Mattenfilter

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.23. 20:22

myk74 írta:
Roy írta:Én is hasonlót tervezek(holnap ha minden igaz kész is lesz) a kis belső szűrőn rajta akarom hagyni a házat mert akkor alulról szív, ezzel is "messzebb" vagyok a kiömlő nyílástól. Az áramlást kell még belőni, hogy ne legyen túl nagy, de azért jó legyen :)

Remélem dokumentálod ?Köszönöm!


Elkészült a mű. T45-ös szivacsot használtam, ez a legsűrűbb ami itthon volt. Hál istennek jó nagy táblában volt így méretre szabhattam, jól beszorítva az oldalfalak közé. Egyedül a magassága nem elég, most vízszintig van, így még majd kell valamilyen sufnituning hogy ne okozzon ez gondot. A kivezetőcsőt elég fentre tettem ami szerencsés ötlet lett utólag, mivel elég nagy a sodrás emiatt esőztetőt is fel kell majd szerelni. Pedig csak egy kis 200l/h névleges teljesítményű kínai csoda dolgozik benne. Mivel ADA ment alá van időm még rendezgetni... Lehet hogy a sodrás nagysága miatt lecserélődik a pumpa és csak levegőcsős pipa kerül bele. Az nem kevés teljesítménynek? A régi-régi szivacsszűrő (ciklon korabeli: zöld tető és alj fehér műanyag rácsszerű középrész, emlékszik rá valaki? :) ) üvegpipája jó lehet erre a célra?
fotót teszek fel nemsoká
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.23. 22:30

hát elég gyalázatosan sikerültek a képek így csak kettővel rontom az összképet:

Kép

Kép

Az elsőn látszik hogy elég necces a vízszint, vagy lejjebb engedem ha lesznek benne garnélák vagy várok ötletet :)
A másodikon meg az látszik hogy elég erős a sodrás azaz vagy a "hosszabbítót" kell levenni vagy esőztetőt rárakni vagy levegőcsőre váltani.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.01. 13:05

Kis hazánkban tud valaki ilyen fekete szivacsról!Nagyon jól néz ki,és jól mutatna rajta pl jávaimoha,meg a garnik is!
Kép
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.03.01. 20:49

Kép "javítas"

Kép

Kép

Az elsőn látszik hogy elég necces a vízszint, vagy lejjebb engedem ha lesznek benne garnélák vagy várok ötletet :)
A másodikon meg az látszik hogy elég erős a sodrás azaz vagy a "hosszabbítót" kell levenni vagy esőztetőt rárakni vagy levegőcsőre váltani.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.02. 20:41

Sziasztok!
A múltkori féregtelenítő akció keretében applikáltam egy sarokmattent is, mert a nyomorult hailea szűrő 1-2 naponta megadta magát (eltömődött). Ezt a szerkezetet használtam fel a matten meghajtásához. A kosárba új szivacsot Nagylyukó), és aktív szenet is tettem, de csak úgy szellősen.
A mattenfilter szivacsa, 3 cm vastag, apróbb lyukú kb 23*27 cm-es tábla. Középen, a belső oldalán egy V-alakú bevágást csináltam, hogy derékszögben megálljon. Így nagyobb a felület, mintha csak ívesre behajtottam volna. A szivacs széleit kábelvezető csatornákkal fogtam oda (amiket félbevágtam hosszában). Ezt végül is kevés FBS-sel ragasztottam az akvárium üvegéhez. A lécek melleti réseket szintén FBS-sel tömítettem. Úgy tűnik sehol nem szökik be a víz, csak a szivacson keresztül. Ime az eredmény: kb 1.5 l-nyi szivacsfelület, egy kb 100-120l/h-s vízárammal.
Kép
Kép
Mi tagadás, elég ormótlan jószág, de bitang jól szűr. Ha felkavarom a vizet néhány perc múlva kristály tiszta.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.02. 21:45

Mohát rá! :D

sztem nagyon hangulatos aksi!
Előny, hogy a szűrő fölött nem kell annyira világítani.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.02. 22:09

spuc írta:Sziasztok!
A múltkori féregtelenítő akció keretében applikáltam egy sarokmattent is, mert a nyomorult hailea szűrő 1-2 naponta megadta magát (eltömődött). Ezt a szerkezetet használtam fel a matten meghajtásához. A kosárba új szivacsot Nagylyukó), és aktív szenet is tettem, de csak úgy szellősen.
A mattenfilter szivacsa, 3 cm vastag, apróbb lyukú kb 23*27 cm-es tábla. Középen, a belső oldalán egy V-alakú bevágást csináltam, hogy derékszögben megálljon. Így nagyobb a felület, mintha csak ívesre behajtottam volna. A szivacs széleit kábelvezető csatornákkal fogtam oda (amiket félbevágtam hosszában). Ezt végül is kevés FBS-sel ragasztottam az akvárium üvegéhez. A lécek melleti réseket szintén FBS-sel tömítettem. Úgy tűnik sehol nem szökik be a víz, csak a szivacson keresztül. Ime az eredmény: kb 1.5 l-nyi szivacsfelület, egy kb 100-120l/h-s vízárammal.
Kép
Kép
Mi tagadás, elég ormótlan jószág, de bitang jól szűr. Ha felkavarom a vizet néhány perc múlva kristály tiszta.

Vagány nagyon!Imádom ezeket a matteneket.Ha most kezdenék neki összerakni egy akit akkor .........................................................
Még több képet akinek mattene van! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.03. 15:40

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szivacs jó-e akvarisztikai célra:
http://c-sale.unas.hu/spd/unas_907732/H ... kete_39501
Fekete a hátterem, ordítozna előtte a kék szivacs. :shock: De ez a sarok matten izgat nagyon. :)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.03. 18:30

gordiusz írta:Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szivacs jó-e akvarisztikai célra:
http://c-sale.unas.hu/spd/unas_907732/H ... kete_39501
Fekete a hátterem, ordítozna előtte a kék szivacs. :shock: De ez a sarok matten izgat nagyon. :)

Szerintem nem jó mattennek!Túl sűrű lehet,de ne legyen igazam mert akkor nekem is rendelnem kell!
Viszont!Hétvégén voltam egy baba boltban és a kis kádba a baba alá fürdéshez van méretre vágott szivacs ami kb 50cm hosszú és kb 20cm széles 1300ft és TÖBB SZíNBEN de feketét nem láttam.Sárgán vagy zölden a red cherryk milyen jól mutatnának!Egyedi lenne nagyon ,nekem még a zöld tetszik.
Kép
Kép :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.03.19. 19:58

A fentebb látható beüzemelt Mattent kicsit átalakítottam még a garnélák érkezése előtt. A kis teljesítményű "powerhead" kikerült a rendszerből és a helyét egy, a hőskorból ismert szivacsszűrő "belsője" vette át. Tökéletes, kicsit ferde üvegcső, átvezetve a szivacson, a zöld "nyak" szépen megszorul a szivacs és az aksi fala közt. Reméljük jó lesz. kép nemsoká
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron