Mattenfilter

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.08.29. 22:12

Upsz, ezt elfelejtettem, csak az általános mattenhez írtam. Viszont akkor vékonyabb is elég lehet.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.29. 22:26

Ezt hogy működteti a levegő? Egyszerűen nem tudom kivenni a hátsó képből.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.29. 22:57

taksoft írta:Upsz, ezt elfelejtettem, csak az általános mattenhez írtam. Viszont akkor vékonyabb is elég lehet.


Minél finomabb, azaz minél sűrűbb a szivacs, annál jobb. Vagy TM30as vagy TM45 ös, nekem ha jól tudom TM30 van, és 3cm vastagságút használok.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.29. 23:00

Dzsolo írta:Ezt hogy működteti a levegő? Egyszerűen nem tudom kivenni a hátsó képből.


A levegőpumpa (vagy a motoros pumpa) által keltett vízmozgás miatt kering a víz az akváriumban, de itt találsz róla egy részletes magyar nyelvű leírást:

http://diszkosz.hu/modules.php?name=New ... int&sid=72
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 16:58

szentgyo írta:
Minél finomabb, azaz minél sűrűbb a szivacs, annál jobb. Vagy TM30as vagy TM45 ös, nekem ha jól tudom TM30 van, és 3cm vastagságút használok.


Te milyen műanyag csövet használsz, hány millimétereset, és te hajlítottad meg vagy alapból meg volt hajlítva? gondolom alulról belevezetem a légpumpa csövét és már működik is (elolvastam a linken a dolgokat a képet is megnéztem)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.01. 11:17

Ma megyek venni szivacsot, ha jól látom senki nem rögzíti, csak nagyobbat vesz a kelleténél és behajlítja, de így nem borul el? A másik kérdésem az lenne, hogy úgy látom mindenki szinte a cső hajlatánál csatlakoztatja be a levegőt én arra gondoltam hogy lejjebb vezetném be mert úgy talán könnyebben mozgatná a vizet, vélemény? A leírtak alapján arra gondoltam hogy TM-30 vagy TM45, 3-4cm vastagot vennék belőle, remélem jól gondolom.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.01. 11:32

Dzsolo írta:Ma megyek venni szivacsot, ha jól látom senki nem rögzíti, csak nagyobbat vesz a kelleténél és behajlítja, de így nem borul el? A másik kérdésem az lenne, hogy úgy látom mindenki szinte a cső hajlatánál csatlakoztatja be a levegőt én arra gondoltam hogy lejjebb vezetném be mert úgy talán könnyebben mozgatná a vizet, vélemény? A leírtak alapján arra gondoltam hogy TM-30 vagy TM45, 3-4cm vastagot vennék belőle, remélem jól gondolom.


Én így csináltam, hogy csak meghajlítottam a szivacsot, szerintem elég jól rögzül, eleinte kicsit küzdeni kellett, hogy lent maradjon a szivacs a benne lévő sok levegő miatt, de ez a későbbiekben már nem gond. Viszont sokan úgy csinálják, hogy egy-egy sínt csinálnak neki, és abba szorítják bele, így azért biztonságosabb.

A levegőcsövet én is a hajlathoz csatlakoztattam. Nálam 3cm-s TM30 as van, ha minden igaz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.01. 11:47

Villanyszerelési boltban lehet kapni kábelcsatornát. Van lapos fajta is belõle, a méreteket nem tudom. a tetejét lepattintva lapos U profilt kapsz, amibe a méreténél picit szélesebb szivacsot lehet rögzíteni. A kábelcsatorna PVC-bõl van, jól ragasztható (önmagához). Ha nagy a szivacs, akkor érdemes valami távtartóval a közepét megtámasztani, ahogy nõ rajta a kosz és a baktériumréteg, úgy dugul, és a nyomás benyomhatja a közepét. Kisebb méreteknél ez nem fordul elõ, csak ha nagyon nagy a vízszint-különbség elõtte és mögötte.
Lehet vékony üveglapokból is csinálni sínt neki, azt jól lehet az akváriumhoz ragasztani, viszont nehezen bontható.

De kis méreteknél a legegyszerûbb, amit Szentgyo írt, simán beszorítani az üvegfalak közé.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.01. 12:15

taksoft írta:Villanyszerelési boltban lehet kapni kábelcsatornát. Van lapos fajta is belõle, a méreteket nem tudom. a tetejét lepattintva lapos U profilt kapsz, amibe a méreténél picit szélesebb szivacsot lehet rögzíteni. A kábelcsatorna PVC-bõl van, jól ragasztható (önmagához). Ha nagy a szivacs, akkor érdemes valami távtartóval a közepét megtámasztani, ahogy nõ rajta a kosz és a baktériumréteg, úgy dugul, és a nyomás benyomhatja a közepét. Kisebb méreteknél ez nem fordul elõ, csak ha nagyon nagy a vízszint-különbség elõtte és mögötte.
Lehet vékony üveglapokból is csinálni sínt neki, azt jól lehet az akváriumhoz ragasztani, viszont nehezen bontható.

De kis méreteknél a legegyszerûbb, amit Szentgyo írt, simán beszorítani az üvegfalak közé.


köszönöm a gyors válaszokat, akkor első körbe beszorítom :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.01. 22:31

Milyen csövet érdemes használni? A villanyszerelési boltokban kaphatóból nem oldódhatnak ki káros anyagok? Nem pont erre tervezték őket...
Szivacsot honnét legérdemesebb beszerezni?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron