert képtelen vagy aludni az új szűrő zajai miatt. ;)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.14. 10:55

myk74: tök jó, köszi, kiváncsian várom :)

Gabo: nincsmit, örülök, ha segített. hány literes aksiba szánnád? majd leírhatnád hogy mi mellett döntesz

üdv. d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.14. 21:23

sdani írta:...hány literes aksiba szánnád? majd leírhatnád hogy mi mellett döntesz


Még minden nagyon-nagyon képlékeny állapotban van. :)
Egy 60-80 liter körüli akváriumon töröm a fejem. CO2 nélküli, low tech, low light, (low cost ;) ) növényekkel telepakolt medencét szeretnék összehozni. Így a szűrőnek leginkább a víz mozgatása és a mechanikai szűrés lenne a feladata. Bár a magam részéről úgy érzem, némi plusz biológiai szűrés csak használ. Mivel egy kompakt megoldást szeretnék, így se akasztós, se külső szűrő nem igazán jöhet szóba.

A gyári megoldások közül a JBL CristalProfi i sorozat tetszett eddig a leginkább. Nem szembántó, jól eltűnik az akvárium sarkában. Talán még a Sera Fil 120 az amit el tudnék képzelni.
Amik még szimpatikusnak tűntek, azok a többrekeszes biológiai szűrők. De figyelembe véve, hogy egy low tech növényesben elsősorban a növények és a talaj végzi a szűrést, így ezek a megoldások túlzónak tűnnek és a hely kihasználásuk sem éppen optimális, az árcéduláról nem is beszélve.

De, mivel a csináld magad megoldások sem állnak távol tőlem, így megeshet, hogy inkább magam állítok össze egy szűrőrendszert. ;)
Egy ideig fontolgattam, hogy le kellene választani a leendő akvárium egy részét és ott kialakítani egy 3-4 rekeszes szűrő megoldást, de azóta módosultak az elképzeléseim. Ez ugyanolyan túlzó lenne, mint a fent említett gyári rekeszes bio szűrők.
Mostanában egy ennél egyszerűbb, kisebb léptékű megoldáson töröm a fejem. Csak az akvárium egyik sarkában alakítanám ki vagy helyezném el a szűrő dobozát, nem az egész szélességében. Felül egy túlfolyón jutna be a víz a dobozba. Így az úszó szennyeződések és a vízfelszíni nyálka eltávolítása, ami a mostani nanomnál is állandóan keseríti az életem, kapásból meg lenne oldva. Hogy vízben lebegő szennyeződésekkel se legyen gond, kicsit lejjebb is lenne még kialakítva néhány befolyó nyílás. Mivel nem egyetlen szűk résen áramlana a víz, így a szívóerő sem a halaknak, sem a garnéláknak nem okozna gondot. Ráadásul a több nyílásnak köszönhetően kisebb az eltömődés esélye is. A lefelé áramló víz előbb egy szivacs rétegen folyna át (előszűrés, plusz a lakók bejutásának megakadályozás), majd valamilyen jobb minőségű biológiai szűrőanyagon, végül egy finomabb szivacson vagy perlonvattán. A doboz aljában kialakított rekeszben lenne egy vízpumpa, ami a szűrésen átesett vizet szépen visszanyomja egy csövön és esőztetőn keresztül az akváriumba.
Ez tehát az elképzelés. Jelenleg azt próbálom felmérni, hogy megvalósítható-e. Amit mindenképpen problémásnak érzek az az, hogy nehéz lesz az áramláson állítani, mivel a pumpa lent csücsül a szűrőanyagok alatt. Így lehet, hogy egy feljebb elhelyezett powerhead jellegű megoldás lesz a nyerő. Szóval van még mit finomítani az egészen... :|
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég