Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.31. 17:30

A biolabdát és a Tetra gyűrűket is egy jobb minőségű gyűrűre cserélném. De számos jó minőségű biológiai töltetet lehet kapni az ismert márkáktól. A biolabdákkal az a baj, hogy jóval kisebb felületet tudnak biztosítani, mint mondjuk a gyűrű. Ha egy hatalmas szűrőkaváriumot töltenénk fel a labdákkal akkor még ok lenne, de ekkora térfogatnál pazarlásnak tartom, illetve a hely rossz kihasználásának. A tetra gyűrűnek is az a baja, ami szemmel is jól látszik, hogy nem elég porózusak, amiből megint a nem kielégítő biológiai felületre lehet következtetni. Sajnos elég nehéz a különbségeket mérni, de ha eleve jobb minőséget használunk, akkor már az elején optimalizáltuk ezt a tényezőt is. Nem mondom, hogy a gyárival nem lenne jó, de engem és még elég sok embert nem győz meg. De persze itt is fontos, hogy mekkora lebontást szeretnénk a szűrővel végezni. Ha kevesebb a bomló anyag, akkor nyilván a kisebb kapacitás is elég, de jobb a legrosszabbra készülni és így a szűrést is a lehető legjobbra kell megcsinálni. Priviben megírom, hogy hol tudsz venni jobb, adott esetben nem drága szűrőanyagot.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.31. 17:37

Levinen írta:A biolabdát és a Tetra gyűrűket is egy jobb minőségű gyűrűre cserélném. De számos jó minőségű biológiai töltetet lehet kapni az ismert márkáktól. A biolabdákkal az a baj, hogy jóval kisebb felületet tudnak biztosítani, mint mondjuk a gyűrű. Ha egy hatalmas szűrőkaváriumot töltenénk fel a labdákkal akkor még ok lenne, de ekkora térfogatnál pazarlásnak tartom, illetve a hely rossz kihasználásának. A tetra gyűrűnek is az a baja, ami szemmel is jól látszik, hogy nem elég porózusak, amiből megint a nem kielégítő biológiai felületre lehet következtetni. Sajnos elég nehéz a különbségeket mérni, de ha eleve jobb minőséget használunk, akkor már az elején optimalizáltuk ezt a tényezőt is. Nem mondom, hogy a gyárival nem lenne jó, de engem és még elég sok embert nem győz meg. De persze itt is fontos, hogy mekkora lebontást szeretnénk a szűrővel végezni. Ha kevesebb a bomló anyag, akkor nyilván a kisebb kapacitás is elég, de jobb a legrosszabbra készülni és így a szűrést is a lehető legjobbra kell megcsinálni. Priviben megírom, hogy hol tudsz venni jobb, adott esetben nem drága szűrőanyagot.

Köszönöm szépen az információt!Még egy kérdés!Szerintetek ha valami baja van a garanciát hogy tudom érvényesíteni?Amilyen szerencsém van ,biztos nem menne sokáig! :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.31. 17:39

myk74 írta:
Levinen írta:A biolabdát és a Tetra gyűrűket is egy jobb minőségű gyűrűre cserélném. De számos jó minőségű biológiai töltetet lehet kapni az ismert márkáktól. A biolabdákkal az a baj, hogy jóval kisebb felületet tudnak biztosítani, mint mondjuk a gyűrű. Ha egy hatalmas szűrőkaváriumot töltenénk fel a labdákkal akkor még ok lenne, de ekkora térfogatnál pazarlásnak tartom, illetve a hely rossz kihasználásának. A tetra gyűrűnek is az a baja, ami szemmel is jól látszik, hogy nem elég porózusak, amiből megint a nem kielégítő biológiai felületre lehet következtetni. Sajnos elég nehéz a különbségeket mérni, de ha eleve jobb minőséget használunk, akkor már az elején optimalizáltuk ezt a tényezőt is. Nem mondom, hogy a gyárival nem lenne jó, de engem és még elég sok embert nem győz meg. De persze itt is fontos, hogy mekkora lebontást szeretnénk a szűrővel végezni. Ha kevesebb a bomló anyag, akkor nyilván a kisebb kapacitás is elég, de jobb a legrosszabbra készülni és így a szűrést is a lehető legjobbra kell megcsinálni. Priviben megírom, hogy hol tudsz venni jobb, adott esetben nem drága szűrőanyagot.

Köszönöm szépen az információt!Még egy kérdés!Szerintetek ha valami baja van a garanciát hogy tudom érvényesíteni?Amilyen szerencsém van ,biztos nem menne sokáig! :mrgreen:


Ez a gyenge pontja a külföldi vásárlásnak. A garancia érvényesítésével ne nagyon számolj. Esetleg a forgalmazónak írhatsz egy erre irányuló kérdést, hogy esetleg mi a megoldás. Szerintem a haza forgalmazó nem fogja garanciába megoldani az esetleges hibát.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.01. 20:05

Na vettem egy használt Eheim 2234-et.Ilyen:http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320676309984
Hülyeséget csínáltam?Nekem szimpatikus!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.01. 20:45

Jó ez!!! Ahogy nézem mindene megvan. Mondjuk azt nem irja, hogy szállítana Magyarországra - nur Deutschland - de gondolom ezt letisztáztad vele.
Arra a reduktorra én is lecsaptam volna. Ha nem kell, gondolj rám ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.01. 21:01

Frettner írta:Jó ez!!! Ahogy nézem mindene megvan. Mondjuk azt nem irja, hogy szállítana Magyarországra - nur Deutschland - de gondolom ezt letisztáztad vele.
Arra a reduktorra én is lecsaptam volna. Ha nem kell, gondolj rám ;)

Barátom kint dolgozik,és hozzá rendeltem!Ő majd haza hozza 3hét múlva!+9euro a posta :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.02. 09:53

myk74 írta:
Frettner írta:
Arra a reduktorra én is lecsaptam volna. Ha nem kell, gondolj rám ;)


OK!
Azt sem tudom mire való az a reduktor,meg az utolsó képen az a szerkezet mi lehet?Valamilyen mulmozó,vagy nem is tudom én!Az üzembe helyezéssel leszek gondban,de már a hivatalos oldalról letöltöttem a használati utasítást!Majd lesz valahogy!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.04.02. 16:44

A reduktor = nyomáscsökkentővel. A CO2 palackhoz kell, hogy a palackban uralkodó kb. 50 bar-os nyomást 1-2 bar-ra csökkentsd.
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.02. 17:25

Ramen írta:A reduktor = nyomáscsökkentővel. A CO2 palackhoz kell, hogy a palackban uralkodó kb. 50 bar-os nyomást 1-2 bar-ra csökkentsd.

Köszönöm!Sokat tanul itt az ember, a segítőkész tagoknak hála! ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.03. 08:57

Az valóban mulmozó, az üzembehelyezés miatt meg ne izgúlj sima ügy! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron