Mattenfilter

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.01. 08:02

caridina írta:Sziasztok!
4db 30literes akváriumot szeretnék mattenfilteres szűrővel gyártani, a kérdésem az lenne,mekkora teljesítményű légpumpára van szükség ehez, illetve tudnátok-e olyan pumpát ajánlani,ami nagyon csendes:)


Azt pl a Sera 550 pont jól elviszi, és eleve 4 kivezetése van. ÉS szabályozható. ÉS olcsó.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: caridina » 2011.05.01. 10:22

Köszönöm!és csendes is vajon?
caridina
Yellow fire
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.04. 19:04

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.05.01. 11:49

a bugyborékolás hangosabb lesz mint a levegőpumpa! :]

nekem a levegőpumpám egy szekrénybe van elsuvasztva, valaki dobozolja is... nekem úgy túlmelegedett. hálószobában van és simán tudok és a PÁROM IS (ez nagy szó) aludni. szinte nem is hallani. mondjuk nekem kis teljesítményű pumpám van, az is visszafojtva, de biztos segít ez a megoldás!

a bugyborékolást hangját meg az üvegtető Nagyban csökkenti.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: caridina » 2011.05.01. 12:40

Az a helyzet,hogy én a fogyasztás miatt gondolkozok a mattenben,de ha 12wattos légpumpa kellene a 4kis aksihoz,akkor már szinte ugyan ott vagyok,mint 4db 4wattos powerheadel.:S és az halk is,helyet sem foglal, nincs macera stb.
a Sera Air 275(6W) az kevés lenne szerintetek?
caridina
Yellow fire
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.04. 19:04

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Laci » 2011.05.29. 14:26

Négy mattenes akváriumról teszek be képet, sorrendben balról-jobbra haladva beüzemelésük szerint időrendben. Az első akváriumban öt hete magy a mattenfilter, a másodikban három hete, az utolsó kettőben egy hete. Jól láthatóak a fokozatok, a baktériumkultúra lassú, de folyamatos kialakulása!

Kép
Kép

Teljes méretű képek: http://apiblogja.blogspot.com/
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.05.29. 16:58

Laci írta:Négy mattenes akváriumról teszek be képet, sorrendben balról-jobbra haladva beüzemelésük szerint időrendben. Az első akváriumban öt hete magy a mattenfilter, a másodikban három hete, az utolsó kettőben egy hete. Jól láthatóak a fokozatok, a baktériumkultúra lassú, de folyamatos kialakulása!

Kép
Kép

Teljes méretű képek: http://apiblogja.blogspot.com/

Nagyon jók!Mivel hajtod őket?Milyen szivacsot használsz?Jöhetnek adatok ,készítéséről képek ha vannak!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Mongus » 2011.06.24. 12:20

Sziasztok!

Két napja sikerült megépítenem az első 2 matten szűrőmet, de gy érzem nem az igazi és segítséget szeretnék kérni tőletek.

1. amikor működik a rendszer iszonyat hangos és most nem a légpumpára gondolok hanem a buborékokra amik kipukkannak. Olyan hangos hogy a másik szobába hallani. Ti hogyan oldottátok meg ezt? Ez természetes, hgy ilyen hangos?
2. hogy lehet letesztelni hogy van-e áramlás vagyis hogy működik a rendszer?
A rendszerről annyit , hogy 16mm-es kábelcsatorna L alakra hajlítva a könyöknél meg be a levegő amit atman A7500-al nyomok bele.
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.06.24. 13:37

Mongus írta:Sziasztok!

Két napja sikerült megépítenem az első 2 matten szűrőmet, de gy érzem nem az igazi és segítséget szeretnék kérni tőletek.

1. amikor működik a rendszer iszonyat hangos és most nem a légpumpára gondolok hanem a buborékokra amik kipukkannak. Olyan hangos hogy a másik szobába hallani. Ti hogyan oldottátok meg ezt? Ez természetes, hgy ilyen hangos?
2. hogy lehet letesztelni hogy van-e áramlás vagyis hogy működik a rendszer?
A rendszerről annyit , hogy 16mm-es kábelcsatorna L alakra hajlítva a könyöknél meg be a levegő amit atman A7500-al nyomok bele.


Szia

Bár nekem nincs matten szűrőm, de viszont van elég sok tapasztalatom a szűrőkkel úgy általában. Nos, a buborékok által generált "zaj" a természetes. Valahol a felhajtó erőt létrehozó buborékoknak ki kell pukkanniuk és hanggal jár. Ez így természetes.

A matten filter nem hasonlítható össze teljesítmény szempontjából a különböző motorokkal rendelkező külső vagy belső szűrőkkel. Itt a hatást szemmel nem is annyira lehet észrevenni, nagyobb szennyeződéseket nem is képes magához vonzani. A szűrés itt elsődleges szempontból a nagyon apró, szemmel alig látható szennyeződések összeszedésére szolgál, illetve ami ennél is fontosabb, viszonylag nagy hatékonysággal végzi a biológiai szűrést, ami szinte fontosabb mint a mechanikai. A biológiai szűrés fontosságára most nem térnék ki, az egy külön történet.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.06.24. 16:46

szia Mongus!

mekkora az akvárium és mekkora a légpumpa teljesítménye?

1. megoldás: légnyomás csökkentése
2. megoldás: a kivezetőcsövet a vízfelszínhez vinni, a nyílás fele kinn fele benn és úgy a legkisebb a pukkanás tapasztalatom alapján.
3. használj üvegtetőt vagy valamilyen zárt tetőt az akváriumhoz, elképesztően sokat segít.

a vízforgatás hatékonyságát úgy tudod megnézni hogy ha a kivezetőcsövet a vízfelszín felé viszed, látványosan nyomja a vizet... vagy nem.. :P
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Mattenfilter

HozzászólásSzerző: Mongus » 2011.06.25. 11:11

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. A légpumpám 180l/h-ás.
Az én is észre vettem hogyha a cső felesbe van a víz és a levegő között akkor elég csendes. Csak azért nem akartam úgy mert mindenhol azt látni hogy a víz alatt van és gondoltam ha felhozom akkor csökken a hatásfok.
Egy üveg lap az akváriumokon ami úgy kb a felét takarja el a tetejének.
De most azon töröm a fejem, hogy mi lenne ha nem direkt a csövön menne be a levegő hanem valahogy porlasztva és akkor sok kis buborékom lenne amik nme pukkannak akkorát (gondolom én). Van 4db kép is a fórumon kb 3-al felettem amiknél kátható hogy sok kis buborék van. Valami hasonlóra gondoltam én is.
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron