Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.22. 15:59

Üdv Mindenkinek.
Kb egy hete tértem rá garnélák tartására néhány neon társaságában.
Levegő pumpás szivacsszűrőt + miután még nincsenek kis garnik eheim 2008 belső szűrőt üzemeltetek, melyre házilag egy esőztetőt készítettem, teljesítményét igy visszafogva a 35 l-es aksiban.
Tervezek egy külső szűrőt helyettük beállítani a későbbiekben , már a térkihasználás miatt is, nem beszélve a remélhetően efektívvebb biologiai szűrésről , egy Eheim 2211-re gondoltam.......
Szerintetek ezen kűlső szűrő mellett milyen gyakori vizcsere szükséges? - jelenleg hetente cserélek 50%-ot-
Van e értelme külső szűrőnek egyáltalán ,ha e mellett is hetente szükéseges a vizcsre........Vagy érdemesebb lenni eleve egy nagyobb szürő térfogatu külső szűrőt beállítani?
Ha van valamilyen tanácsotok, előre is köszi !
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.22. 17:33

arthymus írta:Üdv Mindenkinek.
Kb egy hete tértem rá garnélák tartására néhány neon társaságában.
Levegő pumpás szivacsszűrőt + miután még nincsenek kis garnik eheim 2008 belső szűrőt üzemeltetek, melyre házilag egy esőztetőt készítettem, teljesítményét igy visszafogva a 35 l-es aksiban.
Tervezek egy külső szűrőt helyettük beállítani a későbbiekben , már a térkihasználás miatt is, nem beszélve a remélhetően efektívvebb biologiai szűrésről , egy Eheim 2211-re gondoltam.......
Szerintetek ezen kűlső szűrő mellett milyen gyakori vizcsere szükséges? - jelenleg hetente cserélek 50%-ot-
Van e értelme külső szűrőnek egyáltalán ,ha e mellett is hetente szükéseges a vizcsre........Vagy érdemesebb lenni eleve egy nagyobb szürő térfogatu külső szűrőt beállítani?
Ha van valamilyen tanácsotok, előre is köszi !

Tudnál egy képet csínálni az esőztetőről?Erre a modellre nehéz bármit is fabrikálni.Köszi!Szerintem heti 50%-os vízcserénél elég egy szivacsszűrő is,vagy egy matten.Ha nem akarsz látni semmilyen szűrőt az akiban akkor szerintem jó választás az eheim 2211.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.23. 11:00

Valóban nincs eheim 2008-ra esőztető- én legalább is nem találtam-, de véletlenul találtam otthon egy színében , anyagában is hasonló U keresztmetszetű kb 20 cm-es csövet, mely a belső szűrő kimenetének alsó legnagyobb nyillásába majdnem bele is fért - a felső kisebb nyilást le zártam egy gumis boros dugó darabbal-, csak kicsit kelet alakítani: gáztüzhely felett óvatosan a cső végét megolvasztottam, a meglágyult műanyagból kisolóval amennyit kellet kivágtam, és még meleg, képlékeny állapotban a kimeneti nyilásba beszuszakoltam-- ezt a feji részt a szűrőről le lehet venni, így belülről amíg még nem hult vissza a műanyak széthuztam a száját hogy ne tudjon kicsuszni, a cső oldalára kb cm-ként furtam pár lyukat, ill a cső másik végét a maradék boros dugó darabbal lezártam...ahhoz képest hogy 10 percig tartott elkészíteni egész jó lett.... a vízáramlat sokkal kisebb lett, vszont láthatóan szépen kapkodja befelé a törmelékeket........majd feltszek róla egy képet..........

más: Csak külső szűrő használata melett ( pl Eheim 2211 ) milyen gyakran kell vizcserét végezni egy 35l akiban szerintetek......, mert ha ugyanugy kell mint belső szívacsszűrés mellett, akkor nem sok értelme van, egyedül a hely kihasználását javítja........
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.26. 07:09

arthymus írta: más: Csak külső szűrő használata melett ( pl Eheim 2211 ) milyen gyakran kell vizcserét végezni egy 35l akiban szerintetek......, mert ha ugyanugy kell mint belső szívacsszűrés mellett, akkor nem sok értelme van, egyedül a hely kihasználását javítja........


Először is üdv a fórumon, meg a garnélázás világában. Egy rövid bemutatkozót majd légyszi ejts meg a megfelelő helyen ;).
A kérdés, ez a szűrő már megvan, vagy ilyet tervezel venni, mert akkor inkább a nagyobb testvért javaslom, a 2213-ast. Nincs nagy árkülönbség. Igaz nagyobb lenne a flow, de lelehetne valahogy csökkenteni. De ha később egy nagyobb akváriumot szeretnél jól jöhet, hogy nem kell másik szűrőre beruházni, mert ez 50 literes akváriumig tökéletesen megfelel.
Ami a vízcserét illeti talajfüggő, de az első két-három hétben sűrűbben kell, utána lehet a heti egyszeri. Szerintem egy ekkora akváriumnál nem olyan nagy feladat. Természetesen megfelelő szűrőtöltet elengedhetetlen.
Egyébként nem lehet összehasonlítani egy külső szűrővel üzemeltetett akváriumot egy belső szűrőssel. Ha jó a töltet, kialakult a bacikultúra akkor kristálytiszta a víz.
Még annyi, hogy most is heti egyszerit végzel. Bemutathatnád az akváriumot a megfelelő topicban, és akkor megtudhatnánk mennyi növény van benne, tápozol e, stb, ami esetleg befolyásolhatja a vízcsere intenzitását.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.28. 20:35

dobti írta:
arthymus írta:más: Csak külső szűrő használata melett ( pl Eheim 2211 ) milyen gyakran kell vizcserét végezni egy 35l akiban szerintetek......, mert ha ugyanugy kell mint belső szívacsszűrés mellett, akkor nem sok értelme van, egyedül a hely kihasználását javítja........


Először is üdv a fórumon, meg a garnélázás világában. Egy rövid bemutatkozót majd légyszi ejts meg a megfelelő helyen ;).
A kérdés, ez a szűrő már megvan, vagy ilyet tervezel venni, mert akkor inkább a nagyobb testvért javaslom, a 2213-ast. Nincs nagy árkülönbség. Igaz nagyobb lenne a flow, de lelehetne valahogy csökkenteni. De ha később egy nagyobb akváriumot szeretnél jól jöhet, hogy nem kell másik szűrőre beruházni, mert ez 50 literes akváriumig tökéletesen megfelel.
Ami a vízcserét illeti talajfüggő, de az első két-három hétben sűrűbben kell, utána lehet a heti egyszeri. Szerintem egy ekkora akváriumnál nem olyan nagy feladat. Természetesen megfelelő szűrőtöltet elengedhetetlen.
Egyébként nem lehet összehasonlítani egy külső szűrővel üzemeltetett akváriumot egy belső szűrőssel. Ha jó a töltet, kialakult a bacikultúra akkor kristálytiszta a víz.
Még annyi, hogy most is heti egyszerit végzel. Bemutathatnád az akváriumot a megfelelő topicban, és akkor megtudhatnánk mennyi növény van benne, tápozol e, stb, ami esetleg befolyásolhatja a vízcsere intenzitását.





Üdv Dobti! én köszönöm a lehetőséget.... :D
utánna számolva sokat írtam : maga az aki 35 l , de ebből leszámolva csak netto 30 l marad. Nem csinál túl nagy sodrást a 2213 eheim ? Jelenleg eheim 2008 belső szűrő + 1 légbubis szivacsszűrő megy.
A 2211 -hez képest mindenféleképpen szimpatikusabb a nagyobb szűrőtérfogat ( 3l ) , csak a nagyobb flowtól tartok.
Igaz, hogy le lehet fojtani , no meg nyilván esőztetővel menne, de ha lefojtunk nyomó ágon egy külső szűrőt, nem nyomja szét a tömítéseket, vagy nem vágja haza a motort?
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.28. 21:29

Segítség!Szerintetek ez megér 7000ft-ot?54literbe gondolom jó,meg helyben van,de nem igazán tudok dönteni.Képek alapján észrevételek? Köszönöm
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1449249871
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.28. 21:39

myk74 írta:Segítség!Szerintetek ez megér 7000ft-ot?54literbe gondolom jó,meg helyben van,de nem igazán tudok dönteni.Képek alapján észrevételek? Köszönöm http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1449249871

A képek alapján elég patent állapotban van, ha jól látom 1993as évjáratú a szűrő, de ezek bírják a strapát. Ha jól látom akkor Tetratec csövek vannak hozzá. Ami hiányzik: egy könyökidom (csak egy van), nincs se esőztető, se lillypipe szerű műanyag, nem látok se beszívócsonkot/kosarat, se hozzá tartozó csövet. Szóval rögtön nem tudnád üzembe helyezni, nincs tele szűrőanyaggal erre is gondolnod kell. Kérdéses megéri-e. Te döntesz :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.28. 21:46

Köszönöm!Ezért kértem a tanácsot a profiktól,mert én ezeket nem venném észre,meg nem is értek hozzá!Ennyi elég volt hogy ne vegyem meg!Olcsó húsnak híg a leve!Várok még.Mégegyszer köszi! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.28. 21:52

myk74 írta:Köszönöm!Ezért kértem a tanácsot a profiktól,mert én ezeket nem venném észre,meg nem is értek hozzá!Ennyi elég volt hogy ne vegyem meg!Olcsó húsnak híg a leve!Várok még.Mégegyszer köszi! :D
Igazán nincsmit, amúgy nem vagyok profi, csak figyelek :D Ilyenkor célszerű összehasonlítani a "gyári doboz" tartalmával, és akkor rögtön látszik hol hibádzik, vajon miért ilyen olcsó.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.30. 13:23

Két lehetőség(na jó 3, a matten még nincsen elvetve) maradt a tarsolyomban,hogy megoldjam az 54literes aki szűrését!Eheim 2213 használt ,mindennel együtt(töltet,csövek,könyök,tartály,esőztető csak be kell szerelni)12000ft+posta1050ft vagy új Atman AT-3335 szivacs és perlonvatta töltet 15650ft ingyen posta,kerámia gyűrüt vagy valami hasonlót kell vennem hozzá.Tudom az eheim nagyon megbízható meg amit kinéztem korrekt akvarista eladótól való,de az atman ára nagyon csábító,4év gari és elég jókat mondanak róla!Vélemények?Köszönöm :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég