Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.14. 21:42

Nem jöhetnek szóba az Eheim belső szűrői? Nekem van/volt PickUp 2010 egy 140 literes akváriumban, és amikor alul volt telepítve elég korrektül ellátta a feladatát. Halk volt, a tisztítása picit macerás, de ez igaz az összes belső szűrőre. Ha ki akarod venni, akkor a matéria visszaesik az akváriumba, én ezt úgy oldottam meg, hogy egy zacskót húztam rá, és voila'. Amúgy csak most, hogy beüzemeltem a külső szűrőmet vettem ki, eddig jól funkcionált.
Az eheim powerline belső szűrők meg asszem "rekeszesek" így azokat lehet bővíteni modulokkal. Az is lehet egy opció akár...
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.15. 18:59

stevo írta: Halk volt, a tisztítása picit macerás, de ez igaz az összes belső szűrőre. Ha ki akarod venni, akkor a matéria visszaesik az akváriumba...


Tanulmányozgatom a gyári szűrők megoldásait, ha másért nem, „kölcsönvehető” ötletekért. ;)
A legtöbbnél két olyan problémát látok, ami engem eléggé zavar.
Az egyik, amit te is írtál, hogy macera a karbantartásuk. Ki kell venni, szét kell szedni az egészet, ha bármit takarítani szeretnél. Így nehéz az akvárium „természetes” részévé tenni őket. Nem lehet dekorral körbeépíteni vagy mohafal mögé rejteni. Pláne ha még a formája is olyan, mintha egy sci-fi film kelléke lenne. ;)
A másik, hogy a legtöbb esetben inci-finci falatnyi szivacsokkal akarják megoldani a szűrést. (Tisztelet a kivételnek) Az egyik szűrőnél egyenesen azt írja, hogy cseréld hetente az előszűrő anyagot! És persze csak a saját betétjét rakd bele. (Más nem is passzolna a lehetetlen formájú rekeszbe.) Egy ilyen pici szűrőfelületet édes-kevésnek érzek. Másrészt eléggé lehúzás szaga van a dolognak.
A legtöbb esetben pedig egyáltalán nem nevezném garnéla biztosnak a szűrők kialakítását.

Persze lehet, hogy csak én vagyok túl kritikus… :roll:
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.15. 19:54

Hát lassan én is új alapokra helyezem az akvarizálást.....
Bevezetem a japán módszert, 55-65 literes akváriumok, Eheim classic 2211 szűrők, és AN vagy Shirakura talaj, kevés növény, az is csak moha. ....
Hiába, csak a külső szűrő az igazi....
35 x 50 x 35 -ös aki elfér a nappaliban 12 db. Alá meg 12 db szűrő.... már gyűjtöm rá a pénzt ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Zumi » 2011.04.15. 21:02

Próbálom Én is megálmodni a a legjobb szűrést.Nekem a talaj szűrők tűnnek a legszimpatikusabbaknak.
1.Szép marad az akvárium.
2. Garnélás méretekben lehetne légpumpával üzemeltetni.(30-50 liter)
3.Így viszonylag olcsó,igaz amit spórolunk a motorokon,azt elveszítjük a minőségi talajon.
Habár a jó talajt vehetjük,alapfelszerelésnek. ;)
Zumi
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.09. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.22. 09:45

Megjött a külső szűrőm.(ecco 2234)Egy takarítás ráférne,pláne a rotor környékére.Ecetes vízre gondoltam,meg van fogkefém csak halazásra!Jó lesz?Vagy van valami más,vagy csak sima víz?A csöveket is ki kell pucolni,de nincsen cső tisztító kefém,venni már nem tudok,időm meg most lenne takarítani,valami ötlet?Mert simán öblítve nem jön ki a cucc belőle. :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: nelo1 » 2011.04.22. 10:28

Szia myk74.
Csöveket áttakarítani a legolcsóbb megoldás szerintem:fűkasza damiljából megfelelő hossz, végére szivacs kötözve.
Azért előtte célszerű beáztatni szerintem.A rotor környékére meg beáztatás után ecetes víz fülpiszkáló kombót ajánlom.
Majd alapos öblítés!!!!!
Üdv.
nelo1
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.11.18. 16:12

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.22. 11:01

nelo1 írta:Szia myk74.
Csöveket áttakarítani a legolcsóbb megoldás szerintem:fűkasza damiljából megfelelő hossz, végére szivacs kötözve.
Azért előtte célszerű beáztatni szerintem.A rotor környékére meg beáztatás után ecetes víz fülpiszkáló kombót ajánlom.
Majd alapos öblítés!!!!!
Üdv.

Áh.Ez eszembe sem jutott.Köszi.Van jó erős horgász damilom meg szivacsom is itthon,azzal meg is próbálom!Gondolom a fejrészt csak egy pár cm-es vízbe áztassam be, hogy nehogy kárt okazzak a fej belsejében?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.23. 10:35

A szűrőanyag tartó rekeszekbe a szűrőanyagokat meddig kell megpakolni?3/4-ig vagy csurig?Illetve a kék előszűrő szivacs lapból tegyek 2db-ot a rekeszbe vagy elég az egy?A szivacslap vastagsága kb a szűrőanyagtartó rekesz harmada.

Szűrőanyagok elrendezése:Alsó rekesz kék szivacs,középső rekesz sera siporax,felső rekesz valami(ide mit tegyek?)? + sera perlonvatta,vagy csak elég a perlon?
Bocs a sok kérdésért soha nem volt külső szűrőm!És most a célegyenesben vagyok. :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.24. 14:18

Ha a külsőszűröm kinyomó ága 9/12-es akkor 9/12-es esőztető kell nekem?Mivel tudom a kettőt összekötni?Valamilyen csőtoldót még be kell szereznem,vagy elég egy gumicső darab? :D Köszi a sok segítséget!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.24. 14:58

myk74 írta:Ha a külsőszűröm kinyomó ága 9/12-es akkor 9/12-es esőztető kell nekem?Mivel tudom a kettőt összekötni?Valamilyen csőtoldót még be kell szereznem,vagy elég egy gumicső darab? :D Köszi a sok segítséget!

Ezen a képen látszik majdnem minden alkatrész (pont az esőztető nem :)). Amúgy nem muszáj esőztetőt rákötnöd, van egyéb megoldás is. Például a lillypipe (tölcsérszerű műanyag elem). Személy szerint én utóbbit ajánlanám, sokkal jobb és természetesebb áramlást kelt.
Kép
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég