Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.29. 01:19

warrior71 írta:Hát csak egy ilyen képet sikerült csinálnom róla de a lényeg látszik rajta. Így a szűrő alá bemászó garnélák tutira kitalálnak egy kis levegő rásegítéssel :) .


Kép



ja már logikus!köszi!
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.30. 13:15

Új akvárium indításakor én is gondolkodtam a talajszűrőn, de elvetettem, arra gondolva hogy a beszórt apróbb eleséget, ásványi porokat, ivadék tápot mind leszippantja a szűrés. A gyakorlatban nincs ezzel gond?
A mulm összegyűlik az alján vagy azt is visszaforgatja?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.30. 13:22

egedzs írta:Új akvárium indításakor én is gondolkodtam a talajszűrőn, de elvetettem, arra gondolva hogy a beszórt apróbb eleséget, ásványi porokat, ivadék tápot mind leszippantja a szűrés. A gyakorlatban nincs ezzel gond?
A mulm összegyűlik az alján vagy azt is visszaforgatja?



Hello!

Én alapban ugy szoktam etetni,hogy a kaját a tebanglevélre dobom rá,és akkor látom is,hogy el fogy e vagy sem.
Ez főleg a spirulinánál jó mert az egyből szétporlad tuti sok jutna a talajba ,ha nem igy tennék!
De a kérdésed a szűrővel kapcsolatos.
Mivel jár a talajon keresztül a víz,az ott lakó bacik megzabálnak mindent !
De még én se próbáltam még csak msot került bele az aksiba,építés alatt!
Én ahol láttam használatban,ott kristálytiszta vízet dobott vissza.Ebből gondolom,hogy jó!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.30. 16:50

Igen így van! A vastag talajréteg és a rengeteg baktérium mindent kiszűr :) . A víz kristálytiszta marad. Viszont én is a tebang levélre teszem a kaját bár a nagy tülekedésben valahogy mindig lecibálják róla :) . Az ásványi por meg megy ahová megy.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.08.31. 16:40

Talajszűrővel kombinált már valaki talajfűtést?
Mi a véleményetek az alábbi oldalon található talajszűrőről?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.31. 18:01

Halihó!

No most rűköttem,hogy nekem a talajszűrőm másabb mint frettneré vagy warrioré és ha ki is vágom ott ahol jön fel a víz nem vagyok előrébb,mert nekem a kis nényzetlapoknak a széle is rácsos!Vagy beváok minden hol egy darabot, de szerintem nem célszerű, vagy mit szóltok,hogyha egy szúnyoghálót terítek a talaj és a talajszűrő köz?

Várom a véleményeket vagy egyébb ötleteket!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.01. 09:05

xman írta:Halihó!

No most rűköttem,hogy nekem a talajszűrőm másabb mint frettneré vagy warrioré és ha ki is vágom ott ahol jön fel a víz nem vagyok előrébb,mert nekem a kis nényzetlapoknak a széle is rácsos!Vagy beváok minden hol egy darabot, de szerintem nem célszerű, vagy mit szóltok,hogyha egy szúnyoghálót terítek a talaj és a talajszűrő köz?

Várom a véleményeket vagy egyébb ötleteket!

Norbi

Norbi, ha akarnak, úgyis lemásznak. Mit nekik egy szúnyogháló... A luk azért kell, hogy fel is tudjanak jönni, akkor is ha ott lent szép nagyra növekednek a mulmban.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.01. 19:40

Szia Dezső!

Igen azt értem,hogy mért kell a luk!
Csak,nekem a talajszűrőm az a toldalékrácsok oldalsó részénél is rácsos,tehát nem tudnak közlekedni alatta csak egy egy rácsnál ahova kerültek!
Ha kivágnék mindegyikből egy darabot akkor meg veszítene jelentősen a tartásából a műanyag:S...

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Matten Vs. Talajszűrő

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.02. 09:46

Matten és Talajszűrő között gondolkozom, nemtom, melyik lenne jobb, egyszerűbb, olcsóbb.
Mindkettővel vannak fenntartásaim, de szeretnék a sima szivacsszűrőnél valami hatékonyabbat.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Matten Vs. Talajszűrő

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.02. 09:50

TRK írta:Matten és Talajszűrő között gondolkozom, nemtom, melyik lenne jobb, egyszerűbb, olcsóbb.
Mindkettővel vannak fenntartásaim, de szeretnék a sima szivacsszűrőnél valami hatékonyabbat.


Ezen én is elgondolkodtam... Végülis a matten mellett döntöttem, de nálam az ár volt jelen esetben a döntő tényező, nálam kb. a fele volt az ára a mattennek, mint a talajszűrőnek lett volna.

Viszont sokan vannak, akik a talajszűrőre esküsznek.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég