Mattenfilter

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.06.30. 22:19

Szerintem nagyon sok helyet hagytál a szivacs mögött és a másik, hogy szerintem egy ilyen oldalfalasnál teljesen felesleges ez a megvezető és a hasznos szivacsrész is csökken amin a víz átáramlik...
Egyszerűen felesleges, csúnya és rontja a hatásfokot.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.07.01. 08:20

Egyszerunick írta:Szerintem nagyon sok helyet hagytál a szivacs mögött és a másik, hogy szerintem egy ilyen oldalfalasnál teljesen felesleges ez a megvezető és a hasznos szivacsrész is csökken amin a víz átáramlik...
Egyszerűen felesleges, csúnya és rontja a hatásfokot.

A szivacs mögött pont annyi hely van,hogy éppen elfér a szűrő.Remélem azért elég felület marad a szűréshez.:)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Laci » 2012.07.01. 23:41

Teljesen jó lesz így ez a szűrő! A műanyag kábelcsatornát bizony elöl-hátul-oldalt-alul le kell ragasztani, különben a víz nem ott fog "közlekedni" ahol szeretnénk! Leteszteltem, elhihetitek!
Az pedig, hogy oldalt és alul a műanyag csík eltakar 3-3 cm-t a szivacsból, nos ez érdemben nem befolyásol semmit, így is mintegy 500-szor nagyobb szűrőfelületed lesz egy hagyományos szűrőhöz képest! Ennyi! Gratulálok!
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.02. 10:56

Szerintem felselges, én csak mondjuk egy sarok mattennél használnék ilyen sínt, ahol kell. Nekem van egy pár oldalfalas mattenem, az egyik több mint fél éve üzemel és semmi gond nincsen vele. Nem azt mondom, hogy rosszul fog működni, csak azt, hogy ideálisabb és egyszerűbb oldalfalasnál, ha csak simán szorosan beszabja valaki a szivacsot, mondjuk egy üvegvastagságnyit rászámolva. Én igy csinálom és eddig jó, mondjuk nagy akváriumnál vastagabb szivaccsal működik ez és kicsit több ráhagyással, értelemszerűen.
Hajrá mattenszűrők! ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.07.02. 13:59

Nekem tetszik ez a megoldás. Ha zavar, az élőtér felőli oldalon egészen kivághatod a tartósínt, ott nem kell, hogy támassza a szivacsot. kevésbé látszik.
Ha meg nagyon behajlik középen (nem azért, mert kivágtad), akkor megtámasztod egy darab csővel, vagy oda teszed a szivattyút.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.07.02. 14:38

Egyszerunick írta:Szerintem felselges, én csak mondjuk egy sarok mattennél használnék ilyen sínt, ahol kell. Nekem van egy pár oldalfalas mattenem, az egyik több mint fél éve üzemel és semmi gond nincsen vele. Nem azt mondom, hogy rosszul fog működni, csak azt, hogy ideálisabb és egyszerűbb oldalfalasnál, ha csak simán szorosan beszabja valaki a szivacsot, mondjuk egy üvegvastagságnyit rászámolva. Én igy csinálom és eddig jó, mondjuk nagy akváriumnál vastagabb szivaccsal működik ez és kicsit több ráhagyással, értelemszerűen.
Hajrá mattenszűrők! ;)

Én mindíg túlvariálom-túlbiztosítom a dolgokat!Nehogy már csak simán be legyen szorítva a szivacs :lol:
Most azon agyalok hogy esőztető,vagy csak sima kifolyó legyen egy diffúzorral megtoldva.Melyik a jobb?Vagy mindegy?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.02. 19:39

Az esőzető sokkal jobb, profibbul néz ki és a garnéláknak is jobb, ha egy erős vízsugár nem pörgeti meg őket ha arra tévednek. Én az aquael esőztetőit használom. Szerintem jobban mozog a vízfelszín is, így tobb oxigén oldódhat be.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.07.08. 19:50

Ha a hosszanti oldalon van az esőztető, akkor ugyanakkora víz átszűrése alacsonyabb sebesség mellett lehetséges (nem a rövid oldal lesz az átmenő keresztmetszet, hanem a széles). Nagyjából. Nyilván sok múlik az elszíváson és a tereptárgyakon is, de jól látszik a különbség.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: doki » 2012.11.27. 17:30

Sziasztok!
Egy 160 literes társas akváriumba szeretnék csinálni mattent, melyhez már megrendeltem a szivacsot (TM30-as, 50x50x5 cm-es). Úgy szeretném berakni, hogy ne kelljen ragasztgatnom semmit, ne kelljen merevítést csinálnom, tehát nagyobbra vágnám és úgy feszíteném be a két hosszanti oldal közé. A szivacs mérete - 44 cm széles és 37 cm magas és 5 cm vastag lenne. Egy Atman at-201-es (500 l/h) powerhead-del hajtanám. Mire kell, hogy figyeljek, egyáltalán meg lehet így csinálni? A fizikai szűrésről egy Eheim 2010-es belső szűrő gondoskodna. Gondoltam arra is, hogy a külső szűrőmből a szűrőanyagot betenném a szivacs mögötti, elzárt részre (lávakő, kerámiagyűrű és Siporax). Ezt bele kellene tennem valami hálóba vagy csak ömlesszem bele? Ez összesen 7 liter szűrőanyagot jelentene.
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm
doki
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.11.25. 21:09
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.27. 18:59

Én a külső szűrő szívó ágát tenném a matten mögé, a nyomó ágát pedig simán vissza az akváriumba, így nem kéne powerhead sem. Esetleg elromlott a külső szűrő, vagy miért nem erre gondoltál?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég